PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به داده های sql2000 در ویندوز ویستا 64 بیتی

masoudmmd
سه شنبه 25 آبان 1389, 17:12 عصر
سلام دوستان یه مشکل اساسی دارم اونم اینه که برنامم که به زبان سی شارپ هست نمیتونه به داده های روی sql 2000 دسترسی داشته باشه البته ویندوز من vista 64 هست . من هم در محیط کد و هم در محیط design تست کردم و دیده مشکل در خواندن اطلاعاته . من جداول و بقیه چیزهارو توی محیط C#‎‎ میبینم ولی موقع fill کردن گیر میکنه .

لطفا کمک کنید .

robat7
شنبه 29 آبان 1389, 07:02 صبح
سلام
میشه کد خود را برای ما بگذارید ببینیم چکار میکنید؟

masoudmmd
دوشنبه 01 آذر 1389, 12:45 عصر
Properties.Settings.Default.constr = "workstation id='" + css + "';packet size=4096;user id='" + uss + "';password='" + pss + "';data source='" + css + "';initial catalog=derak;persist security info=False";
//-----------------------------
try
{

string orderstr = "SELECT * FROM op WHERE us='" + textBox2.Text.Trim() + "'and pas='" + textBox3.Text.Trim() + "' ";
SqlConnection conn2 = new SqlConnection(Properties.Settings.Default.constr);
conn2.Open();
SqlCommand order = new SqlCommand(orderstr, conn2);
SqlDataReader record = order.ExecuteReader(CommandBehavior.CloseConnectio n);
while (record.Read())
{
MessageBox.Show(ssath.ToString());
}
record.Close();

}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}

dr_jacky_2005
دوشنبه 01 آذر 1389, 13:24 عصر
سلام دوستان یه مشکل اساسی دارم اونم اینه که برنامم که به زبان سی شارپ هست نمیتونه به داده های روی sql 2000 دسترسی داشته باشه البته ویندوز من vista 64 هست . من هم در محیط کد و هم در محیط design تست کردم و دیده مشکل در خواندن اطلاعاته . من جداول و بقیه چیزهارو توی محیط C#‎‎‎ میبینم ولی موقع fill کردن گیر میکنه .

لطفا کمک کنید .

SQL Server 2000 setup is not supported on Windows 7, but later versions of SQL Server clients (such as the SQL Server Native Client, SQL Server Native Client 10.0, and recent versions of Microsoft Data Access Components shipped with Windows) are supported on Windows 7, and are able to connect to SQL Server 2000. (http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sqldataaccess/thread/f350cc2f-47d5-47e7-93c5-bcdb0b20cef0/)

robat7
چهارشنبه 03 آذر 1389, 21:32 عصر
راستش من ويندوز 64 بيتي ندارم ولي من همزمان با sql 2000 , SQL 2005 در يكي از برنامه هايم كار مي كنم و مشكلي هم ندارم
با اجازه شما قسمت كانكشن استرينگ شما را به شكل زير تغيير داده ام

string MyCP_ConnectionString_str =
"Data Source=" + servername ";Initial Catalog=" +
databasename +
" ;User ID=" + Uname_str + ";pwd=" + PWord_str;

و كانكشن را به طريق زير معرفي مي كنم

SqlConnection conn2 = new SqlConnection(MyCP_ConnectionString_str)
اگر مشكل برطرف نشد داده ها را نيز در يك dataset دهيد
كامياب باشيد