PDA

View Full Version : حداكثر حجم فايل تصوير واسه اپلود تو گالري تصوير

gama118
سه شنبه 25 آبان 1389, 13:15 عصر
سلام
واسه گالري تصاوير حداكثر حجم فايل رو واسه آپلود تصوير توسط كاربر چقدر در نظر بگيرم و محددوش كنم؟

pedram_ns
سه شنبه 25 آبان 1389, 15:57 عصر
بستگی به خواست خودتون فضای هاست و اندازه تصویر و کیفیتی که می خواهید داشته باشه داره.
100 کیلو شاید بد نباشه

majnun
چهارشنبه 26 آبان 1389, 01:53 صبح
یک تصویری که از لحاظ سایز و کیفیت برات قابل قبوله ببین و چند کیلوبایتی بهش اضافه کن

البته میتونی خودت تصویر را به اندازه دلخواه خودت تغییرسایز بدی اینجوری حجمش هم به اندازه ای که میخوای میشه البته یخوره بیشتر و کمتر :لبخند:

gama118
چهارشنبه 26 آبان 1389, 09:15 صبح
خوب اينكه طبيعيه :لبخند:
يه مشكلي هدارم اونه كه من خودم تصوير زو از لحاظ طول و عرش ريسايز مي كنم موقع آپلود
فرض كنيد كه محدوديت 100KB گذاشتم كاربر يه عكس 120 KB ميزاره و من اجازه نمي دم در حالي كه اگه تابع بعدي در خصوص تغيير اندازه طول و عرض اجرا بشه حجمش همن كم ميشه و زير 100 ميايد از طرفي هم نمي تونم اول كنترل حجم انجام ندم و اجازه آپلود بدم و تغيير اندازه انجام بدم چون ممكنه آپلود بشه تغيير اندازه طول و عرض هم انجام بشه و باز بالاي 100 باشه اونوقت بايد كلي عمليات رو برگشت بدم

قضيه مرغ و تخم مرغ شد كه !!!

pedram_ns
چهارشنبه 26 آبان 1389, 11:37 صبح
به نظر من بهتره مشخص کردن طول و عرض رو هم به عهده خود کاربر بذارید چون ممکنه یک عکس با تغییر طول و عرض در کد های شما از نظر ظاهری به هم بریزه.
در بعضی از سایت ها تعیین می کنند که حداکثر طول و عرض مثلا باید 100 در 200 باشه در سایت ثبت نام برای گرین کارت آمریکا دقیقا طول و عرض مشخص از کاربر می خواد.

alonemm
چهارشنبه 26 آبان 1389, 17:08 عصر
به نظر من شما بهتره از هر عكس يك ورژن كوچك يا Tumbnails بسازيد.
و در جايي كه ميخايد هر عكس كوچك ديده بشه از اين عكس كه با اندازه دستي شما ساخته ميشه استفاده كنيد.