PDA

View Full Version : بازم مشکل فارسی

Silverboy
شنبه 15 مرداد 1384, 08:04 صبح
با سلام

این رو اول بگم که من همه اینforum رو گشتم و تمام عناوینی که به مشکلات فارسی ربط داشته مطالعه کردم اما مشکلم حل نشده
در بعضی از topic ها ( مثلا "فهرست موضوعات مهم این بخش ") به مطالب دیگری لینک داده شده بود که به علت تغییر ساختار سایت نمی شد به اونها دسترسی پیدا کرد

پس ببخشید که موضوع تکراریه ...

من یک سایت با استفاده از ASP.net و MySql نوشتم مشکلی که دارم اینه که متن های فارسی در ست نمایش داده نمیشوند این رو هم بگم که من تگ
<META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

بالای هر دو صفحه ورودی(جایی که اطلاعات رو وارد دیتا بیس میکنم) و خرو جی ام(جایی که اطلاعات رو از دیتا بیس میخونم ) گذاشته ام

در ضمنcharacter set رو هم بهutf8 تغییر دادم با استفاده از دستوری مثل

CREATE TABLE `family` (
`name` varchar(100) NOT NULL,
`savings` decimal(3,2) NOT NULL default '0.00',
`dob` date NOT NULL default '0000-00-00',
PRIMARY KEY (`name`),
UNIQUE KEY `name` (`name`)
) TYPE=InnoDB CHARACTER SET utf8
;

یکی از دوستان بهم گفت که باید از دستوری شبیه زیر

CREATE TABLE t1
(
c1 CHAR(10)
) DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci;

استفاده کنم
اما وقتی میخوام این دستور رو داخلphpmyadmin اجرا کنم

Syntax error میگیره

#1064 - You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8….

در ضمن وقتی داده ها رو به طور دستی و از طریقphpmyadmin وارد میکنم داده ها در خودphpmyadmin درست نمایش داده میشن اما در فرم ها قاطی پاتی می شن

من روی سرورlocal همچین مشکلی ندارم فکر کنم که علت اینه که من از mysql 4.1 استفاده مکنم در حالی که ویرایش سرور 4.0 هستش
از دوستان میخوام که یک بار به طور مفصل و از اول نحوه نوشتن فارسی رو درMySql 4.0 توضیح بدن