PDA

View Full Version : سوال: بهترین محیط برنامه نویسی با جاوا

oracle_dba
چهارشنبه 19 آبان 1389, 18:21 عصر
سلام
برای کسی که بخواهد کار با جاوا را شروع کند چه محیطی را برای طراحی پیشنهاد می کنید ؟؟؟؟
eclips یکی از این محیط ها است که به من پیشنهاد شده است .
آیا برای نوع برنامه ای که می نویسیم متفاوت است ؟؟ مثلا طراحی صفحات وب ؟ طراحی برنامه های ویندوزی ؟ برنامه های تحت شبکه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .

persianshadow
چهارشنبه 26 آبان 1389, 19:53 عصر
بارها در این باره بحث شده اگه دنبال یک IDE مناسب میگردید باید از netbeans استفاده کنید.توی همین
فروم جستجو کنید لینک دانلود و این جور موارد هم پیدا میشه.این IDE توسط اوراکل پشتیبانی میشه ، بروز
هست و تمام نیازهای شما رو جواب میده.

saeed_Z_F
پنج شنبه 27 آبان 1389, 09:26 صبح
به نظر من اگه می خوای توی جاوا موفق باشی خودتو در گیروبند IDE قرار نده مفاهیمو یاد بگیر حتی اگه شده با Notepad.
در بین IDE های موجود من Eclipse و NetBeans رو بهت پیشنهاد می کنم.

ali zi zeperto
پنج شنبه 27 آبان 1389, 14:24 عصر
من تازه کارم ولی امتحان کردم با eclipse سریع تر میشه کد نویسی کرد و امکانات خوبی داره.
الان من با اینکه هر دو محیط رو دارم و تو جاوا تازه کار هم هستم و عادت نکردم به IDE ها ولی از eclipse استفاده می کنم.
در کل حرف دوستمون که گفته "خودت رو به IDE وابسته نکن " کاملترین جوابه.

persianshadow
جمعه 28 آبان 1389, 10:32 صبح
این چه حرفیه خودت رو به IDE وابسته نکن !! شما به عنوان برنامه نویس باید یاد بگیری که از امکانات و ابزار
اطرافت به بهترین نحو استفاده کنی تا productive تر باشی نه اینکه با notepad کد بنویسی !!! IDE ها برای همین درست شدن که شما اتفاقآ مفاهیم رو درست درک کنی ، مگه میشه در یک IDE پیشرفته کار کرد و بعد
کدی رو به اشتباه نوشت و IDE به شما همون جا تذکر نده.سعی کنید بهترین IDE رو پیدا کنید و روش استفاده
از اون IDE رو هم یاد بگیرید تا سریع تر و بهینه تر کد بنویسید.

saeed_Z_F
جمعه 28 آبان 1389, 11:32 صبح
این چه حرفیه خودت رو به IDE وابسته نکن !! شما به عنوان برنامه نویس باید یاد بگیری که از امکانات و ابزار
اطرافت به بهترین نحو استفاده کنی تا productive تر باشی نه اینکه با notepad کد بنویسی !!! IDE ها برای همین درست شدن که شما اتفاقآ مفاهیم رو درست درک کنی ، مگه میشه در یک IDE پیشرفته کار کرد و بعد
کدی رو به اشتباه نوشت و IDE به شما همون جا تذکر نده.سعی کنید بهترین IDE رو پیدا کنید و روش استفاده
از اون IDE رو هم یاد بگیرید تا سریع تر و بهینه تر کد بنویسید.

به خدا فکر کنم منظور من و ali zi zeperto (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=49096) هم همین بود. حالا چرا شاکی می شی :چشمک:

Danial_abdi
جمعه 12 آذر 1389, 00:34 صبح
NetBeans خیلی خوبه و کاربری راحت تری نسبت به eclipse داره ، eclipse خیلی حرفه ایی است.

Farhadmohammadi
چهارشنبه 12 اسفند 1394, 14:25 عصر
به نظر من با هر کدوم بیشتر حال میکنی کار کن من خودم با NetBeans کار میکنم :لبخندساده::لبخندساده::لبخن ساده::لبخندساده:

amin1softco
پنج شنبه 13 اسفند 1394, 10:17 صبح
همیشه وقتی می خواهید شروع کنید با بروز ترین نرم افزار ها کار کنید الان دیگه اندروید استادیو گوگل بر پایه IntelliJ IDEA است پس شما هم بهتره دیگه کم کم برید و شروع کنید با ایشون کد بزنید... البته هرکی هر جور راحتتره همونجور کد می زنه مهم حاصل این برنامه نویسی هاست...

محمد فدوی
پنج شنبه 13 اسفند 1394, 14:43 عصر
به نظر من با هر کدوم بیشتر حال میکنی کار کن من خودم با NetBeans کار میکنم :لبخندساده::لبخندساده::لبخن ساده::لبخندساده:
دوست عزیز شما به این موضوع، بعد از ۵ سال پاسخ دادید و اون رو بالا آوردید.. :لبخندساده: