PDA

View Full Version : فرق برنامه ای که با ++C و Qt ساخته میشه با#C

Salah Sanjabian
جمعه 21 آبان 1389, 09:52 صبح
حقیقتش اینه که من Qt رو نصب کردم و میخوام شروع کنم و لی هنوز یه کم مرددم:متفکر:
راستش چون بیشتر کار من رو سکوی ویندوزه میخواستم ببینم واقعا کار عاقلانه ای هست که براویندوز از Qt استفاده کنم و همون #C که دو ،سه سالی هست کار میکنم رو ادامه ندم
البته نیم نگاهی هم به Open-Source و لینوکس دارم و مطمئنم که Qt برا لینوکس یه شاهکاره
که نه دات نت و نه MFC میتونن یرا لینوکس مناسب باشن و نیستن

حامد مصافی
جمعه 21 آبان 1389, 14:14 عصر
دات نت و کیوت مزایا و معایبی دارند اما برای کسی که تصمیم دارد صرفا به ویندوز بپردازد از نظر بنده دات نت انتخاب بهتری است. کیوت مزیت چند سکویی دارد علت آن اینست که برنامه های نوشته شده به کمک کیوت در واقع سورس c++ صرف هستند پس با یک کامپایلر می توان آنرا تبدیل به خروجی اجرایی کرد و با توجه به اینکه در تمام سیستم عامل های کاربردی امروزی کامپایلر C++ یافت می شود برنامه نویسان کیوت این امکان را دارند تا برای هر سکو اجرایی بومی آن سکو را تولید کنند که این مسئله موجب می‌شود سرعت برنامه های این دسته از خروجی برنامه‌نویسان دات‌نت به مراتب سریعتر باشد. اما دات نت دو مزیت سادگی و سرعت در توسعه را به همراه دارد. به خصوص برای برنامه های تجاری انتخاب خوبی است چون در این بازار کار سرعت برنامه قابل اغماض است و روند سریع و آسان توسعه که می‌تواند جلوی اشتباهات انسانی را بگیرد حایز اهمیت است.
در نهایت اینکه با توجه به اینکه در ایران زندگی می‌کنید c# را حتما یاد بگیرید، یادگیری کیوت هم اختیاری لیکن مفید است.

Salah Sanjabian
جمعه 21 آبان 1389, 14:30 عصر
باتشکر از توضیحات مفید جناب مصافی.
من منکر #C نمیشم و هر چه دارم از #C دارم. ولی به قول یکی (نمیدونم کی این جمله رو بهم گفت) وقتی #C کار میکنی باید انتظار داشته باشی با یه بچه 10 ساله همکار بشی.در ضمن یه جورایی از Microsoft به خاطرتکنولوژی هاش خسته شدم.WCF, WPFو .............
چندین برنامه تجاری با Qt دیدم که واقعا هیچی ازدات نت کم نداشت و به نظرم خیلی جالب بود

یه سوال فقط تو ذهنمه و اونم این که میشه با Qt مثله Win32 به درایور نویسی پرداخت؟
چون این چند ماهی که به سمت ++C اومدم از Win32 و MFC شروع نکردم و مستقیم میخوام Qt کارکنم

حامد مصافی
جمعه 21 آبان 1389, 14:33 عصر
یه سوال فقط تو ذهنمه و اونم این که میشه با Qt مثله Win32 به درایور نویسی پرداخت؟این سوال مربوط به زبان برنامه نویسی است نه یک تولکیت. شما با کیوت همان کارهایی را می‌توانید انجام دهید که با C++‎ .

Salah Sanjabian
جمعه 21 آبان 1389, 14:39 عصر
این سوال مربوط به زبان برنامه نویسی است نه یک تولکیت. شما با کیوت همان کارهایی را می‌توانید انجام دهید که با C++‎‎ .

اگه اینجوریه پس ++C استانداردو در حد کنسول برادرایور نویسی کفایت میکنه؟
به نظرم یکی از ویژگی های کتابخانه ای مثه کیوت رابط گرافیکی که داره

glassysmart
شنبه 22 آبان 1389, 00:02 صبح
سرعت برنامه های این دسته از خروجی برنامه‌نویسان دات‌نت به مراتب سریعتر باشد
من دوتا برنامه مشابه برای تست سرعت در محیط گرافیکی با هر دوی اینها نوشتم اما c# به مراتب سریع تر بود . البته من از gcc استفاره کردم و مشکل می تواند از این باشد یه جایی دیدم که مقایسه ای بین اجرای محیط گرافیکی در gcc و vc++ کرده بود و vc را بیش از دو برابر سریع تر معرفی کرده بود

حامد مصافی
شنبه 22 آبان 1389, 13:18 عصر
1- اين برنامه ها را اينجا قرار دهيد
2- gcc چيزي به نام محيط ندارد
3- مطمئنا "روش تست اشتباهي انتخاب كرده ايد" يا "در جاي ديگري از كار اشتباه كرده ايد"!!!

Salah Sanjabian
شنبه 22 آبان 1389, 15:49 عصر
اگه اینجوریه پس ++C استانداردو در حد کنسول برادرایور نویسی کفایت میکنه؟
به نظرم یکی از ویژگی های کتابخانه ای مثه کیوت رابط گرافیکی که داره

آیا این تولکیت رو فقط به خاطر گرافیکی بودن در OS های دیگه استفاده می کنیم؟

glassysmart
شنبه 22 آبان 1389, 19:02 عصر
1- اين برنامه ها را اينجا قرار دهيد
2- gcc چيزي به نام محيط ندارد
3- مطمئنا "روش تست اشتباهي انتخاب كرده ايد" يا "در جاي ديگري از كار اشتباه كرده ايد"!!!

منظورم این بود که کد کامپایل شده با gcc کند عمل می کرد در واکنش های محیط گرافیکی
. برنامه تست خیلی ساده بود شما یه حلقه بگذار و توش به طور مرتب به QTextEdit متن اضافه کن
و همین کار رو هم تو C# انجام بده اون وقت تفاوت را حس می کنی