PDA

View Full Version : سوال: چطور از فایلهای dll استفاده کنم ؟؟؟؟

mohsen gh
پنج شنبه 20 آبان 1389, 11:51 صبح
دوستان سلام
باور کنید خیلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم فقط به من بگید اگه یه فایل dll داشتم چطور تو برنامم ازش استفاده کنم کجا قرارش بدم ؟؟؟؟:افسرده: ممنون میم یه توضیح کوچیک بدید

nazanin0
پنج شنبه 20 آبان 1389, 12:08 عصر
سلام
توی toolbox روی قسمت general کلیک راست کن از منوی که ظاهر میشه choose items رو کلیک کن روی قسمت browse کلیک کن ومسیر فایل dll ای که لازمش داری رو بهش بده بعد از اینکه فایل در genral ظاهر شد رو فرمت درگ کن.

mohsen gh
پنج شنبه 20 آبان 1389, 12:30 عصر
سلام
توی toolbox روی قسمت general کلیک راست کن از منوی که ظاهر میشه choose items رو کلیک کن روی قسمت browse کلیک کن ومسیر فایل dll ای که لازمش داری رو بهش بده بعد از اینکه فایل در genral ظاهر شد رو فرمت درگ کن.
دوست عزیز اگه امکانش هست بیشتر راهنمایی کن ادامشو هم بگید ممنون میشم

alimanam
پنج شنبه 20 آبان 1389, 13:24 عصر
با سلام

توی toolbox روی قسمت general کلیک راست کن از منوی که ظاهر میشه choose items رو کلیک کن روی قسمت browse کلیک کن ومسیر فایل dll ای که لازمش داری رو بهش بده بعد از اینکه فایل در genral ظاهر شد رو فرمت درگ کن. اگه منظور شما از این توضیحات این باشه که یه کنترل ( کامپونت ) رو به Toolbox اضافه کنی توضیحات شما درسته . اما ممکنه این فایل dll در واقع یه رفرنس باشه ! اون موفع دیگه نمیشه این کار رو انجام داد چون رفرنس ها مجموعه ایی از توابعی هستن که ما از اونها استفاده می کنیم نه کنترل .

در تکمیل فرمایشات دوست عزیزمان این رو هم اضافه می کنم :

اگه فایل dll ما یه رفرنس باشه میتونین با راست کلیک بر روی پروژه ( در Solution Explorer ) و انتخاب گزینه Add Reference فرمی ظاهر میشه که باید فایل dll رو انتخاب کنی بعد از اینکه فایل اضافه شد ( به رفرنس های پروژه ) با کد میتونین ریر میتونین از ش در پروژه به عنوان رفرنس استفاده کنین .

Private objReference As New ReferenceName.ClassName

در اینجا ObjReference نام آبجکتی هست که ما از فایل dll به ازث میبریم . و ReferenceName هم نام فضای نام فایل dll و ClassName هم نام کلاسی است که دارای توابعی از اون رفرنس اضافه شده به پروژه است .

موفق باشید .

pouyansaraf
پنج شنبه 04 آذر 1389, 16:19 عصر
سلام.
من با اضافه کردن dll مشکل دارم و پیغام زیر رو میده
فکر میکنید مشکل از کجاست؟
http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=60837&stc=1&d=1290691014

alimanam
پنج شنبه 04 آذر 1389, 18:43 عصر
با سلام

من با اضافه کردن dll مشکل دارم و پیغام زیر رو میده
فکر میکنید مشکل از کجاست؟

دوست عزیز به احتمال زیاد شما از یک dll استفاده کردین که قابلیت اضافه شدن به برنامه رو به صورت Add Reference نداره مثل dll های سیستمی . موفق باشید .

pouyansaraf
پنج شنبه 04 آذر 1389, 19:35 عصر
یعنی میشه از یک dll استفاده کرد بدون اینکه اون رو به برنامه add کرد؟

حقیقتش اولین باره که دارم از یک dll استفاده میکنم

مرسی از پاسختون

alimanam
پنج شنبه 04 آذر 1389, 19:59 عصر
با سلام

یعنی میشه از یک dll استفاده کرد بدون اینکه اون رو به برنامه add کرد؟

تحت شرایطی میشه . مثلاً شما میتونین یه Dynamic Link Library ( دی ال ال dll ) با زبان ++C یا هر زبان دیگه ایی ( زبان های Native منظورمه ) و در وی بی بدون اینکه به صورت مستقیم به پروژه خودتون Add کنین از توابع درون اون دی ال ال استفاده کنین .

با دستور DllImport میشه این کار رو کرد .

برای اطلاعات بیشتر در گوگل سرچ (http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en&site=&source=hp&q=import+dll+vb.net&aq=2sx&aqi=g1g-s1g-sx8&aql=&oq=Importdll&gs_rfai=&fp=b69933d19f024e3b) کن یا در سایت برنامه نویس کلمه DllImport رو سرچ کن . موفق باشید .