PDA

View Full Version : عکسها رو باید روی سرور کپی کنم؟

kebriya
جمعه 21 آبان 1389, 10:52 صبح
برای اینکه برنامه روی شبکه کار کنه راحتترین کار اینه که با کد زیر به بانکی که روی سرور هست وصل بشیم(آره؟ درسته؟ من تست نکردم هنوز)

Data Source=190.190.200.100,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;

حالا با فرض اینکه این درست باشه یه مشکل دیگه هست اینکه من برای ذخیره عکسها یه پوشه ای رو در کنار exe برنامه گذاشتم که عکسها اونجا ذخیره میشن و مسیرشون در بانک ذخیره میشه حالا اگه بانک روی سرور باشه و برنامه روی کلاینت کار کنه چیکار باید بکنم؟عکسها رو باید روی سرور کپی کنم؟

Alghoochi
جمعه 21 آبان 1389, 13:25 عصر
اگه برنامه ای که نوشتید چند کاربره است. یعنی کاربران دیگه هم می خوان از تصاویر استفاده کنن بهتره عکس ها رو روی سرور کپی کنی ولی اگه قراره فقط همین کاربر ازش استفاده کنه اسم فایل هارو توی بانک بنویس. نوشتن مسیر نیازی نیست.

kebriya
جمعه 21 آبان 1389, 13:39 عصر
کاربرای دیگه هم میخوان استفاده کنن. چجوری توی سرور کپی کنم. باید تحت شبکه بنویسم؟

reza_edu
شنبه 22 آبان 1389, 01:05 صبح
سلام دوست گرامی
چرا عکس هارو تو خود بانک ذخیره نمیکنی؟ اگه برای اینکه حجم دیتابیست بالا نره میگی به نظر من بهترکه برنامه رو جوری تنظیم کنی که خود فایل اجرائی بتونه عکس رو از همون درایو تو سرور بخونه مثلا:

\\REZA-1\C:\Documents and Settings\reza\My Documents\Downloads

یه چی تو همین مایه ها مسیرشم خودت از رو سرور بتونی بدی!

kebriya
شنبه 22 آبان 1389, 08:35 صبح
اگه بخوام کنار فایل اجرایی سرور باشه چی؟ میتونم application.startup رو اجرا کنم؟
کپی کردنش با روش قبلی فرق نداره؟