PDA

View Full Version : لزوم فراگیری طراحی طراحی سایت برای برنامه نویس وب

FM.ALPACHINO
یک شنبه 23 آبان 1389, 02:04 صبح
سلام دوستان
تا حدودی asp.net کار کردم ولی مشکلی که دارم در طراحی سایت هست
سوال من اینه ایا برنامه نویس وب لزوما باید طراحی سایت هم بدونه
یا بهتره بدونه ؟و فکر می کنید اگر لازمه برای شروع چه کتابهایی بخونم .در ضمن کمی هم html . css بلدم .نظرتون در مورد کلاس رفتن چیه؟
اگه موافقید کدوم دوره کلاسهای اقای کرامتی را پیشنهاد می کنید؟:متفکر:

majnun
یک شنبه 23 آبان 1389, 02:18 صبح
از خودشون مشاوره بگیرین خب دوست من .... کسی که کلاس میزاره قبلش مشاوره هم میده ...

maxpayn2
یک شنبه 23 آبان 1389, 10:09 صبح
تو ایران تقریبا لزوما حتما حکما باید بلد باشی

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=213807

البته با ایده مشاوره هم موافقم : 77631494

persian_bigboy
یک شنبه 23 آبان 1389, 15:48 عصر
دوست من سلام
نه درایران بلکه در تمام دنیا لازمه . چون خیلی از بخش ها باید توسط خود برنامه نویس انجام بشده و نکته جالب این هست طراحی css/html, از لزومات هستش که باید فرا بگیرید .

Alireza_Salehi
یک شنبه 23 آبان 1389, 16:55 عصر
برنامه نویس وب قطعا و بدون شک باید به CSS و HTML و Javascript مسلط باشد.

maxpayn2
یک شنبه 23 آبان 1389, 17:50 عصر
نه درایران بلکه در تمام دنیا لازمه . چون خیلی از بخش ها باید توسط خود برنامه نویس انجام بشده و نکته جالب این هست طراحی css/html, از لزومات هستش که باید فرا بگیرید .

برنامه نویس وب قطعا و بدون شک باید به CSS و HTML و Javascript مسلط باشد.

مخالفم ، ببخشید ، موافق نیستم ، راه درست اینه که گرافیست ، با فوتوشاپ یا هر چیزه دیگه ای قالب گرافیکی رو طراحی کنه ، طراح وب که مسلط به css , html , javascript , ... هستش قالب گرافیکی رو به قالب وب تبدیل کنه ، طراح دیتابیس ، روی کاغذ دیتابیس رو طراحی کنه ، ادمین دیتابیس اشکالات طراح دیتابیس رو بر طرف کنه و طرح رو پیاده کنه ، برنامه نویس با داشتن اطلاعات از کنترل های موجود در صفحه (حتی لازم نیست جای قرار گرفتنشون رو هم بدونه) کدهای C#‎‎‎‎‎ VB ، ... رو بنویسه ، کار مدیر پروژه رو هم که همه میدونن و ... و در نهایت هر کدوم حقوق جداگانه دارن .

ولی در ایران تقریبا همه اینها یه نفره ، حقوقش هم یک پنجم یکی از افراد بالا نیست

البته منظور مخالفم یا موافق نیستم این نیست که برنامه نویس نباید این چیزا رو بلد باشه ، قطعا اگه بلد باشه ، خوب هم بلد باشه خیلی بهش کمک میکنه

alonemm
یک شنبه 23 آبان 1389, 20:06 عصر
باسلام:

مشکل اینجاست که ما همه خودمون به شخصه یک پروژه رو میخایم تمام کنیم و یک تیم 1 نفره ایم.
اگه یک تیم باشیم که هر نفر متخصص یک زمینه باشه هم پروژه کاملتره و هم دیگه شما نگران قسمت های دیگه نیستید.

البته دانستن همه این قسمت ها به دانایی شما در زمینه کاریتون اضافه میکنه.

na3er-faraji
یک شنبه 23 آبان 1389, 22:21 عصر
در اصل نه ولی در ایران آره. متاسفانه تو ایران همه کارها رو خود آدم باید یاد بگیره . طراحی دیتابیس , برنامه نویسی , css , html , design , jquery , ajax , silverlight . بعضی موقع ها آدم واقعا خسته میشه. اگه اینجا میخای کار کنی بهتره یاد بگیری والا نمیتونی گلیم خودتو از آب بیرون بکشی و تو پروژه هات میمونی.