PDA

View Full Version : share كردن اينترنت در شبكه Workgroup

larim2007
دوشنبه 24 آبان 1389, 08:26 صبح
با سلام خدمت دوستان عزيز
يك شبكه متشكل از 10 سيستم با ويندوز Xp داريم و سيستم من كه اينترنت دارد سيستم عامل آن Win server 2003 مي باشد براي اينكه همه كلاينت ها اينترنت داشته باشند بايد اينترنت را share كنم ولي طريقه share كردن اينترنت در ويندوز سرور را نمي دانم فقط يك كمي اطلاعات دارم كه بايد RAS راه اندازي كنم ولي اين كار را به طور كامل بلد نيستم لطفاً اين موضوع را به طور كامل توضيح دهيد .
با تشكر

hraeissi
دوشنبه 24 آبان 1389, 13:33 عصر
به دنبال ccproxy بگردید

larim2007
دوشنبه 24 آبان 1389, 14:14 عصر
با سلام خدمت آقاي رئيسي
اگه ميشه بيشتر توضيح دهيد .
با تشكر

najmehdj
دوشنبه 24 آبان 1389, 14:42 عصر
به دنبال ccproxy بگردید
ccproxy چی هست؟

razeghi_loved
دوشنبه 24 آبان 1389, 17:59 عصر
سروشون خیلی شلوغ هست و دیر به دیر میاند hraeissi دوست ما آقای
شما برنامه مورد نظر رو دانلود کنید این برنامه باعث می شود هر کسی بخواهد از اینترنت شما استفاده کنه باید رمز داشته باشد قالبیت هایی هم داره مثل محدود کردن سرعت ، مدت زمان استفاده از اینترنت و غیره اما اگر دنبال این چیز ها نیستی روی کارت شبکه ای که اینترنت داری کلیک راست کن و برو آخرین گزینه و تیک اینترنت شییرینگ رو بزن رنج ای پی هم هرچی دوست داری بده فقط دیفالت گتوی همه رو باید ای پی خودت قرار بدیا یادت نره اما هم می خواهی سایت هایی که کلاینت ها رفتند رو بدونی
DNS
رو هم نصب کن و روی کلاینت ها ای پی خودت رو به جای دی ان اس قرار بده

santory
دوشنبه 24 آبان 1389, 23:22 عصر
با سلام
شما کافیه از ics خوده ویندوز استفاده کنی
به این ترتیب که روی کانکشن اینترنت کلیک راست کن گزینه pro.. بد تب advance بد تیک ics رو بزن کامپیوتر های که ویندوز اکس پی دارن فقط آی پی هاشونو بزار رو حالت اتوماتیک.دیکه نیازی به rras نیست اون برا تعداد یوزر بالاست که شما نیازی به اون نداری

larim2007
سه شنبه 25 آبان 1389, 07:50 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
ظاهراً كسي منظور منو متوجه نشده ، من گفتم كه سيستم من ويندوز سرور 2003 مي باشد و من اينترنت را به صورت مستقيم مي گيرم و مي خواهم به ديگران اينترنت بدهم حالا ما در ويندوز سرور 2003 در connection اينترنت حالت شيرينگ كانكشن را نداريم در اين حالت بايد چكار بايد كرد ...

razeghi_loved
سه شنبه 25 آبان 1389, 08:47 صبح
منظور شما اینه که یک کارت شبکه داری؟ اگر این طوری هست نمی تونی اینترنت رو شییر کنی یه کارت شبکه دیگر هم بخر

در ضمن یه سوال داشتم این مشکل شما هست یا سوال دارین؟ مثل سوالی که بعضی از دوستان می پرسند و در آخر معلوم می شه که سوال استادش بود این استادها هم چیزی نمی دونند می خواهند با زور از دانشجو ها یاد بگیرند

larim2007
سه شنبه 25 آبان 1389, 13:45 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز
اول بگم كه اين مشكل خودمه و خلي هم برام لازمه كه راه اندازيش كنم .
بعدش هم بگم كه سيستم من سرور مي باشد و دو عدد كارت شبكه روي آن نصب مي باشد.
يك كارت شبكه وصل به شبكه داخلي Lan و كارت شبكه ديگر وصل به آنتن وايرلس مي باشد كه اينترنت را از آن مي گيرم ، در ضمن ويندوز سيستم من سرور 2003 مي باشد حالا با اين تفاسير براي اينكه به كلاينت ها اينترنت بدهم بايد چكار كنم ( اينو بگم كه با ويندوز XP بلدم به كلاينتها اينترنت بدم ولي چون ويندوز من سرور مي باشد نمي دانم چگونه اينترنت را شير كنم) در ضمن شبكه WorkGroup مي باشد .
با تشكر

