PDA

View Full Version : سوال: مشکل در استفاده ز radiobutton

zahra_63
شنبه 22 آبان 1389, 22:03 عصر
سلام دوستان گلم
من در یک فرم یک تکست باکس وسه تا رادیوباتوم گداشتم که روی هرکدم که کلیک کنم عمل مربوطه به خودش رو انجام بده از دستور
radioButton1_CheckedChanged
و
if (radioButton1.Checked=true استفاده کردم اما این دستور فقط همون بار اول جواب میده و بار دوم که می خوام در تکست باکس ورودی بدم و روی همون رادیو باتون اولی کلیک کنم چون خودش در دفعه اول انتخاب شده بود در همون حالت انتخاب شده باقی مونده هست و دیگه نمیشه عملی انجام نمیده
اگه میشه لطفا کمکم کنید و بگید چطور این کار بکنم یا اینکه چطور هر بار که در تکست باکس ورودی جدیدی وارد می کنم بتونم با انتخاب یکی از رادیوباتونها یا اگه تکراری هم باشه جواب مرسی

mahdi87_gh
شنبه 22 آبان 1389, 22:09 عصر
توی رویداد TextChanged مربوط به TextBox بررسی کنید که کدام رادیوباتن انتخاب شده، عمل مورد نظرتون رو انجام بدین
موفق باشید

1234
شنبه 22 آبان 1389, 22:48 عصر
این کار انجام دادم اما ارور می ده

( private void textBox1_TextChanged(object sender, EventArgs e

} ( if(radioButton1.Checked=true

{

mahdi87_gh
شنبه 22 آبان 1389, 23:11 عصر
چه اروری میده؟ در ضمن یادتون باشه وفتی باید عملیات ریاضی رو انجام بدین که متن داخل تکست خالی نباشه.

sajjadrad
یک شنبه 23 آبان 1389, 00:24 صبح
( if(radioButton1.Checked=true

با این دستور مقدار Check رو true قرار میدید.برای بررسی True یا False بودن از عملگر== استفاده کنید.

( if(radioButton1.Checked==true

موفق باشید

ایمان مدائنی
یک شنبه 23 آبان 1389, 07:57 صبح
يا ميتونيد پس از هر بار عمليان چكهاي رايدو باتن هاتونو false كنيد
يعني هيچكدوم در حالت انتخاب نباشن

debugger
یک شنبه 23 آبان 1389, 08:10 صبح
سلام دوستان گلم
من در یک فرم یک تکست باکس وسه تا رادیوباتوم گداشتم که روی هرکدم که کلیک کنم عمل مربوطه به خودش رو انجام بده از دستور
radioButton1_CheckedChanged
و
if (radioButton1.Checked=true استفاده کردم اما این دستور فقط همون بار اول جواب میده و بار دوم که می خوام در تکست باکس ورودی بدم و روی همون رادیو باتون اولی کلیک کنم چون خودش در دفعه اول انتخاب شده بود در همون حالت انتخاب شده باقی مونده هست و دیگه نمیشه عملی انجام نمیده
اگه میشه لطفا کمکم کنید و بگید چطور این کار بکنم یا اینکه چطور هر بار که در تکست باکس ورودی جدیدی وارد می کنم بتونم با انتخاب یکی از رادیوباتونها یا اگه تکراری هم باشه جواب مرسی

برای این کار اصولا باید از checkbox استفاده کرد نه radiobutton

هر کدوم از اینا جای خود دارند و خیلی با هم فرق دارند . شما باید با توجه به نیاز و کاربرد انتخاب کنید

Salar Ashgi
یک شنبه 23 آبان 1389, 10:16 صبح
سعی کنید از هر کنترل در جای مخصوصش استفاده کنید ، چون هر کنترل برای اهدافی بخصوص ایجاد شده است .