PDA

View Full Version : حرفه ای: تعیین مسیردیتابیس accessباNotepad

saeed2142
چهارشنبه 19 آبان 1389, 22:19 عصر
باسلام
دوستان عزیر من می خوام اگه راهی باشه راهنمایی ام کنید که exe برنامه من از طریق یک Notepad به دیتابیس اکسس وصل شه به طوری که برنامه از طرق آدرس داخل NotePadویاWordpadبتونه دیتابیس خودش راپیداکنه مثل آدرس مقابلMISPATH_____=e:\program\misdbs\ که داخل فولدرmisdbsیک دیتابیس access2007بنامDatabase1است درضمن فایل notepadکنارexeهست

باتشکر

ali_najari
چهارشنبه 19 آبان 1389, 22:48 عصر
دوست عزیز انجایی که داری آدرس میدی برای متصل شدن به دیتابیست (منظورم داخل ConnectionString ی هست که برای متصل شدن به دیتابیس میدی) میتونید این کار رو انجام بدید به این ترتیب که شما ابتدا فایل متنی خودتون رو که کنار برنامتون هست رو میخونید و سپس محل دیتابیس رو معادل آن قرار میدید

یعنی به شکل زیر میتونید این کار رو انجام بدید

If IO.File.Exists("DatabasePath.txt") Then

Dim ItemImage As New ItemImage

FileOpen(1, "DatabasePath.txt", OpenMode.Input, OpenAccess.Read)

Dim DbPath As String

Do Until EOF(1)
DbPath = LineInput(1)
Loop

FileClose(1)

Dim cs As String = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Dbpath & ";Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=12345"

End if

اگر نیاز هست به یک Sample که بگید تا براتون بزارم

saeed2142
پنج شنبه 20 آبان 1389, 16:21 عصر
آقای نجاری
با سلام وتشکر
خدمت شما عرض کنم که من حدود5سال روی اکسس کارکردم وبدیل محدودیت های معلومaccessتصمیم کرفتم روی .net2008کارکنم وآلان پروژه ای آماده کردم وقصد دارم ارتباط با داده accessازطریق یک notepadبرقرارشه تا آگه userخواست مسیربرنامه روعوض کنه دچارمشکل نشه ونیازبه تغییرexeنباشه وباتغییرnotepadمسیر برنامه عوض شه .
البته ممنون از راهنمایی شما ودرضمن نیکی وپرسش! اگه نمونه ای داریدخوشحال میشم که ارسال فرمایید
درضمن من یک نمونه تستی از پایگاه دادهaccessبافایل Notepadتعیین مسیر را تقدیم میکنم
درنمونه فوق من می خوام یک فرم ساده طراحی کنم که به یکی از tableهای پایگاه داده وصل شه وعمل اضافه حذف واصلاح را انجام بده به طور نمونه table workdayدردیتابیسtolid
به هرحال من تواین مسیر نیاز به کمک شما دارم امیدوام یاری ام کنید
ازمعرفی سایت هم ممنونم جالبه ودارم مطالعه می کنم

ali_najari
پنج شنبه 20 آبان 1389, 16:30 عصر
آقای نجاری
با سلام وتشکر
خدمت شما عرض کنم که من حدود5سال روی اکسس کارکردم وبدیل محدودیت های معلومaccessتصمیم کرفتم روی .net2008کارکنم وآلان پروژه ای آماده کردم وقصد دارم ارتباط با داده accessازطریق یک notepadبرقرارشه تا آگه userخواست مسیربرنامه روعوض کنه دچارمشکل نشه ونیازبه تغییرexeنباشه وباتغییرnotepadمسیر برنامه عوض شه .
البته ممنون از راهنمایی شما ودرضمن نیکی وپرسش! اگه نمونه ای داریدخوشحال میشم که ارسال فرمایید
درضمن من یک نمونه تستی از پایگاه دادهaccessبافایل Notepadتعیین مسیر را تقدیم میکنم
درنمونه فوق من می خوام یک فرم ساده طراحی کنم که به یکی از tableهای پایگاه داده وصل شه وعمل اضافه حذف واصلاح را انجام بده به طور نمونه table workdayدردیتابیسtolid
به هرحال من تواین مسیر نیاز به کمک شما دارم امیدوام یاری ام کنید
ازمعرفی سایت هم ممنونم جالبه ودارم مطالعه می کنم