razeghi_loved
سه شنبه 25 آبان 1389, 14:10 عصر
خوب باید گزینه شییرنگ در آخرین گزینه کارت شبکه ای که کارت وایرلس روش نصب هست باشه اما اگر نیست برو تو قسمت سرویس های ویندوزت ICS رو پیدا کن و استارتش رو فعال کن

najmehdj
سه شنبه 25 آبان 1389, 14:35 عصر
من Ics نتونستم پیدا کنم اگه میشه بگید از چه مسیری بهش دسری میشه پیدا کرد لطف میکنید

razeghi_loved
سه شنبه 25 آبان 1389, 14:39 عصر
عکس پیوست رو ببین

hraeissi
چهارشنبه 26 آبان 1389, 11:18 صبح
سروشون خیلی شلوغ هست و دیر به دیر میاند hraeissi دوست ما آقای
شما برنامه مورد نظر رو دانلود کنید این برنامه باعث می شود هر کسی بخواهد از اینترنت شما استفاده کنه باید رمز داشته باشد قالبیت هایی هم داره مثل محدود کردن سرعت ، مدت زمان استفاده از اینترنت و غیره اما اگر دنبال این چیز ها نیستی روی کارت شبکه ای که اینترنت داری کلیک راست کن و برو آخرین گزینه و تیک اینترنت شییرینگ رو بزن رنج ای پی هم هرچی دوست داری بده فقط دیفالت گتوی همه رو باید ای پی خودت قرار بدیا یادت نره اما هم می خواهی سایت هایی که کلاینت ها رفتند رو بدونی
DNS
رو هم نصب کن و روی کلاینت ها ای پی خودت رو به جای دی ان اس قرار بده

شرمنده دوستان چون من تو انجمن دیگه ای کار می کنم بعضی مواقع به دوستان سر می زنم

فیلم آموزشی CCPROXY را برایتان گذاشتم
امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرد

http://rapidshare.com/files/175558055/CC_Pr0xy_Traning.rar
رمز:

www.networkplanet.ir

موفق باشید

larim2007
پنج شنبه 27 آبان 1389, 08:59 صبح
با سلام خدمت همه دوستان عزيز
آقا من مي خواهم از طريق ويندوز سرور 2003 ، اينترنت رو به كلاينتها بدم و مي خواهم از برنامه كمكي استفاده نكنم فقط از خود قابليت ويندوز سرور 2003 استفاده كنم . لطفاً كمكم كنيد .

razeghi_loved
جمعه 28 آبان 1389, 07:10 صبح
با سلام خدمت همه دوستان عزيز
آقا من مي خواهم از طريق ويندوز سرور 2003 ، اينترنت رو به كلاينتها بدم و مي خواهم از برنامه كمكي استفاده نكنم فقط از خود قابليت ويندوز سرور 2003 استفاده كنم . لطفاً كمكم كنيد .

کلی در این مورد صحبت شده یکمی بخون متوجه می شی

larim2007
یک شنبه 30 آبان 1389, 08:06 صبح
با سلام خدمت دوستان عزيز
مي خواهم مشكل خودم را به صورت دقيق توضيح دهم اولاً بايد بگم كه من بر روي سيستم خودم 2 تا كارت شبكه دارم و سيستم من سرور مي باشد و سيستم عامل آن هم ويندوز سرور 2003 مي باشد يكي از اين كارت شبكه ها به شبكه داخلي وصل مي باشد و كارت شبكه ديگر به آنتن وايرلس وصل مي باشد و من اينترنت خودم را از طريق كانكشن vpn توسط آنتن وايرلس دريافت مي كنم ، حالا اگر بخواهيم به كلاينت ها اينترنت بدهيم در ويندوز xp بايد كانكشن vpn را share مي كرديم و Dnsو Gateway كلاينتها را IP سيستم خودم مي دادم با اين كار كلاينتها داراي اينترنت مي شدند حالا اين كار را مي خواهيم در ويندوز سرور 2003 انجام دهيم ولي در ويندوز سرور 2003 نمي توان vpn كانكشن را share كرد زيرا گزينه sharing را ندارد در اين حالت آيا من بايد RAS راه اندازي كنم يا كار ديگري انجام دهم اگر RAS بايد راه اندازي كنم روش آن را توضيح دهيد يا اگر روش ديگري است لطفاً راهنمايي كنيد..

