ورود

View Full Version : LINQ یا SQL?

amin1softco
یک شنبه 23 آبان 1389, 15:45 عصر
به نظر شما کدومشو باید ادامه داد؟ من تازه این ترم پایگاه گرفتم:متفکر: همش SQL هست...؟

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 23 آبان 1389, 15:56 عصر
به نظر شما کدومشو باید ادامه داد؟ من تازه این ترم پایگاه گرفتم:متفکر: همش SQL هست...؟
اين دو بحث جدا از هم هستند در واقع شما بايد ميپرسيديد LINQ يا ADO؟
به هر حال شما به يادگيري SQL نياز داريد.

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 23 آبان 1389, 16:00 عصر
سلام. LINQ یک پایگاه داده جدا نیست!!! در نهایت وابسته هست به اطلاعات. مثل XML یا SQL SErver
یک ابزاری است در Visual Studio برای راحت تر کردن کار با دیتا. که شما میتونید کوئری های خود رو داخل C# بنویسید و با اطلاعات ارتباط برقرار کنید.

amin1softco
یک شنبه 23 آبان 1389, 16:10 عصر
من می دونم که LINQ که مخفف language-integrated query هست یک زبان برای یک پارچه سازی نوشتن کوئری زبان های SQL و XML و بقیه پایگاه ها است که در دات نت ارائه شده و قابلیت intellisense سی شاپ براش فعاله پس شما وقتی این زبان رو یاد بگیرید مثل اینه که بیشتر زبان های کد زدن کوئری پایگاه رو بلد باشی آیا این تفکر درسته؟
بعدش تا جایی که من متوجه شدم مثل اینکه در VS2010 قابلیت intellisense برای SQL در سی شارپ فعال شده آیا نرم افزاری مثل sql prompt برای فعال کردن این قابلیت روی 2008 وجود داره ؟
با تشکر از همه

amin1softco
یک شنبه 23 آبان 1389, 20:10 عصر
چرا همه فرار کردن دوباره من چی گفتم؟!:اشتباه:
آقا خواهشاً بگید چطوری می شه قابلیت auto complate ya intellisense را برای سی شارپ 2008 فعال کرد؟
من نمی دونم چطوریه این sql prompt داخل management studio کار میده اونوقت تو سی شارپ هیچ هنری نداره یعنی باید همشو خودم بنویسم ؟
و اینکه ado.net رو من باهاش query های sql و linq را اجرا می کنم البته فکر کنم همچین کاری کردم مگه اینا با هم فرق دارند؟
javad_mjt (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=42223) هم دمش گرم بچه گلیه ها:بوس:

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 23 آبان 1389, 22:55 عصر
دوست عزیز امیدوارم سوء تفاهم نشه ، شما یه چیزهایی از اینور و اونور خوندیت ولی هر مبحث رو به درستی درک نکردید به همین خاطر یک مقدار دچار سردرگمی شدید.

آقا خواهشاً بگید چطوری می شه قابلیت auto complate ya intellisense را برای سی شارپ 2008 فعال کرد؟
در مورد VS این قابلیت فعال هست و نمیخواد کاری کنید در مورد SQL هم 2008 این قابلیت رو داره.
(این ربطی به موضوع سوال شما نداره ، intellisense یک قابلیت برای تسریع در کد نویسیه و ربطی به اصل قضیه نداره ، نرم افزارهای جانبی زیادی برای این کار وجود داره که توی هر محیط نوشتاری این قابلیت رو به شما میدن)

و اینکه ado.net رو من باهاش query های sql و linq را اجرا می کنم البته فکر کنم همچین کاری کردم مگه اینا با هم فرق دارند؟
دقیقا متوجه این بخش نشدم!! شما با ADO کوئری LINQ رو اجرا کردید؟ اولین باره همچین چیزی میشنوم!!
از نظر فرق داشتن که خیلی با هم فرق دارند. برای توضیحات بیشتر در این زمینه اگر توی همین سایت جستجو کنید مقالات تقریبا کاملی پیدا میکنید.