PDA

View Full Version : سوال: جمع عدد وارد شده با عدد موجود در دیتا بیس و بروز رسانی آن

soroushi
پنج شنبه 20 آبان 1389, 14:12 عصر
سلام دوستان
من یک فرم دارم که در قسمت پایین موجوده می خواستم با فشار دادن button1 عدد موجود در textbox1 با مقدار اولیه دیتا بیس در "kk" برای آنهایی که در چک باکس علامت زده شده اند جمع شود و در دیتابیس قرار گیرد .
ممنونم از اینکه کمکم می کنید .

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=60071&stc=1&d=1289473538

ali_najari
پنج شنبه 20 آبان 1389, 15:10 عصر
دوست عزيز شما بايد يه حلقه تعريف كنيد كه حداكثر آن معادل تعداد ركوردهاي موجود در داخلي ليست چك باكس - 1 هست (ListCheckbox1.items.count -1) سپس تك تك ايتم ها رو چك ميكني و در صورتي كه ان ايتم Checked برابر با true بود دستور Update رو براي Database ارسال ميكني

اگر نياز هست من يه Sample واستون بزارم

soroushi
پنج شنبه 20 آبان 1389, 15:46 عصر
دوست عزيز شما بايد يه حلقه تعريف كنيد كه حداكثر آن معادل تعداد ركوردهاي موجود در داخلي ليست چك باكس - 1 هست (ListCheckbox1.items.count -1) سپس تك تك ايتم ها رو چك ميكني و در صورتي كه ان ايتم Checked برابر با true بود دستور Update رو براي Database ارسال ميكني

اگر نياز هست من يه Sample واستون بزارم

دوست عزیز علی آقا من یک تازه کارم اگه امکانش هست و میتونید لطفا فایل ضمیمه رو down کنید و برام انجام بدین , متشکرم .
در ضمن من از کجا می تونم مجموعه سورس های sql را داشته باشم این کد فایل ضمینه رو هم از کدهای دوستان استفاده کردم .

ali_najari
پنج شنبه 20 آبان 1389, 16:23 عصر
دوست عزيز شما يه سري اگر به وبلاگ من بزنيد يكسري كد توي اونجا هست كه به دردتون شايد بخوده و البته اين رو هم بگم كه يك كلاس وجود داره واسه كار با بانك اطلاعاتي Access و SQL

soroushi
پنج شنبه 20 آبان 1389, 19:49 عصر
ولی من نتونستم , راهی برای حلش پیدا نکردم !!؟

soroushi
شنبه 22 آبان 1389, 13:44 عصر
سلام
اساتید محترم کسی هست بتونه به ما کمک کنه ، من ممنون می شم اگه کسی بتونه کمکم کنه !!؟

ali_najari
شنبه 22 آبان 1389, 15:07 عصر
سلام
اساتید محترم کسی هست بتونه به ما کمک کنه ، من ممنون می شم اگه کسی بتونه کمکم کنه !!؟

دوست عزيز شرمنده من يكم كارم اين چند رور زياد بود
سعي ميكنم توي اين يكي دو روز آينده واستون آماده كنم اين برنامه رو~

alimanam
شنبه 22 آبان 1389, 17:05 عصر
با سلام

اساتید محترم کسی هست بتونه به ما کمک کنه ، من ممنون می شم اگه کسی بتونه کمکم کنه !!؟ سورس شما رو کمی تغییر دادم . موفق باشید .

singel
شنبه 22 آبان 1389, 17:26 عصر
سلام من هم یه سورس برات اماده کرده بودم که دیدم این مشکل حل شده دیگه آپ نمیکنم
البته من در برنامه با استفاده از , (ویرگول ) فیلد ها را از هم جدا کردم بعد در هنگام بروزرسانی جدول از آن استفاده کردم (این روش دیگر بود که به ذهن من رسید )

soroushi
شنبه 22 آبان 1389, 22:31 عصر
سلام
آقا یک مشکل فقط ، وقتی همه گزینه ها رو انتخاب می کنید و کلیک میکنید گزینه اول تغییر نمی کنه و گزینه های دیگه هم بعضی درست و بعضی هم چند برابر اضافه می شن چرا ؟

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=60205&stc=1&d=1289676543

alimanam
شنبه 22 آبان 1389, 23:39 عصر
با سلام

سلام
آقا یک مشکل فقط ، وقتی همه گزینه ها رو انتخاب می کنید و کلیک میکنید گزینه اول تغییر نمی کنه و گزینه های دیگه هم بعضی درست و بعضی هم چند برابر اضافه می شن چرا ؟

ببخشید من کدهاشو تند تند واستون نوشتم اینجوری تغییرش بده درست میشه . موفق باشید .

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

For Each indexChecked In CheckedListBox1.CheckedIndices

Try
Dim cmd As New OleDbCommand("Update TBLperson Set kk=@param1 where pcode = " & id.Item(indexChecked), con)
If con.State = ConnectionState.Closed Then con.Open()
With cmd
.Parameters.Clear()
.Parameters.AddWithValue("@param1", Val((idCont.Item(indexChecked) + Val(TextBox1.Text))))
.ExecuteNonQuery()
con.Close()
End With
Catch ex As Exception
MsgBox(Err.Description, MsgBoxStyle.Exclamation)
End Try
Next

idCont.Clear()
id.Clear()
LoadData()

End Sub