PDA

View Full Version : سوال: فرم لاگین

nazanin0
سه شنبه 25 آبان 1389, 01:14 صبح
سلام

می خوام فرم لاگین طوری کار کنه که اگه کاربر سه بار user+password رو اشتباه وارد کردن
پیغام بده که مثلاً تا 15 دقیقه دیگر اجازه ورود ندارید . حالا سوال من اینکه برای تعریف 15 دقیقه باید ازکنترلر timer استفاده کنم یا راه دیگه ای هم هست؟

با تشکر

reza_edu
سه شنبه 25 آبان 1389, 01:25 صبح
سلام یه counter می خوای که کاری نداره برای چک کردن زمان هم یه timerاز قسمت toolbar به برنامت اضافه کن (به سینی برنامه اضافه میشه رو فرم نمایش داده نمیشه!) حالا خاصیت Interval رو برابر 1000 یعنی یک دیقه بزار هر وققت کار بر 3 بار اشتباه کرد مقدار Enabale اون timer رو برابر true بزار و هروقت 3 دیقه تموم شد از برنامه خارج شه بقیش با خودت:لبخند:

nazanin0
سه شنبه 25 آبان 1389, 01:32 صبح
سلام یه counter می خوای که کاری نداره برای چک کردن زمان هم یه timerاز قسمت toolbar به برنامت اضافه کن (به سینی برنامه اضافه میشه رو فرم نمایش داده نمیشه!) حالا خاصیت Interval رو برابر 1000 یعنی یک دیقه بزار هر وققت کار بر 3 بار اشتباه کرد مقدار Enabale اون timer رو برابر true بزار و هروقت 3 دیقه تموم شد از برنامه خارج شه بقیش با خودت:لبخند:

سلام دوست عزیز از راهنمایی که کردید ممنون
منظور شما از counter همون شمارنده حلقهfor که باید بعد از سه بار پیغام بده ؟:لبخندساده:

reza_edu
سه شنبه 25 آبان 1389, 08:34 صبح
آره ولی نه تو حلقه for باید تو if تعریف کنی :متفکر:

Alghoochi
سه شنبه 25 آبان 1389, 09:20 صبح
از تایمر استفاده نکنی بهتره. چون کاربر برنامه رو می بنده و باز می کنه و 15 دقیقه از سر گرفته میشه. من نظرم اینه شما هربار که کاربر اشتباه یوزرنیم و پسورد داد به یه متغیری یکی اضافه کن. وقتی تعداد اون متغیر بیش از 3 شد یعنی کاربر سه بار اشتباه اطلاعات داده. شما فقط زمان حالا رو به یه نحوی ذخیره کن می تونی تو رجیستری بنویسی یا تویه فایل و ...
هربار که کاربر بخواد لاگین کنه اول باید بررسی کنی ببینی زمان قبلی وجود داره یانه. اگه وجود داشت اختلاف اون با حالا رو حساب کن و اگه کمتر از 15 دقیقه بود بهش اجازه لاگین نده. ولی اگه نبود درستی یوزر و پسش چک بشه.

singel
سه شنبه 25 آبان 1389, 09:23 صبح
از تایمر استفاده نکنی بهتره. چون کاربر برنامه رو می بنده و باز می کنه و 15 دقیقه از سر گرفته میشه. من نظرم اینه شما هربار که کاربر اشتباه یوزرنیم و پسورد داد به یه متغیری یکی اضافه کن. وقتی تعداد اون متغیر بیش از 3 شد یعنی کاربر سه بار اشتباه اطلاعات داده. شما فقط زمان حالا رو به یه نحوی ذخیره کن می تونی تو رجیستری بنویسی یا تویه فایل و ...
هربار که کاربر بخواد لاگین کنه اول باید بررسی کنی ببینی زمان قبلی وجود داره یانه. اگه وجود داشت اختلاف اون با حالا رو حساب کن و اگه کمتر از 15 دقیقه بود بهش اجازه لاگین نده. ولی اگه نبود درستی یوزر و پسش چک بشه.

به نظر من هم بهترین راه همینه که دوست عزیزمان گفت

nazanin0
سه شنبه 25 آبان 1389, 21:23 عصر
سلام

دوستان از اینکه من رو راهنمایی می کنید ممنون.

چطور زمان رو روی ریجستری ذخیره کنم ؟
ببخشید که سوالم پیش پا افتاده است من تازه شروع به برنامه نویسی کردم و با بعضی از مواردی که دوستان عنوان می کنند آشنایی ندارم . لطفاً راهنماییم کنید ( باید این مورد رو توی پروژه ام قرار بدم )

ممنون:خجالت::خجالت::خجالت:

reza_edu
چهارشنبه 26 آبان 1389, 00:01 صبح
سلام دوست گرامی اگه برنامه با دیتابیس کار میکنه میتونی تو دیتابیس تعریف کنی از فلان کاربر با این IP خواسته شده که به دیتابیس دسترسی پیدا کنه پس هر کاربر که خواست با اون سیستم که IP خوشد رو داره (مگه که IP رو تقیر بده:شیطان:) دیگه تا زمانی که شما نخواستید نمی تونه به سیستم لاگین کنه راه دوم و آسون تر اینکه راحت یه فایل درست کنی (باینری یا تکست اون با تو) کنار برنامه اجرائی (بجای رجیستری) شرایط ورود به سیستم اصلی رو تعین کنی رجیستر هم خوبه ولی فیایل از نظر من زیاد جالب نمیشه البته اگه بگن اصولی حق دارن ولی من دوست ندارم رجیستر رو برای هر چیزی دستکاری کنیم تصمیم با خود شماست ما فقط راه رو نشون میدیم:متفکر:

