PDA

View Full Version : یک صفحه با محتوی داینامیک

ksi_xi_nt
جمعه 21 آبان 1389, 17:14 عصر
سلام دوستان من یه سوال دارم:
آقا یه سایت طراحی کردم که مثلا 10تا صفحه داره:
Defualt.aspx
Login.aspx
و .......
می خوام به جای اینکه به هر کدوم از صفحه ها لینک کنم بیام همه رو مثلا تو همون صفحه دیفالت لود کنم ، اینجوری:
www.something.com/Defualt.aspx?mode=login
یا
www.something.com/Defualt.aspx?mode=news

یعنی این mode محتوی صفحه رو تعیین می کنه
کسی می تونه بهم کمک کنه؟

persian_bigboy
جمعه 21 آبان 1389, 17:36 عصر
سلام . باید از Place Holder استفاده کنی . در یک صفحه بعد یوزکنترل ها رو لود کنی . همین .

baran_mehr
جمعه 21 آبان 1389, 22:10 عصر
سلام دوست عزیز
میتونی از شئ view استفاده کنی و به ازای هر صفحه یک ویو ایجاد کنی
اینجوری کارت خیلی راحت تره

ksi_xi_nt
شنبه 22 آبان 1389, 20:44 عصر
واقعا ممنون میشم اگه یکم بیشتر توضیح بدین ، با AJAX هم میشه این کار رو کرد؟؟

یه نگاه به این سایت (http://www.2del.com/pages/default.aspx) بندازین ، لینکهای سمت راست رو باز کنین ، بعد ببینین تو آدرس بار چی عوض میشه ، می خوام دقیقا اینجوری کار کنم

baran_mehr
یک شنبه 23 آبان 1389, 00:07 صبح
اینکه میخوای از اجاکس استفاده کنی بر میگرده به سلیغه خودت
اما همین کاری که گفتی رو میشه با view ها انجام داد و با کوئری استرینگ مقدار مورد نظرت رو به همین صفحه پاس بدی و تو شرط برسی کنی که مثلا اگر login بود view5 رو نمایش بده و ...

ksi_xi_nt
پنج شنبه 27 آبان 1389, 10:57 صبح
اینکه میخوای از اجاکس استفاده کنی بر میگرده به سلیغه خودت
اما همین کاری که گفتی رو میشه با view ها انجام داد و با کوئری استرینگ مقدار مورد نظرت رو به همین صفحه پاس بدی و تو شرط برسی کنی که مثلا اگر login بود view5 رو نمایش بده و ...

خوب حالا یه سوال دیگه ، اینجا دیتابیس هم دخالت داره؟

baran_mehr
پنج شنبه 27 آبان 1389, 11:55 صبح
برای استفاده از view نه نیازی به دیتابیس و .. نیست
ببین فرض کن شما توی یک صفحه چند تا لینگ گذاشتی (پیامهای خوانده شده ، پیامهای ارسالی ، کنترول پیامها)
خوب حالا میخوای به جای ایجاد 3 تا صفحه(read.aspx , send.aspx , contol.aspx) میخوای یک صفحه داشته باشی تا این بخش ها رو توش بگنجونی
خوب یک صفحه درست کن(massage.aspx) و داخلش 3 تا view بزار و دستوراتت و .. رو تو هر ویو وارد کن
حالا توی اون صفحه ای که لینک ها رو گذاشتی برای هر لینکت یه مقداری بفرست
مثلا برای لینک "پیامهای ارسالی" یه کوئری استرینگ بنویس و مقدار send روپاس بده
یا برای لینک "پیامهای خوانده شده" یه کوئری استرینگ بنویس و مقدار read روپاس بده...
حالا تو صفحه massage.aspx یه شرط بزار که اگر مقدار کوئری استریگ برابر send بود view اول رو نشون بده اگر برابر read بود view دوم رو نشون بده و ...