PDA

View Full Version : Sql یا XML

remove-me
پنج شنبه 20 آبان 1389, 22:49 عصر
سلام دوستان.
من دارم رو یه برنامه کار می کنم. زبانشم c# هست. می خوام یه دفترچه تلفن داشته باشه توش. به نظر شما sql یا xml استفاده کنم. تاحالا به یه جاهایی با linq to xml رسیدم ولی خیلی دردسر داره. با sql server مسلطم ولی نمی دونم وقتی برنامه ام publish شه بازم نیازی هست که تو کامپیوتر افراد دیگه sql server نصب شه یا نه. یه راهنمایی کوچیک فقط لطف کنسد. بدجور گیر کردم.

mahdi87_gh
پنج شنبه 20 آبان 1389, 23:20 عصر
نمی دونم وقتی برنامه ام publish شه بازم نیازی هست که تو کامپیوتر افراد دیگه sql server نصب شه یا نه
بله نیاز داره. اما شما میتونی از نسخه Express هم استفاده کنید که در این صورت کاربر شما لازم نیست اطلاعاتی درباره sql داشته باشه. اطلاعات تکمیلی رو لطفا جستجو کنید

تاحالا به یه جاهایی با linq to xml رسیدم ولی خیلی دردسر داره
شما میتونید اطلاعات رو از فایل XML به درون یه دیتاست import کنی و اونجا اونها رو مدیریت کنی و در نهایت دوباره اطلاعات رو درون فایل XML بنویسی. دیتاست توابع زیر رو برای کار با فایل XML فراهم کرده:
GetXML()
GetXMLShema()
WriteXml
WriteXmlSchema
و
...
موفق باشید

remove-me
پنج شنبه 20 آبان 1389, 23:45 عصر
خیلی ممنون از پاسختون. ایا dll هست مثل داخل دلفی که دیگه نیازی به نصب sql server نباشه؟

mmd2009
پنج شنبه 20 آبان 1389, 23:50 عصر
سلام.

اکسس که بهتره. درسته کارایی کمتری داره ولی در چنین مواقعی که نیاز به امنیت نیست و همچنین نصب برنامه و ... مزایای دیگر اکسس بهتره. XML هم خوبه. نسخه اکسپرسس هم خودش تحت یک برنامه دیگست که باید نصب بشه.

اگر میخوای بین Sql و Xml یکی رو انتخاب بکنی پیشنهاد من به شما SQl Express هست

موفق باشید

remove-me
جمعه 21 آبان 1389, 00:03 صبح
ممنون از نظر شما. حق با شماست اکسس هم خوبه ولی متاسفانه الان دیگه وقت یادگیری کلاسهای اکسس رو ندارم. الان linq to xml تنها مشکلم اینکه نمیتونم تو xml جستجو کنم مقادیری که می خوام رو در بیارم.
پست زیر هم گذاشتم ولی کسی جوابی نداد
http://www.barnamenevis.org/forum/sh...d.php?t=258842
همه برنامه ام حله همینشو گیر کردم.

Amir Oveisi
جمعه 21 آبان 1389, 12:16 عصر
اگر حجم اصلاعاتی که خواهید داشت خیلی زیاد نیست بهتره از xml استفاده کنید.

پست زیر هم گذاشتم ولی کسی جوابی نداد
در همون پست پاسخ داده شد.

موفق باشید