PDA

View Full Version : سوال در مورد query ها در صفحه

reza_first1
دوشنبه 24 آبان 1389, 20:01 عصر
سلام دوستان من یک سوال داشتم اینکه من دارم روی پروژه پایان دوره ام کار می کنم که بیشتر کار بر روی دیتابیس انجام میشه طوری که من کدهام رو نوشتم query هام همه داخل صفحات هستند می خواستم ببینم روش دیگه ای هست که query ها رو داخل صفحات ننوشت . من php هم کار کردم تو php داخل یک فایل کلاس و توایع رو می نویسیم که توابع query ها رو ایجاد می کنند و داخل صفحات فقط تابع ها رو فراخونی می کنیم و اطلاعات رو به صورت آرایه به عنوان پارامتر به تابع می دهیم حالا می خواستم ببینم تو asp.net هم همچین چیزی هست چون روال کار asp کلا با php متفاوت هست اگه آره لطفا راهنمایی کنید اگه نمونه کد باشه خیلی بهتره ممنون. یا اگه روش دیگه ای هست لطفا راهنمایی کنید.

saeed262626
دوشنبه 24 آبان 1389, 21:07 عصر
سلام
می تونی یک کلاس ایجاد کنی و کد رو داخل متدهای کلاس بنویسی
مقادیر برگشتی متد ها می تونن DATASET و یاDATA TABLE باشند

Kia_MLS
دوشنبه 24 آبان 1389, 21:49 عصر
سلام دوستان من یک سوال داشتم اینکه من دارم روی پروژه پایان دوره ام کار می کنم که بیشتر کار بر روی دیتابیس انجام میشه طوری که من کدهام رو نوشتم query هام همه داخل صفحات هستند می خواستم ببینم روش دیگه ای هست که query ها رو داخل صفحات ننوشت . من php هم کار کردم تو php داخل یک فایل کلاس و توایع رو می نویسیم که توابع query ها رو ایجاد می کنند و داخل صفحات فقط تابع ها رو فراخونی می کنیم و اطلاعات رو به صورت آرایه به عنوان پارامتر به تابع می دهیم حالا می خواستم ببینم تو ASP.NET هم همچین چیزی هست چون روال کار asp کلا با php متفاوت هست اگه آره لطفا راهنمایی کنید اگه نمونه کد باشه خیلی بهتره ممنون. یا اگه روش دیگه ای هست لطفا راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز
آری، دات نت هم این امکانات رو به خوبی فراهم کرده
از برنامه نویسی چند لایه استفاده کن
توی همین سایت در این مورد مطلب وجود داره، سرچ کن