najmehdj
یک شنبه 30 آبان 1389, 11:34 صبح
میتونی vpn راه اندازی کنی یوزر تعریف کنی برا vpn و در کامپیوتر های دیگه گانکشن vpn بسازی تا اونا به سرورت وصل شن

larim2007
سه شنبه 02 آذر 1389, 09:48 صبح
با سلام خدمت دوستان
اگر روش ديگري وجود دارد توضيح دهيد .
با تشكر

فرزام امیرصالحی
پنج شنبه 11 آذر 1389, 09:41 صبح
این کار خیلی سادست میتونی nat راه بندازی یا یه خط route بنویسی

larim2007
شنبه 13 آذر 1389, 08:29 صبح
با تشكر خدمت دوست عزيز آقاي امير صالحي
اگر امكان دارد روش راه اندازي nat يا نوشتن route را توضيح دهيد .
با تشكر

najmehdj
شنبه 13 آذر 1389, 15:53 عصر
http://www.persianadmins.com/v2/
در لینک بالا اموزش تصویری nat رو می تونی پیدا کنی

behroujon
سه شنبه 30 آذر 1389, 13:42 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من توی شرکتی کار میکنم که استفاده از اینترنت محدودیت زمانی بین یک زمان خاص هست. حالا سئوال من اینه که آیا راهی وجود داره این محدودیت را حذف کرد؟ اگه میشه ممنون میشم توضیح بدید؟
. سوال دوم این که همکار من از همین شبکه شرکت داره از اینترنت نا محدود است(بوسیله پروکسی گیت وی وصل شده که من از این طریق نمیتونم ) آیا میشه اینترنت همکارم share کنم؟ ممنون از جوابی که میدید!

newvadood
پنج شنبه 02 دی 1389, 13:43 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز
اول بگم كه اين مشكل خودمه و خلي هم برام لازمه كه راه اندازيش كنم .
بعدش هم بگم كه سيستم من سرور مي باشد و دو عدد كارت شبكه روي آن نصب مي باشد.
يك كارت شبكه وصل به شبكه داخلي Lan و كارت شبكه ديگر وصل به آنتن وايرلس مي باشد كه اينترنت را از آن مي گيرم ، در ضمن ويندوز سيستم من سرور 2003 مي باشد حالا با اين تفاسير براي اينكه به كلاينت ها اينترنت بدهم بايد چكار كنم ( اينو بگم كه با ويندوز XP بلدم به كلاينتها اينترنت بدم ولي چون ويندوز من سرور مي باشد نمي دانم چگونه اينترنت را شير كنم) در ضمن شبكه WorkGroup مي باشد .
با تشكر

اینترنت ازکجا آمده؟ اگر adsl هست همان مودم adsl معمولا به راحتی و بدون نیاز به تخصص خاصی این کار را می کند.
در ضمن اگر با ان سرور قراره کسی بشینه و کار کنه بهتره از خیر سرور بودنش گذشت

panjereh
یک شنبه 12 دی 1389, 13:44 عصر
با سلام خدمت دوستان عزيز
مي خواهم مشكل خودم را به صورت دقيق توضيح دهم اولاً بايد بگم كه من بر روي سيستم خودم 2 تا كارت شبكه دارم و سيستم من سرور مي باشد و سيستم عامل آن هم ويندوز سرور 2003 مي باشد يكي از اين كارت شبكه ها به شبكه داخلي وصل مي باشد و كارت شبكه ديگر به آنتن وايرلس وصل مي باشد و من اينترنت خودم را از طريق كانكشن vpn توسط آنتن وايرلس دريافت مي كنم ، حالا اگر بخواهيم به كلاينت ها اينترنت بدهيم در ويندوز xp بايد كانكشن vpn را share مي كرديم و Dnsو Gateway كلاينتها را IP سيستم خودم مي دادم با اين كار كلاينتها داراي اينترنت مي شدند حالا اين كار را مي خواهيم در ويندوز سرور 2003 انجام دهيم ولي در ويندوز سرور 2003 نمي توان vpn كانكشن را share كرد زيرا گزينه sharing را ندارد در اين حالت آيا من بايد RAS راه اندازي كنم يا كار ديگري انجام دهم اگر RAS بايد راه اندازي كنم روش آن را توضيح دهيد يا اگر روش ديگري است لطفاً راهنمايي كنيد..
سلام دوست عزیز
شما می تونی سرویس nat راه اندازی کنی (راحت تر است) و یا از isa استفاده کنی
در سرویس nat شما باید مسیر زیر رو بری:
start-> administrative tools-> routing and remote access
بعد روی local کلیک راس میکنی و configure & enable ... و next و گزینه network access translation را انتخاب می کنی و ادامه ماجرا