PDA

View Full Version : روش قفل کردن یک کلید در کیبورد

vahidhaji
سه شنبه 25 آبان 1389, 13:08 عصر
دوستان میخواستم ازتون بپرسم که چطوری میشه یه دکمه رو طوری از کار انداخت که دیگه هیچ کاری انجام نده _ مثلا توی ویندوز از کلید ترکیبی (کنترل + سی) میشه کپی کرد ، این کار اصلا امکان پذیر نباشه برای کاربر و این دکمه به صورت کامل توی ویندوز برای هر کاری غیرفعال بشه ، دوستان لطفا هرکی چیزی میدونه در این مورد کدشو واسم این پایین بزاره خیلی ممنون می شم ازتون:قلب:

singel
سه شنبه 25 آبان 1389, 14:06 عصر
براي از کار انداختن صفحه کلید و موس برای زمان مشخص تابع زير را در قسمت جنرال برنامه قرار دهيد.

Private Declare Function BlockInput Lib "user32" (ByVal fBlock As Long) As Long
Private Declare Sub Sleep Lib "kernel32" (ByVal dwMilliseconds As Long)

حال يك command ايجاد كرده و در قسمت رويداد كليك آن كد زير را وارد كنيد:

DoEvents
BlockInput True 'True=1
Sleep 20000
BlockInput False 'False=0

عدد جلوي sleep مدت زمان قفل بودن صفحه كليد و ماوس را نشان مي دهد.كه در اينجا به طور پيش فرض 20 ثانيه
است.

برنامه رو اجرا كنيد.

vahidhaji
سه شنبه 25 آبان 1389, 17:28 عصر
:افسرده::گریه:دوستان هرکی بلده لطفا جواب بده من خیلی لازممه ، لطفا کمک کنید:لبخندساده::قلب:

دوست عزیز من منظورم این نبود، البته دستتون درد نکنه که جوابمو دادید_ من منظورم این بود که فقط یک دکمه ی خاص رو قفل کنم، ولی شما خیال کردید من کل کیبورد و موس رو می گم اینو خودم تست کرده بودم اینو نیاز ندارم___ من میخوام مثلا توی یه تکست باکس کاری کنم که وقتی کاربر می خواد نوشته هارو انتخاب کنه و با کلید ترکیبی (کنترل و سی) اونا رو کپی کنه این کار امکان پذیر نباشه و مثلا هنگامی که کلید کنترل و سی رو زد یه صفحه ی پیغام باز بشه و بگه که شما حق کپی کردن رو ندارید ، یه سوال دیگه هم داشتم میشه این کار رو برای کل ویندوز هم انجام داد که مثلا کاربر میخواد همین کار رو (کنترل و سی) روی یه فایل داخل مای کامپیوتر انجام بده و فایل رو کپی کنه ، می خوام بدونم این امکان پذیره که مثل داخل برنامه که پیغام باز میشه توی مای کامپیوتر هم باز بشه ، یه چیزی می خوام که این کار کاملا کار کپی کردن رو از کار بندازه یعنی کاربر به هیچ صورت ممکن با استفاده از این کلید ترکیبی نتونه کپی کنه. دوست عزیز امید وارم منظوره منو گرفته باشی.

:افسرده::گریه:دوستان هرکی بلده لطفا جواب بده من خیلی لازممه ، لطفا کمک کنید:لبخندساده::قلب:

programming70
پنج شنبه 27 آبان 1389, 19:15 عصر
درود بر تو دوست برنامه نویسه من
کد اسکی کلید Ctrl هست 2 و کد حرف x هم هست 88 و کد حرف c هم هست 67;
حالا شما باید طوری برنامه ریزی کنی که وقتی کد shift که مختص کلید های Ctrl ، Alt ، Shift و ... هست به علاوه کد اسکی حرفی که میخوای باهاش جمع کنی بشه و نتیجه رو برنامه نویسی کنی;

Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
If Shift + KeyCode = 90 Then
MsgBox ("no copy")
End If
End Sub

خط اول گفتم اگر شیفت با کدی که بعد از اون فشار میدی مجموعش شد 90 ، آنوقت دستور من رو انجام بده .
کد شیفت کلید Ctrl همونطوری که گفتم هست 2 و کد حرفی که من اون رو باهاش جمع کردم هم هست 88 . مجموع 2 با 88 میشه 90 و وقتی من Ctrl + x رو انجام بدم برنامه دستور من رو انجام میده;
باز اگر متوجه توضیح من نشدید بگین تا کمی واضح توضیح بدم دوست من;

vahidhaji
پنج شنبه 27 آبان 1389, 22:52 عصر
دوست من خیلـــــــــــی ممنون از این که جوابمو دادین _ این توضیحاتی که دادین تقریبا تا یه اندازه ای فهمیدم ، ولی من وقتی دکمه ی کنترل و سی رو میزنم صفحه ی پیغام هم میاد ولی بعد از اون یه کار دیگه هم میخوام انجام بشه ، میخوام اکه عملیات بعدی انجام نشه منظورم اینه که مثلا نوشته ی مورد نظر که فرد برای کپی انتخاب کرده اون نشته توی کلیپ بورد ذخیره نشه و یا بکی اصلا عملیات که میخواد برای کپی کردن انجام بده لغو بشه ، راستی من اینو برای مثال گفتم ، من توی برنامم میخوام که یه دکمه ای مثل وین کی که وقتی به تنهایی روی اون کلیک کنیم صفحه ی استارت منو باز میشه می خوام که این کار انجام نشه ویه چیز دیگه این که هنگامی که آلت رو نگه میداریم و روی تب کلیک میکنیم یه صفحه برای سویئچ برروی برنامه های باز شده در سیستم باز میشه میخوام که به کلی این عملیات رو لغو کنم و این دکمه تا هنگامی که برنامه ی من بازه هیچ کاری رو انجام نده ، امید وارم منظورمو گرفته باشید دوست عزیز _ راستی به این دلیل من به این کد نیاز دارم چون که برنامه ای که دارم میسازم برای قفل گذاری بر روی سیستمه ، مثلا فرد زمانی که کاری با کامپیوترش نداره و یا میخواد کسی به کامپیوترش امکان درسترسی پیدا نکنه این برنامه یه صفحه ای بر روی سیستم به صورت آل تاپ میندازه و تا زمانی که خود شخص رمزی که از قبل برای برنامه تایین کرده رو وارد نکنه،هیچ برنامه ای توانایی اجرا را نداشته باشه و به هیچ صورت چیزهای پشت این برنامه توانایی انجام کار رو نداشته باشند و دکمه هایی مانند اف 1 یا غیره هیچ برنامه ای رو باز نکنه و غیر فعال باشند، امیدوارم که متوجه شده باشید,راستی اگه دوست دارید ای دی خودتون رو برای چت کردن برام بزارید.:قلب: