PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از ورود غیر مجاز کاربران به دایرکتوری ها و مسیرهای مشخص

محمد متاله
شنبه 22 آبان 1389, 13:03 عصر
با سلام
فرض کنید یک سایت گالری عکس داریم که در صفحه اصلی سایت کاربران می توانند عکس ها را مشاهده کنند. کاربرانی که حتی آگاهی زیادی در مورد برنامه نویسی ندارند می توانند به راحتی می توانند به راحتی مسیر فایل عکس را را از طریق سورس فایل asp از طریق منوی View -> Source و یا با کلیک راست کردن و انتخاب گزینه properties بست آمرند سپس مس توانند به آن دایرکتوری بروند و کل فایل ها و عکس ها را مشاهده کنند. من فایل web.config را در این دایرکتوری قرار دادم و محتوای آن را به شکل زیر تغییر دادم

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<configuration>
<system.web>

<allow roles="administrator"/>
<authorization>
<deny users="*"/>
</authorization>
</system.web>
</configuration>

اما در این صورت هیچ کس نمی تواند حتی در صفحه اصلی عکس ها رامشاهده کندو فقط مدیر سایت آن هم وقتی که loginکرد می تواند عکس ها رادرصفحه اصلی مشاهده کندو یا می تواند به دایرکتوری عکس ها بود این چیزی نیست که ی خواهم بلکه ی خواهم تمام اشخاص بتوانند در صفحه اصلی عکس ها را ببینندو فقط نتوانند به مسیر عکس ها بروند و کل عکس ها را مشاهدهنند آیا کسی هست که بری رفع این مشکل ایده و راه حلی داشته باشد

b.paseban
شنبه 22 آبان 1389, 14:21 عصر
سلام دوست عزیز.
راجع به این مسئله زیاد بحث شده
.میتونی اون صفحاتی که نمیخوای کاربران عادی اون رو مشاهده کنن رو داخل یه پوشه بزاری و داخل اون پوشه یه وب کانفیگ قرار دهی و تنظیمات دسترسی رو اونجا انجام بدی.
درباره این مبحث :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=257287
موفق باشی.

محمد متاله
چهارشنبه 03 آذر 1389, 15:37 عصر
ممنون از پاسختان
ولی فایل web.config را که می گذارم در آن عبارت "*"= deny users را اضافه می کنم این عبارت یعنی اینکه کلیه افرادی که هنوز به سایت لاگین نکرده اند و هویت آنها مشخص نیس این باعث می شه که نه کسی بتونه وارد این دایرکتوری بشه و نه اینکه در صفحه اصلی سایت کسی عکس ها را نمی تونه مشاهده کنه و در صفحه اول سایت عکس ها نمایش داده نمی شوند که این را نمی خواهم
من فقط می خواهم که کسی نتونه وارد پوشه ای که عکس هایم دونسش است نشه این افراد بدون اینکه لاگین شوند هم می توانند عکس ها را در صفحه اصلی یا دیگر صفحات ببینند فقط نمی خواه کسی زرنگی کنه و کل عکس های پوشه مربوط به صفحاتم را یکجا دانلود کنه
اگر راه حلی دارید Please Send Us