PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی برای ریموت کارت tv

چینی ساز
پنج شنبه 20 آبان 1389, 12:25 عصر
سلام
کسی در مورد نحوه کار ریموت کارتهای تلویزیون و ... اطلاعاتی داره؟
چیطور ریموت در برنامه شناسایی کنیم ؟ با کدام کامپونت؟
نحوه دریافت اطلاعات از ریموت در برنامه چیطوره؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره بگه یا آموزش در این خصوص داشته باشه بزاره همه استفاده کنند
ممنون

Felony
پنج شنبه 20 آبان 1389, 17:48 عصر
چند روز پیش تو همین بخش به همچین سوالی جواب دادم ؛
یک قطعه سخت افزاری توسط درایور اون قطعه در سیستم عامل شناسایی میشه و به وسیله این درایور سیستم عامل میفهمه این قطعه چطور رفتار میکنه و باید با این قطعه چطور رفتار بشه ، اگر شرکت سازنده رابطی تحت عنوان SDK برای توسعه نرم افزار برای اون سخت افزار ارائه داده باشه میشه این کار رو انجام داد ولی اصولا همچین SDK همراه این نوع سخت افزارها عرضه نمیشه پس شما هم از شیوه عملکرد این قطعه و نحوه تبادل اطلاعات بین این قطعه و سیستم عامل اطلاعی ندارید و با این شرایط نمیتونید کار خاصی انجام بدید .

چینی ساز
جمعه 21 آبان 1389, 07:29 صبح
با سلام
جناب آقای تاجیک ممنون از جوابتون میشه بیشتر توضیح بدین
من می خوام برای ی کاری از ریموت کارت tv که دارم استفاده کنم قطعاٌ داریورش هست میشه تعریفش کرد
ولی چیجوری میشه در vb6 ازش استفاده کرد؟
البته من نمی خوام برای کارت tv استفاده کنم فقط از ریموتش می خوام استفاده کنم برای کاری

Felony
جمعه 21 آبان 1389, 12:15 عصر
معلومه که درایورش هست ، بحث این هست که رابط نرم افزاری به شما ارائه نمیکنه که بخواین تو برنامتون با اون سخت افزار تعامل داشته باشید .

چینی ساز
جمعه 21 آبان 1389, 13:03 عصر
سلام
و با سپاس
یعنی هیچ راهنی نست که بشه از یک ریموت دبرنامه استفاده کرد

Felony
جمعه 21 آبان 1389, 15:58 عصر
سلام
و با سپاس
یعنی هیچ راهنی نست که بشه از یک ریموت دبرنامه استفاده کرد

خیر ؛ یا باید اون شرکت سازنده یه SDK به برنامه نویس ارائه کنه که نمیکنه ، یا باید خودتون یه سخت افزار طراحی کنید و براش درایور بنویسید .

vbhamed
شنبه 22 آبان 1389, 01:21 صبح
سلام

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=55655&highlight=%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84+%D8%B3%D8 %A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF

http://www.royalshop.org/%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-p-87.html

http://www.besteshop.ir/index.php?product_id=30&page=shop.product_details&category_id=8&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=67

http://www.pcrc.ir/

چینی ساز
شنبه 22 آبان 1389, 08:16 صبح
با سلام
مننون از vbhamed که ادرسهای با ارزشی گذاشتن
ولی باز اونها یک ریموت داشت برای برنامهای که خودش درست کرده برای روشن و خاموش کردن کامپیوتر
من می خوام ی ریموت داشته باشه که بتونم توی vb6 استفاده کنم

Felony
شنبه 22 آبان 1389, 09:14 صبح
من می خوام ی ریموت داشته باشه که بتونم توی vb6 استفاده کنم
خوب مشکل کجاست ؟!

همه چیز رو که توضیح دادم ، باید خودتون این سخت افزار رو طراحی کنید ، میتونید به همون لینک اولی که در پست 7 معرف شد مراجعه کنید و مدار رو بسازید ، من اون لینک رو کامل بررسی نکردم ولی دیدم که از پورت COM استفاده کرده چون مدار با پورت COM کار میکنه میتونید تو VB اطلاعات دریافتی از پورت COM رو بررسی کنید و بسته به اون اطلاعات عملیات مورد نظر رو انجام بدید ، اگر هم میخواین مدارتون USB باشه یا باید از یک تبدیل COM به USB استفاده کنید یا کلا مدارتون رو بر پایه USB با استفاده از IC های مثل FT232 پیاده سازی کنید که در این صورت باید براش یک Device Driver بنویسید .

چینی ساز
شنبه 22 آبان 1389, 10:22 صبح
سلام
جناب آقای تاجیک سپاسگزارم
یعنی من اگه اون مدار طراحی کنم و در vb می تونم از همون mscomm32 استفاده کنم و با ریموت کار کنم
در اصل من می خوام ی سیگنال (یک الارم حالا بصورت 0 -1 یا هر چیز دیگه ) ازش بگیرم برای برنامه

vbhamed
شنبه 22 آبان 1389, 15:16 عصر
سلام

بله مي تونيد
ضمنا مدارهاي بعدي هم امكان تعيين عملكرد بعضي از كليدها رو دارند كه شما مي تونيد برنامه خودتون رو با اون كليدها اجرا كنيد و كارهاي مورد نظر رو انجام بدين و يا اينكه يك برنامه بنويسيد و با پارامترهاي مختلف اجراش كنيد و به ازاي هر پارامتر كاري متفاوت انجام بدين

چینی ساز
شنبه 22 آبان 1389, 16:17 عصر
با سلام و سپاس فراوان
منظورتون از مدارهای بعدی چیه
میشه بیشتر توضیح بدین
کلا من یک حالت روشن یا خاموش می خوام(یا حداکثر 2 کلید)
یعنی درست متوجه شدم با استفاده از mscomm32 و با توجه به دستورات mscomm1.input میشه کلیدهای زده شده را تشخیص داد؟

vbhamed
یک شنبه 23 آبان 1389, 11:04 صبح
سلام

منظورم لينكهاي بعدي كه گذاشته بودمه

چینی ساز
یک شنبه 23 آبان 1389, 11:47 صبح
با سلام
جناب آقای وی بی حامد
ممنون تز جوابتون
جواب سئوال دوم چی شد؟

vbhamed
یک شنبه 23 آبان 1389, 14:47 عصر