PDA

View Full Version : حرفه ای: DataSet Encrypt and Decrypt(رمز نگاری و رمزگشایی DataSet)

L_eskandary
جمعه 21 آبان 1389, 13:59 عصر
سلام
من می خوام اطلاعات جدولم رو که بعضی از فیلدهای اون Encrypt‌شده هستن Decrypt‌ کنم ولی خوب چون حجم اطلاعاتم زیاد هستش نمی خوام یکی یکی فیلدهای سطرها رو Decrypt‌کنم دنبال یه راه حل می گردم که بتونم همه ستون رو یکجا decrypt‌کنم . البته جستجو هم کردم ولی مسئله ای هست اینه که کدهایی که در این زمینه دیدم اطلاعات رو داخل یه فایل می ریزن و بعد هم همون فایل رو می خونن و decrypt‌ می کنن و نهایتا می ریزن تو DataSet‌ . ولی خوب من می خوام اطلاعاتم رو که رمزگشایی کردم به gridview‌بایند کنم ... و نهایتا اون اطلاعات رو به یه جدول دیگه Insert‌کنم.
پیشاپیش از توجه دوستان متشکرم...

iman_ad
جمعه 21 آبان 1389, 19:00 عصر
این کار چه فایده ای داره!!
به نظر من به جای این کارا از ssl استفاده کن.
اگه می خوای اطلاعات encrypt کنی از generic list ها استفاده کن.
اگرم اصرار به dataset داری می تونی از xml serlization دیتاست استفاده کنی و xml رمز گذاری و رمز گشایی کنی

persian_bigboy
شنبه 22 آبان 1389, 00:20 صبح
دوست من یک دیتاست قابل رمز نگاری نیست ؟! چرا ؟ به خاطر اینکه مقداری که به صورت لحظه ای ساخته می شود و در رم سرور قرار دارد و شما نمی توایند آن را رمز و مجددا رمزنگاری و در رم سرور قرار دهید .

نکته: فرض ! شما میخواهید از طریق وب سرویس اطلاعات رو جابجا کنی و در فکر این هستی که امنیت رو برقرار کنی . بهترین روش انتقال XML هست ، شما فایل رو به صورت رمز ارسال میکنید ، اطلاعات در کامپیوتر میزبان رمزگشایی می شود و اطلاعات رو استفاده میکنید . این بهترین روش می باشد . به نظر من که راه دیگری به صورت امن وجود ندارد .

L_eskandary
شنبه 22 آبان 1389, 12:19 عصر
ممنون به خاطر پاسخ دوستان . چند نکته در مورد کاری که قرار هست صورت بگیرد :
فرض کنید من می خوام شماره تماس و آدرس مشتری ها رو تو جدول customer که سایر اطلاعات مشتری هم تو اون ذخیره میشه Encrypt کنم . خوب تو Encrypt که مشکلی نیست و فقط اون دوتا فیلد رو encrypt‌ می کنم و وارد جدول .
ولی مشکل وقتی پیش میاد که می خوام این اطلاعات رو از تو جدولم بخونم و تو یه grid نشون بدم حالا باید اون دوتا فیلد رمزگذاری شده رو رمزگشایی کنم و بقیه فیلدها رو هم خودشون رو تو grid نشون بدم و برا این کار هم اگه فرض کنید رکوردهای من زیاد باشه و من اطلاعات رو داخل یه dataset‌ بریزم و سطر به سطر بخونم که زمان زیادی خواهد برد به همین خاطر دنبال یه راه حل منطقی برا decrypt‌کردن هستم که بتونم یه ستون رو decrypt کنه ...