PDA

View Full Version : ایجاد فضا برای کاربر و ...

روح اله معینی زاده
یک شنبه 06 مهر 1382, 07:07 صبح
با سلام خدمت همه دوستان شبکه ای

عرضم به خدمت شما که من یک ادونس سرور 2000 دارم. چند کاربر هم روی آن تعریف کرده ام.
حالا می خواهم برای هر کاربر یک فضا یا یک شاخه یا هر طریقی که شما دوستان بگویید تخصیص دهم به طوری که هر گاه کاربران روی سیستم های کلاینت وارد شبکه شدند بتوانند محل خود را ببینند و قادر نباشند دسترسی به بخش سایر کاربران داشته باشند.

من قبلا شبکه ناول داشته ام و این کار به سادگی و بدون مپ کردن درایوی برای کاربر توسط خود ناول مدیریت می شد. هر گاه کاربر جدید پشت کلاینت می نشست و با کلمه کاربری خودش وارد شبکه می شد، فقط بخش خودش رو در یک مپ درایو که ظاهرا خود ناول می ساخت، می دید.

اکنون که سرور را ارتقا داده ام و ادونس سرور 2000 کرده ام نمی دانم این کار را چگونه انجام دهم. البته ناگفته نماند که بعد از تعریف کاربر، یک گزینه به نام profile در فکر کنم برگه آخر اون وقتی از یک کاربر مشخصات (properties) می گیرم دیده می شود که مسیر می خواهد و این جور چیزا، ولی من نمی دونم کاربرد اون چیه، دوستانی که این کار را انجام داده اند و یاد دارند اگه فکر می کنند چند وقتیه که زکات ندادند، یا علی مدد (زکات علم نشر آن است).

منتظرم

با احترام - خدانگهدار

ناصرقلی
یک شنبه 06 مهر 1382, 09:37 صبح
سلام
پارتیشنی که می خوای کاربرا روش کار کنن رو NTFS کن بعد می تونی به هر کاربر هر قدر خواستی روی هر شاخه اجازه دسترسی بدی

روح اله معینی زاده
یک شنبه 06 مهر 1382, 13:36 عصر
سلام دوست گرامی

من پارتیشن NTFS دارم، نمی دونم چه جوری باید این کار رو انجام بدم. تو این کار نمره ام صفر است. :oops:

اگه لطف کنید و از پایه مراحل کار رو توضیح بدید متشکر می شم.

با احترام- خدانگهدار.

ناصرقلی
یک شنبه 06 مهر 1382, 14:16 عصر
سلام
با یک راست کلیک روی شاخه مورد نظر میتونید Security tab رو ببینید .اونجا دسترسی ها رو تعیین کنید.
بعد روی پارتیشن راست کلیک کنید و تو Qouta management رو فعال کنید.پس از این تو قسمت Qouta enteries میتونید ظرفیت مورد استفاده هر کاربر را تعیین کنید.
بدرود
ناصر

روح اله معینی زاده
دوشنبه 07 مهر 1382, 15:52 عصر
دوست گرامی سلام

این کاری که گفتید انجام دادم و این سوال برام پیش اومد

آیا اون شاخه رو باید Share کنم یا با دادن مسیر اون در آدرس بار ویندوز می تونم بهش دسترسی داشته باشم؟

الان که تست کردم با آدرس دادن نمی تونم به اون وصل شم. Share کردن هم که خوب از اول بود، ولی من نمی خوام از اون روش استفاده نمایم.

راهی هست که بدون Share کردن جواب بده؟ (تو تستی هم که کردم، بدون Share بود)

منتظرم.

ناصرقلی
سه شنبه 08 مهر 1382, 06:42 صبح
سلام!
ای بابا بدون share که نمی شه!
این چیزها که گفتم برای تعیین دسترسی بود.