PDA

View Full Version : web config براي هر پوشه؟

gama118
شنبه 22 آبان 1389, 08:52 صبح
سلام

من تو برنامه يه پوشه admin گذاشتم كه فرمهاي مربوط به مديريت سايت توشه حالا بصورت لوكال كه مشكل نداره اگه بخوام بذارم تو هاست بايد داخل اين پوشه هم فايل web config رو بذارم ؟ اگه آره اين فايل بايد چور بايد همان فايل اصلي رو يه كپي بايد داخل اين پوشه بذارم؟

raziee
شنبه 22 آبان 1389, 09:14 صبح
سلام

من تو برنامه يه پوشه admin گذاشتم كه فرمهاي مربوط به مديريت سايت توشه حالا بصورت لوكال كه مشكل نداره اگه بخوام بذارم تو هاست بايد داخل اين پوشه هم فايل web config رو بذارم ؟ اگه آره اين فايل بايد چور بايد همان فايل اصلي رو يه كپي بايد داخل اين پوشه بذارم؟

الزامی برای این کار نیست که برای هر پوشه یک web.config ایجاد کنید.
اگر برای اون پوشه نیاز به تنظیمات خاص دارید (مثل سطح دسترسی ها ، صفحه ی ورود کاربری خاص ، ...) میتونید یک وب کانفیگ درون اون پوشه بسازید.

ساختار تمامی وب کانفیگ ها شبیه به هم هستند.

pedram_ns
شنبه 22 آبان 1389, 10:22 صبح
من هم همین کار دوستمون رو می خوام انجام بدم در پوشه مدیریت یک وب کانفیگ گذاشتم و تنظیماتش رو انجام دادم به خط زیر اشاره می کنه و ارور زیر رو می ده:

<authentication mode="Forms">

Parser Error Message: It is an error to use a section registered as allowDefinition='MachineToApplication' beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS.

مشکل چیه؟؟؟؟

mamaliy
شنبه 22 آبان 1389, 12:16 عصر
سلام . توي فايل web.config ي كه توي پوشه هاي غير از ريشه (Root) ميزارين ديگه نياز نيست كه نوع اعتبار سنجي رو تعيين كنيد.
اين كد

رو بايد در فايل web.config ريشه گذاشت.
براي تعيين محدوديت پوشه ها ميتونيد اينطور عمل كنيد:

<?xml version="1.0"?>
<configuration>
<appSettings/>
<connectionStrings/>
<system.web>
<authorization>
<deny users="?"/>
<allow roles="administrator"/>
</authorization>
</system.web>
</configuration>

pedram_ns
شنبه 22 آبان 1389, 12:49 عصر
خوب اینطور کار من راه نمیافته.
من در root در webconfig این کد رو دارم برای لاگین و هدایت کاربران:

<forms name="Cookie" loginUrl="login.aspx" protection="None" timeout="30" defaultUrl="member.aspx">
</forms>
</authentication>

حالا می خوام به هر صورتی(چه در این فایل یا در یک وب کانفیگ جدید) در پوشه admin که مخصوص ورود مدیر هست یک سیستم ورود جدا برای مدیر داشته باشم:

<forms name="AdminCookie" loginUrl="admin/login.aspx" protection="None" timeout="30" defaultUrl="admin/admin.aspx">
</forms>
</authentication>

باید چکار کرد؟؟

mamaliy
شنبه 22 آبان 1389, 13:08 عصر
خوب اینطور کار من راه نمیافته.
من در root در webconfig این کد رو دارم برای لاگین و هدایت کاربران...
سلام دوست من.
قبلا در باره اين موضوع بحث شده. توي اين تاپيك:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=258630

gama118
شنبه 22 آبان 1389, 14:42 عصر
من اصلا وب كانفيك جدا واسه پوشه ادمين نذاشتم فقط با توجه به سطح دسترسي كه خودم از طريق يك فرم ورودي كاربر تعريف كردم تو ديتابيس موقع لود فرم از تو ديتا بيس چك مي كنم كه كاربر به فرم دسترسي داره يا نه
اين لحاظ امنيتي مشكلي داره؟

gama118
یک شنبه 23 آبان 1389, 10:04 صبح
كسي نظري راجع به پست آخر نداره !!؟

alonemm
یک شنبه 23 آبان 1389, 20:22 عصر
اگه از نظر امنیت میخاید میتونید نکات امنیتی رو تو سایتتون رعایت کنید.
مثل دسترسی به فایل های پوشه یا امنیت داده ها و یا پرتکل امن...