منم گفته جناب آقایAlghoochi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=105791) رو تائید میکنم کاملا درست گفتن بهتر از من راهنمائی کرد :لبخند:

nosrati1363
چهارشنبه 26 آبان 1389, 03:31 صبح
سلام
Visual Studio از امکانی به نام Settings پشتیبانی میکنه که اطلاعات رو در یک فایل XML ذخیره میکنه . این به خاطر چنین مواقعی طراحی شده ولی نمیدونم چرا هنوز خیلی از دوستان اصرار دارن به ریجستری ؟!!!
به این پست یه نگاهی بنداز من اینجا کامل توضیح دادم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=224905&page=2
اینم هست
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=220786
اگه سوال داشتی بپرس
( اگه مشکلت حل شد یه تشکر به من بدهکاری:خجالت:)

nazanin0
چهارشنبه 26 آبان 1389, 10:51 صبح
سلام

*دوستان عزیز عید قربان بر شما مبارک*

از اینکه راهنمایی می کنید ممنون

سلام
Visual Studio از امکانی به نام Settings پشتیبانی میکنه که اطلاعات رو در یک فایل XML ذخیره میکنه . این به خاطر چنین مواقعی طراحی شده ولی نمیدونم چرا هنوز خیلی از دوستان اصرار دارن به ریجستری ؟!!!
به این پست یه نگاهی بنداز من اینجا کامل توضیح دادم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=224905&page=2
اینم هست
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=220786
اگه سوال داشتی بپرس
( اگه مشکلت حل شد یه تشکر به من بدهکاری:خجالت:)

میشه در مورد گزینه های setting توضیح بیشتری بدید
1. وقتی فرم رو یاز کردم در قسمت نام اسم بانک رو بهconnectin string اورده بود می تونه همین اسم باشه یا می تونم تغییر بدم ؟(اگه تغییر بدم مشکلی پیش نمیاد؟)

2. چطور باید نوع رو تعیین کنم در لینکهایی که به آنها اشاره کرده بودید یک بار نوع متغییر رو boolean , و بار دیگه string قرارداده بودید چطور باید تشخیص بدم که کدوم نوع بهتر؟( البته چیزی که من متوجه شدم چون با ساعت سیتم می خوام کار کنم باید از string یا (یه system time هم بود اگه اشتباه نکنم!!!)

با تشکر

Alghoochi
چهارشنبه 26 آبان 1389, 13:55 عصر
دوست عزیز اگه مطلبی که من نوشتمو بخونی می فهمی من گفتم : تو رجیستری بنویسی یا تویه فایل و ...

من نگفتم اطلاعات کجا نوشته بشه. انتخاب با خودشونه. مهم الگوریتم حل مسئله است. روش چندان مهم نیست. فقط بسته به نیازشون و مهارتشون یه روشی انتخاب می کنن.
ولی پاسخ شما هم درست بود.

nazanin0
پنج شنبه 27 آبان 1389, 09:42 صبح
سلام
جناب نصرتی فرموده بودید اگه سوال داشتم بپرسم لطفاً به پست 10 نگاه کنید .:تشویق:

با تشکر

nazanin0
پنج شنبه 27 آبان 1389, 11:32 صبح
سلام
دوستان محترم کسی نمی دونه چطور باید یک مقدار رو در ریجستری ذخیره کنم لطفاً کامل توضیح دهید.

از اینکه راهنمایی می کنید ممنون

alimanam
پنج شنبه 27 آبان 1389, 12:05 عصر
با سلام

اگه منظور شما از ذخیره در رجیستری , با استفاده از ویژگی Setting برنامه هست این فایل (http://alimanam.20upload.net/files/1389/aban2/12900672111.rar) رو ببینین مشکلتون حل میشه اگرهم میخوای با کد نویسی در هرکجای رجیستری کلید و مقداری رو ثبت یا ویرایش کنی هم کلی نمونه سورس چه در این سایت چه درسایتهای مرجع دیگه نمونه بسیاره . موفق باشید .

nosrati1363
پنج شنبه 27 آبان 1389, 14:46 عصر
nazanin0 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=163354) . پاسخ پست 10
اگه قرار باشه محل دیتا بیس تغییر کنه ( مثلا MS Office Outlook دیتابیسش روی درایو C است که کاربر میتونه در تنظیمات محل اونرو عوض کنه و دیتابیس رو در درایوی دیگر کپی کند و از طریق همین راه میشه ) باید آدرسش قابل تغییر باشه . نوع بسته به نیاز شما دارد هر نوع موجود در دات نت در این لیست موجود است ( از گزینه آخر افزوده میشود ) اما در نهایت باید گفت همه اونها به String تبدیل میشوند و در فایل XML در مسیر EXE ذخیره میشوند .
یه مثال دیگه
میتونید فونت مربوط به برنامه را ( که در ویندوز نصب است ) در Setting ذخیره کنید و در شروع مجدد اونرو بخونید یا در صورت تمایل کاربر به اون اجازه تغییر فونت رو بدید
فکر کنم کامله:متفکر:
بازم در خدمتیم