PDA

View Full Version : آموزش: کاربرد هوش مصنوعی

barnamenevisy
پنج شنبه 27 آبان 1389, 15:43 عصر
سلام دوستان من می خوام ببینم که چه جوری میشه از هوش مصنوعی توی C#‎استفاده کرد.... آیا فقط از طریق نوشتن کد های پیچیده میشه به این هدف رسید, آیا میشه در برنامه ی خودمون از پایگاه دانش استفاده کنیم یا باید از if else های متوالی استفاده کرد
----------------------------------------------------------------------
اگه کسی مثالی در این مورد داره لطفا بهم نشون بده.

Amir Oveisi
پنج شنبه 27 آبان 1389, 16:21 عصر
سلام دوستان من می خوام ببینم که چه جوری میشه از هوش مصنوعی توی C#‎‎استفاده کرد
سوالتون بی مفهومه. هوش مصنوعی مثل یک کنترل یا کامپوننت نیست که بشه گفت اینجوری یا با فلان روش میشه تو C#(یا هر زبان دیگه) استفاده کرد.
هوش مصنوعی به زبان خیلی ساده به معنی ایجاد یک ماشین (که میتونه سخت افزاری یا نرم افزاری باشه) هوشمند است که میتونه فدرت تصمیم گیری، یادگیری و ... داشته باشه.
حالا شما با هر وسیله ای میتونی این کار رو انجام بدی مهم نیست، مهم اینه که بتونی اون مفهوم و اون قابلیت های مورد نظر رو با استفاده از اون وسیله، بوجود بیاری. این وسیله میتونه C# باشه یا C++ یا هر زبان برنامه نویسی دیگه ای.

موفق باشید

kamran00f
پنج شنبه 27 آبان 1389, 16:24 عصر
سلام دوستان من می خوام ببینم که چه جوری میشه از هوش مصنوعی توی C#‎‎استفاده کرد.... آیا فقط از طریق نوشتن کد های پیچیده میشه به این هدف رسید, آیا میشه در برنامه ی خودمون از پایگاه دانش استفاده کنیم یا باید از if else های متوالی استفاده کرد
----------------------------------------------------------------------
اگه کسی مثالی در این مورد داره لطفا بهم نشون بده.

کد های پیچیده هم آخرش یه مشت if و else و حلقه و همین چیزان، البته جلو تر بریم ساده ترم میشن ولی خواستم بگم کدهای پیچیده دستورات خیلی عجیب غریب و خاصی ندارن، بلکه با همین دستورات ساده کدهایی مینویسن که کار پیچیده ای رو انجام بده. با این دید هوش مصنوعی نوشتن یه سری کد پیچیده (و گاهی هم حتی ساده) هست که حالت های خاصی رو پشنیبانی میکنه و متنتسب با اون حالت تصمیم میگیره چیکار کنه. ولی نظر شخصی من اینه که نباید اسم همچین چیزی رو هوش مصنوعی گذاشت. شخصا میگم هوش مصنوعی باید یه چیزی باشه که وقتی یه چیزی دید که تا الان ندیده بتونه تصمیم بگیره باهاش چه کار مناسبی رو انجام بده. خلاصه اینکه خلاقیت باشته باشه. ولی شک دارم تا الان همچین چیزی به وجود اومده باشه!

ahrimaneahurai
پنج شنبه 27 آبان 1389, 20:28 عصر
اون جور که من میدونم بعد از اینکه سیستم شما یه سری اطلاعات رو بدست آورد بر اساس اون میتونه تصمیم گیری کنه (برای زمانی که راه رسیدن به هدف مشخص نباشه)
بیشتر باید روی همون پایگاه دانش و آنالیز اون تمرکز کنی

barnamenevisy
دوشنبه 01 آذر 1389, 08:23 صبح
سوالتون بی مفهومه. هوش مصنوعی مثل یک کنترل یا کامپوننت نیست که بشه گفت اینجوری یا با فلان روش میشه تو C#(یا هر زبان دیگه) استفاده کرد.
هوش مصنوعی به زبان خیلی ساده به معنی ایجاد یک ماشین (که میتونه سخت افزاری یا نرم افزاری باشه) هوشمند است که میتونه فدرت تصمیم گیری، یادگیری و ... داشته باشه.
حالا شما با هر وسیله ای میتونی این کار رو انجام بدی مهم نیست، مهم اینه که بتونی اون مفهوم و اون قابلیت های مورد نظر رو با استفاده از اون وسیله، بوجود بیاری. این وسیله میتونه C# باشه یا C++ یا هر زبان برنامه نویسی دیگه ای.

موفق باشید
نه دوست عزیز منظور من اینه که مثلا برای طراحی بازی شطرنج با ید برنامه توانایی تشخیص موقعیت رو داشته باشه وماباید اون موقعیت ها رو از پیش ذخیره کنیم یعنی اطلاعات بازی رو در یه جایی ذخیره کنیم حالا برای ذخیره این اطلاعات ما باید چه کار کنیم باید از پایگاه داده استفاده کنیم.
این جوری که نمیشه!

Amir Oveisi
دوشنبه 01 آذر 1389, 11:17 صبح
برای هر کاری باید از یک یا چند تکنیک خاص استفاده کرد و هر کدوم ویژگی های خودشون رو دارند. مهم ترین بخش کار این است که شما قادر باشید مساله ای رو با استفاده از تکنیک های مورد نظر مدل کنید و این مرحله اصلی ترین مرحله از حل مساله است.
دقت داشته باشید که این مرحله کاملا مستقل از پیاده سازی است.
سوال شما اشتباه است چون که شما صرفا ذخیره اطلاعات را به عنوان هوش مصنوعی مطرح کرده اید، در حالی که با این اوصاف، شما بخش مربوط به مدل کردن مساله را به اتمام رسانده اید و در مرحله پیاده سازی هستید. پیاده سازی یک مدل، با هر وسیله ای که فکر می کنید اهدافتان را برآورده می کند، انجام می شود. داده هایتان را هم به هر روشی که فکر می کنید سریع تر و بهینه تر باشد، ذخیره کنید.