PDA

View Full Version : سوال: چگونه ميتوان در ‍C#‎ كلندري همانند كلندر گوگل داشت؟

mamalti
شنبه 22 آبان 1389, 17:19 عصر
با سلام
ميخواستم در وبسايتم كه با ASP.NET C#‎ نوشته ام كلندري همانند كلندر گوگل داشته باشم ولي هيچگونه اطلاعاتي در مورد اينكه چطور اين كلندر رو درست كنم ندرام هرچي هم گشتم چيزي پيدا نكردم.

كسي از دوستان در اين رابطه اطلاعاتي دارد ؟

ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنند يا پيشنهادي بدهند.

تشكر

shadow666
شنبه 22 آبان 1389, 20:58 عصر
چه جور کلندری میخوای؟ کلندر فارسی یا انگلیسی؟

اگه انگلیسی بخوای از telerik با انواع تم میتونی استفاده کنی. برا فارسی هم چند تا جاوا اسکریپت عالی هست که با کمی سرچ تو همین جا پیداشون میکنی.

mamalti
یک شنبه 23 آبان 1389, 06:18 صبح
چه جور کلندری میخوای؟ کلندر فارسی یا انگلیسی؟

اگه انگلیسی بخوای از telerik با انواع تم میتونی استفاده کنی. برا فارسی هم چند تا جاوا اسکریپت عالی هست که با کمی سرچ تو همین جا پیداشون میکنی.

هم انگليسي و هم فارسي رو ميخواستم. با كلندر گوگل كار كرديد ؟ مشابهشو ميخواستم كه بتونم در هر روز زخدادهايي رو ثبت كنم يا اينكه عمليات خاصي رو در يك روز و ساعت مشخص انجام بده.
در مورد telerik بيشتر توضيح ميديد؟

ممنون

mamalti
یک شنبه 23 آبان 1389, 14:43 عصر
از استادان عزيز هم كسي نيست منو راهنمايي كنند؟:افسرده:

shadow666
یک شنبه 23 آبان 1389, 15:24 عصر
سلام

آقا کلندر خالی هست ،ولی اون چیزی که شما میخوای توش چیزی بنویسی خودت باید کدش رو بنویسی
درباره تلریک میتونی از اینجا دموی کنترل هاش رو ببینی. خیلی خوش ساخت و ساده هست و میتونی راحت اون چیزی که میخوای بسازی.

http://demos.telerik.com/aspnet-ajax/calendar/examples/overview/defaultcs.aspx

موفق باشید

mamalti
دوشنبه 24 آبان 1389, 10:06 صبح
اين فقط ظاهر رو درست ميكنه ولي ميخواست م دستوري كه مينويسم هميشه در حال اجرا باشه مثلا هر شخصي كه در اين كلندر يك اسكجول درست كرد كه مثلا در تاريخ ابان در ساعت 10 شب يك اس ام اس برايش با محتويات .... ارسال شود و همينطور N نفر ديگر

هركسي كه در كلندر تاريخي كه مشخص مي كند اين ايونت در كلندر هميشه در حال اجرا باشد

ما در ويندوز اپليكيشن ميتونيم كاري كه مد نظر من هست رو انجام بديدم ولي در وب من بلد نيستم و هر چقدر هم جستو جو كردم در اينترنت چيزي پيدا نكردم
من احتياج به يك ايونت در حال اجرا در كلندر وب دارم كه هر شخص در اين سايت و كلندر سايت تاريخي رو مشخص كرد براي انجام يك تسك كه در ان دريفات هشدار ان توسط ارسال با اس ام اس يا ميل باشد.
كلندر قادر به پروسس زمان حال و رسيدن به تاريخ مد نظر ان شخص و اجرا كردن ان باشد.

من هنوز متوجه نشدم كه ايونتي كه هميشه در حال اجرا است رو چگونه ميتونم در روي يك سروري كه اجراه كرده ايم رو هميشه در حال اجرا نگه دارم سروري كه همه ي كنترلش در دست ما نيست فقط قسمت كنترل پنل كاربري كه همه وب سايت نويس ها در اختيرا دارند و قسمت اپلودهارو داريم را بتوانم اجرا كنم.

همچين سيستمي رو ما در جوملا داريم ولي مشابهشو چطور ميتوانم در ‍‍C#‎ پياده كنيم؟؟؟

مثلا در جوملا ميتوان مشخص كرد كه يك مطلب سر يك تاريخ خاص انتشار داده شود فقط مشكل اينه كه جوملا با php نوشته شده و من سورس هاشو نميتونم بخونم .

پيشاپيش از تمامي دوستان تشكر ميكنم

iman_ad
دوشنبه 24 آبان 1389, 17:04 عصر
تلریک تاریخ شمسی ساپورت نمی کنه
راحت ترین راه استفاده از کلندر خود net که می شه localize کردش و کنترهای ajax control toolkit

mamalti
سه شنبه 25 آبان 1389, 15:22 عصر
تلریک تاریخ شمسی ساپورت نمی کنه
راحت ترین راه استفاده از کلندر خود net که می شه localize کردش و کنترهای ajax control toolkit

كلندر NET؟ ميشه بيشتر توضيح بديد؟
ممنون

mehdi.mousavi
سه شنبه 25 آبان 1389, 17:03 عصر
با سلام ميخواستم در وبسايتم كه با ASP.NET C#‎‎ نوشته ام كلندري همانند كلندر گوگل داشته باشم ولي هيچگونه اطلاعاتي در مورد اينكه چطور اين كلندر رو درست كنم ندرام هرچي هم گشتم چيزي پيدا نكردم. كسي از دوستان در اين رابطه اطلاعاتي دارد ؟ ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنند يا پيشنهادي بدهند. تشكر

سلام.
برای ظاهر اینکار می تونید از jQuery wdCalendar Plug-in (http://www.web-delicious.com/jquery-plugins-demo/wdCalendar/docs/index.htm) استفاده کنید. این Plugin رو می تونید از این آدرس (http://www.web-delicious.com/jquery-plugins-demo/wdCalendar.zip) دریافت کرده و Demo ی مربوطه رو نیز اینجا ببینید. (http://www.web-delicious.com/jquery-plugins-demo/wdCalendar/sample.php)

برای رفع مشکل چگونگی اجرای یک Script در زمان مشخص نیز می تونید (بسته به اینکه Hosting به شما این اجازه رو بده یا خیر):

از SQL Server Agent استفاده کنید. بدین ترتیب که Script مورد نظر رو در فواصل Schedule شده مورد نظرتون اجرا کنید...
از Windows Scheduler Agent استفاده کنید.
NT Service ای بنویسید که کار Scheduling رو بعهده بگیره.

همچنین شما میتونید یه HttpModule ای بنویسید که در یک Thread دیگه، همیشه در حال اجرا باشه و وظیفه Scheduling رو بعهده بگیره... این روش رو فقط در صورتی دنبال کنید که امکان استفاده از اونیکی روشها رو نداشته باشید.

موفق باشید.

mohsen_f_b
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 11:16 صبح
سلام

دوستان کسی این Calendar که جناب موسوی معرفی کردند فارسی شده اش رو نداره؟

موفق باشید