PDA

View Full Version : کمک برای شروع به کار

aa_8788
دوشنبه 24 آبان 1389, 09:08 صبح
من لیسانس نرم افزارم. می خوام تو زمینه برنامه نویسی شروع به کار کنم. تا الان اطلاعات پراکنده داشتم و کارای دانشجویی می کردم. در حال حاضر شروع کردم که جدی تر مطالعه کنم. ولی اینکه چه مسیریو باید طی کنم تا بتونم رو برنامه نویسی به عنوان یه شغل حساب کنم برایم مسئله شده. هر چی جستجو می کنم می بینم بر خلاف سایر حرفه ها نقطه شروع اینکار خیلی مبهمه. همه شرکت ها برنامه نویس حرفه ای می خوان و بدون تجربه کاری هرگز حرفه ای نخواهی شد. در نهایت به این نتیجه رسیدم یکی از را های زیر رو انتخاب کنم:
1- به عنوان پشتیبان تو یه شرکت استخدام بشم. به نظرم شرکت هایی که پشتیبان نرم افزار بخوان کم هستن و شک هم دارم که آیا ضمن پشتیبانی می تونم تجربه مفیدی برای برنامه نویسی پیدا کنم یا نه.
2- به عنوان کار آموز برنامه نویسی 1-2 ماه مشغول باشم که البته پیدا کردن جایی که کارآموز بخواد خودش مسئله است
3- مطالعه کنم و همزماناز کسی که تو برنامه نویسی وارده راهنمایی بگیرم تا یه پروژه به عنوان نمونه کار آماده کنم. که در این موردم پیدا کردن موضوع پروژه ای که فردی کار بشه و نمونه کار خوبی هم حساب بشه واسم مشکل بود.
من الان ساکن تهرانم ولی تا 2-3 ماهه اینده برای زندگی میریم کرج.احساس می کنم تو کرج شرکت های نرم افزاری خیلی کمتره و کار پیدا کردن خیلی سخت تره .اگه منو راهنمایی کنین ممنون می شم.

alonemm
شنبه 29 آبان 1389, 10:26 صبح
خب شما که لیسانس نرم افزار هستید توی دانشگاه توی کدوم زمینه برنامه نویسی یا درس هاتون بیشتر موفق بودید یا نمره بالاتری گرفتید؟
(علاقه در برنامه نویسی خیلی مهمه چون باعث میشه که در مقابل مشکلات شکست نخورید).

البته بهتر بود این پست رو در قسمت گفتگوی فنی مطرح میکردید.
اینجا تلار بحث درباره ASP.net هست.

JaguarXF
شنبه 29 آبان 1389, 12:58 عصر
20 جلد کتاب هم بشینی توی خونه بخونی به اندازه کار توی یک شرکت خوب بهت مطلب و تجربه یاد نمیده.

- به عنوان کار آموز برنامه نویسی 1-2 ماه مشغول باشم