دوست عزيز شما وقتي ميخوايد ConnectionString رو بنويسيد اصلا نياز نيست كه آدرس بديد فقط كافيه بانكتون رو كنار برنامه قرار بديد و بعد به برنامه وصلش كنيد

اين دستور زير كه براتون گذاشتم نمونه اي از وصل بانك اطلاعاتي به برنامه است كه بانك در كنار برنامه در پوشه Database قرار دارد:

"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\Database\WorkDb" & _
".mdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=1234"

koorosh-soft
پنج شنبه 20 آبان 1389, 23:48 عصر
من تازه کار هستم ولی این کار هم فکر کنم جواب بده

"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & My.Application.Info.DirectoryPath & "\Database\WorkDb" & _

mansourii
جمعه 21 آبان 1389, 12:23 عصر
دوست عزيز شما وقتي ميخوايد ConnectionString رو بنويسيد اصلا نياز نيست كه آدرس بديد فقط كافيه بانكتون رو كنار برنامه قرار بديد و بعد به برنامه وصلش كنيد

اين دستور زير كه براتون گذاشتم نمونه اي از وصل بانك اطلاعاتي به برنامه است كه بانك در كنار برنامه در پوشه Database قرار دارد:

"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\Database\WorkDb" & _

آقاي نجاري عزيز اگه ميشه ارتباط SQLEXPRESS با برنامه رو توضيح بديد

( من يك برنامه نوشتم اما ديتابيس رو با اس كيو ال 2000 جدا و برنامه وي بي دات نت 2008 جدا
حالا مي خوام اين دوتا رو با SQLEXPRESS به هم وصل كنم تو Connection String چي بايد بنويسم؟

Try
MyConnction.ConnectionString = "Data Source =(local)/SQLEXPRESS;AttachDBFileName=C:/InPolisherME.MDF; Integrated Security=true"
If MyConnction.State = ConnectionState.Closed Then
MyConnction.Open()
End If
Catch ex As Exception
End Try

الان اين خطا ميده و ميگه كه يا بايد از برنامه MSDE استفاده كني (همون SQL) يا بايد از SQLEXPRESS

حتما به من توضيح بديد. گير كردم

reza_edu
شنبه 22 آبان 1389, 00:51 صبح
سلام به دوستان
فقط خواستم بگم که دوست عزیز شما کارت با این راه میوفته NOTPAD.UDL صفحه نوتپد رو باز کن و یه صفحه خالی با پسوند .UDL ذخیره کن حالا میبینی که فایل به چه شکلی ذخیره شده خوب با این کارت راحت تر راه می افته توضیح بیشتر میخوای تو سایت سرچ کن در بارش زیاد بحث شده:لبخند:

mortezamhd
شنبه 22 آبان 1389, 07:10 صبح
سلام

دوست عزيز شما چرا از رجيستري براي ذخيره مسير بانك استفاده نمي كنيد ؟

موفق باشيد

ali_najari
شنبه 22 آبان 1389, 08:57 صبح
آقاي نجاري عزيز اگه ميشه ارتباط SQLEXPRESS با برنامه رو توضيح بديد

( من يك برنامه نوشتم اما ديتابيس رو با اس كيو ال 2000 جدا و برنامه وي بي دات نت 2008 جدا
حالا مي خوام اين دوتا رو با SQLEXPRESS به هم وصل كنم تو Connection String چي بايد بنويسم؟

Try
MyConnction.ConnectionString = "Data Source =(local)/SQLEXPRESS;AttachDBFileName=C:/InPolisherME.MDF; Integrated Security=true"
If MyConnction.State = ConnectionState.Closed Then
MyConnction.Open()
EndIf
Catch ex As Exception
EndTry

الان اين خطا ميده و ميگه كه يا بايد از برنامه MSDE استفاده كني (همون SQL) يا بايد از SQLEXPRESS

حتما به من توضيح بديد. گير كردم

مشكل در ConnectionString هست
از كد زيز استفاده كنيد و در صورتي كه مشكل حل نشد من يه Sample واستون بزارم

MyConnction.ConnectionString = "Data Source =./SQLEXPRESS;AttachDBFileName=C:/InPolisherME.MDF; Integrated Security=true"