PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی براdطراحی Table های یک E-shop

حامد فراست
پنج شنبه 27 آبان 1389, 20:09 عصر
با سلام
در طراحی جداول کالا های یک E-Shop لوازم خانگی برای من چند تا ابهام دارم که مطرح میکنم
فرض کنیم فروشگاه از چند غرفه تشکیل شده باشد(لوازم صوتی و تصویری ،لوازم غذا ساز ، لوازم پخت وپز و...)
ودرون هر غرفه چند نوع وسلیه برای مثال لوازم صوتی و تصویری شامل LCD,LED,سینمای خانگی و... میباشد
همان طور که میدانیم هر کدام از این کالاها دارای مشخصات خاص خود میباشندمثلا LCD ها دا رای ویژگیهای است که سینمای خانگی آنها را ندارد
حال سوال این است که آیا باید برای تمامی این محصولات یک جدول تشکیل داد تا بتوان ویژگیهای انها (مثلا ویژگی های دو LCD)را باهم مقایسه کرد(مثلا جدول LCDها، جدول سینمای خانگی و...)؟؟؟

majnun
جمعه 28 آبان 1389, 01:33 صبح
آره دیگه باید اینجوری باشه ، البته نظر من اینه ها ...

نوع جدید از جنس که اضافه نمیشه ... پس میشه اینکارو کرد

یه فروشگاه اینترنتی خوب ببینی متوحه میشی چیکار میکنن

نمونه

http://www.digikala.com/

حامد فراست
جمعه 28 آبان 1389, 10:10 صبح
ممنون از حسن توجه تون
حالا اگه بخواییم کالای جدیدی اضافه بشه چی ؟
باید یک جدول جدید اضافه کرد! خوب اگه برنامه دست مشتری باشه ،هروقت یک کالای جدید بخواد من باید برم براش کد بنویسم:متفکر:
راه حلی داره؟ به نظر شما .:ناراحت:
چون من تو وب که میگشتم نرم افزار های فروشگاه سازی بود که گفته بودن :
"بودنه محدودیت در وارد کردن کالا"!!!
با تشکر

majnun
جمعه 28 آبان 1389, 17:13 عصر
خب میتونید با کد نویسی یک جدول درون بانک با فیلدهایی که میخواین اضافه کنید

دستورات ساخت جدول را جستجو کنید :لبخند:

alonemm
جمعه 28 آبان 1389, 17:32 عصر
میتونید یک جدول کامل داشته باشید و کلیه اطلاعات غرفه ها رو ذخیره کنید و id رو به یک جدول که محصولات داخل هست رابطه بدهید و در این جدول میتونید فیلدهایی برای مشخصات و قیمت و ... محصولات تعریف کنید.
برای مقایسه هم میتونید id محصولات رو داخل سشن ذخیره کنید و با یک دستور انتخاب کنید و هر دو فیلد رو نمایش دهید.

M1450M
جمعه 28 آبان 1389, 18:00 عصر
چند تا سوال هم من دارم
واسه محصولات ویژه باید جدول جداگانه در دیتا بیس ساخت یا میشه با استفاده از id محصول قسمت محصولات ویژه رو درست کرد ؟
واسه هر گروه از محصولات چی ؟ مثلا واسه گروه لب تاپ و موبایل باید جدول جداگانه ساخت ؟
و اینکه برای اضافه کردن دکمه توضیحات برای یک محصول چطوری باید این دکمه در datalist به صفحه توضیحات محصول مورد نظر وصل بشه ؟

alonemm
جمعه 28 آبان 1389, 19:14 عصر
چند تا سوال هم من دارم
واسه محصولات ویژه باید جدول جداگانه در دیتا بیس ساخت یا میشه با استفاده از id محصول قسمت محصولات ویژه رو درست کرد ؟
واسه هر گروه از محصولات چی ؟ مثلا واسه گروه لب تاپ و موبایل باید جدول جداگانه ساخت ؟
و اینکه برای اضافه کردن دکمه توضیحات برای یک محصول چطوری باید این دکمه در datalist به صفحه توضیحات محصول مورد نظر وصل بشه ؟
1- برای قسمت ویژه میتونید یک فیلد داشته باشید از نوع بولین و از طریق این کد می تونید صفحه ای برای محصولات ویژه درست کنید.
2-و جداگانه ساختن جدول کار درستی نیست بهتره از روش بالا استفاده کنید.
3-می تونید id محصول رو به صفحه بعد بفرستید و بر اساس اون id در صفحه توضیحات رکورد مورد نظر رو انتخاب کنید و نمایش دهید.

موفق باشید.

persian_bigboy
جمعه 28 آبان 1389, 21:58 عصر
شما اگه کمی نیاز سنجی کنید و بعدش طراحی جدول کنید ، نیازی به کمک دوستان نیست . علمی کار کنید : RUP - UML

حامد فراست
شنبه 29 آبان 1389, 18:46 عصر
شما اگه کمی نیاز سنجی کنید و بعدش طراحی جدول کنید ، نیازی به کمک دوستان نیست . علمی کار کنید : RUP - UML

سلام
میشه بیشتر توضیح بدین
یه مثال جزی یا یک اشاره کوچیک در مورد موضوعی که گفتید کافیه:چشمک:
ممنون

alonemm
شنبه 29 آبان 1389, 21:42 عصر
فکر کنم راه حلی که گفتم گویا هست و شما میتونید ازش استفاده کنید.
در باره RUP - UML هم میتونید به مباحث مهندسی نرم افزار مراجعه کنید.

M1450M
شنبه 29 آبان 1389, 22:47 عصر
1- برای قسمت ویژه میتونید یک فیلد داشته باشید از نوع بولین و از طریق این کد می تونید صفحه ای برای محصولات ویژه درست کنید.

موفق باشید.

منظورتون اينه كه با true بودن اين فيلد ركورد رو در قسمت ويژه نمايش بده . درسته ؟

alonemm
یک شنبه 30 آبان 1389, 09:33 صبح
بله یک فیلد از نوع بولین.
در صفحه ویژه شما دستور رشته تقاضا رو برای انتخاب رکوردهایی مینویسید که مقدار این فیلدشون true باشه.

yardel
یک شنبه 30 آبان 1389, 11:34 صبح
آدرس زیر رو ببینید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=255932&highlight=yardel