PDA

View Full Version : تنظیم ComboBox های شهر و کشور

nimam2008
یک شنبه 23 آبان 1389, 09:05 صبح
با سلام

من دو تا ComboBox دارم که یکی توسط نام شهر ها و دیگری توسط نام کشور ها بایند شده
اگه بخوام طوری تنظیم کنم که با انتخاب نام شهر نام کشور نمایش داده بشه ولی با انتخاب نام کشور شهر تغییر نکنه باید چکار کنم

برای توضیحات بیشتر مثلا من یه کشور دارم به اسم (ایران) و سه تا شهر دارم به اسم (تهران ) ( اصفهان) و ( شیراز)
الان چون هر دوتاشونو با یک DataTable بایند کردم وقتی (تهران) رو انتخاب می کنم در ComboBox کشور نام ( ایران) رو نمایش می ده ولی اگه کاربر بخواد در Combobox شهر یک شهر دیگر مثلا (مشهد) را وارد کند و بعد از ComboBox کشور ایران را انتخاب کند دوباره ComboBox شهر به (اصفهان) تبدیل می شود

لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم این کار رو هندل کنم که این اتفاق نیافتد

با تشکر

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 23 آبان 1389, 09:35 صبح
پیشنهاد من اینه که شما یک متغییر تعریف کنی که این موضوع رو بررسی کنه که آیا شما الان شهر رو انتخاب کردی یا نه و با این موضوع جلوی پر شدن مجدد شهر ها رو بگیری.
موفق و پیروز باشید

Mohandes2009
یک شنبه 23 آبان 1389, 14:18 عصر
شما نام شهر ها را تو یه جدول و نام کشور ها را تو یه جدول دیگه بنویس مشکلت حله!

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 24 آبان 1389, 09:35 صبح
شما نام شهر ها را تو یه جدول و نام کشور ها را تو یه جدول دیگه بنویس مشکلت حله!
فکر می کنم که ایشون دقیقا همین کار رو انجام دادن
در واقع مشکل ایشون اینه که با انتخاب هر استان باکس دوم بر اساس اون استان پر میشه . بعد از اینکه بر اساس شهر نام استان رو انتخاب می کنن و باکس دوم دوباره پر میشه . نتیجه اینکه شهر از حالت انتخاب خارج میشه .
بنده گفتم که ایشون کار کنن که با انتخاب استان توسط هر شهر دیگه باکس شهر پر نشه.

mahdi87_gh
دوشنبه 24 آبان 1389, 17:11 عصر
فکر می کنم که ایشون دقیقا همین کار رو انجام دادن
در واقع مشکل ایشون اینه که با انتخاب هر استان باکس دوم بر اساس اون استان پر میشه . بعد از اینکه بر اساس شهر نام استان رو انتخاب می کنن و باکس دوم دوباره پر میشه . نتیجه اینکه شهر از حالت انتخاب خارج میشه .
بنده گفتم که ایشون کار کنن که با انتخاب استان توسط هر شهر دیگه باکس شهر پر نشه.
مشکل ایشون اینه که شهر و کشور هر دو درون یک جدول تعریف شده اند. و هر دو کمبو باکس مربوط به شهر و کشور به یک جدول لینک شده اند.( اما با فیلد متفاوتی در همان جدول). اگر رکوردهایی که درون جدول داریم به شکل زیر باشه:
ایران تهران
ایران مشهد
ایران قزوین
.....
وقتی ایشون شهر رو انتخاب میکنن "مشهد" position روی رکورد دوم قرار میگیره و کشور هم خودبخود ایران میشه. اما وقتی که کشور "ایران" انتخاب میشه، position روی اولین رکوردی از جدول قرار میگیره که فیلد کشورش "ایران" باشه، و چون هر دو کنترل به یک جدول متصل هستند، ناخودآگاه شهر هم به تهران تغییر میکنه.
شما باید شهر ها و کشورها رو در دو جدول مجزا نگهداری کنید تا مشکلتون حل بشه
موفق باشید

5mmmmm
دوشنبه 24 آبان 1389, 17:55 عصر
از متدهای item change در کمبو باکس استفاده کرده ای؟
در این صورت با تغییر آیتمی از کمبو باکس اول بطور خودکار کمبو باکس دوم پر می شود .در اینصورت با اولین عنصر پیش فرض دوباره نمایش داده میشه.