PDA

View Full Version : سوال: برای نمایش جدولی با سطر های زیاد چه پیشنهادی دارید؟

farzadny
دوشنبه 24 آبان 1389, 15:20 عصر
سلام...
من یه جدول دارم با 20000 رکورد رکورد های جدول را توی یه گرید قرار بدم و به کاربر نشان بدم شما چه روشی را پیشنهاد میکنید...

Rejnev
دوشنبه 24 آبان 1389, 15:53 عصر
از قابليت صفحه بندي (Paging) گريد استفاده كن و براي هر صفحه تعيين كن چند سطر نمايش داده بشه. خود گريد به صورت خودكار در پايين جدول، شماره صفحات رو به صورت لينك توليد ميكنه.
مثلا براي بيست هزار ركورد و صد ركورد در هر صفحه، شماره هاي يك تا 200 توليد ميكنه.

Kia_MLS
دوشنبه 24 آبان 1389, 16:11 عصر
سلام...
من یه جدول دارم با 20000 رکورد رکورد های جدول را توی یه گرید قرار بدم و به کاربر نشان بدم شما چه روشی را پیشنهاد میکنید...

سلام
دوست عزیز، میتونی از خصوصیت Paging گرید استفاده کنی
برای اینکه بهینه تر هم بشه، اگه با LinQ آشنا هستی از تابع Take(n) استفاده کن

موفق باشی

pedram_ns
دوشنبه 24 آبان 1389, 16:56 عصر
به نظر من از پیجینگ گرید ویو استفاده نکن.
چون شما با یک در خواست باید 20000 رکورد رو بخونید که تعداد زیادیه.
با روش هایی که در همین سایت هم اشاره شده اطلاعات رو صفحه بندی کن و هر دفعه مثلا ده تای اونها رو بخون و نمایش بده.

Rejnev
دوشنبه 24 آبان 1389, 18:48 عصر
عمل ورق زدن توي گريد يك ركوئست به سرور ميفرسته، كه دقيقا همون ركوردهاي اون صفحه رو از بانك بخونه نه كل ديتا رو.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa479347.aspx

farzadny
سه شنبه 25 آبان 1389, 12:53 عصر
به نظر من از پیجینگ گرید ویو استفاده نکن.
با روش هایی که در همین سایت هم اشاره شده اطلاعات رو صفحه بندی کن و هر دفعه مثلا ده تای اونها رو بخون و نمایش بده.

من درست متوجه نشدم یعنی با دستورات sql مثلا 10 تا رکوردی را که میخوام بخونم بعد ببرم توی گرید یا همه دیتا رو بخونم و ببرم توی گرید نشون بدم...

aminghaderi
سه شنبه 25 آبان 1389, 19:48 عصر
من درست متوجه نشدم یعنی با دستورات sql مثلا 10 تا رکوردی را که میخوام بخونم بعد ببرم توی گرید یا همه دیتا رو بخونم و ببرم توی گرید نشون بدم...
قطعا شمکا باید 10 تا رکورد یا مثلا 50 تا رکورد از DB بخونید و بعد در حالا یا گردید یا یه کامپوننت یا یه تابع شخصی سازی شده خودتون نمایش بدید.
مهم اینه که هزینه Transfer داده ها رو افزایش ندید که کاربر عذیت بشه.
اون هم با این اینترنت های هیدروژنی ایران.

موفق باشی.