PDA

View Full Version : سوال در مورد WLan و Access Point

AriaGlobal
جمعه 28 آبان 1389, 12:23 عصر
سلام به دوستان یک سوال مهم داشتم در مورد سیستم اکسز پوینت ..
راستش یک اکسز پوینت در نزدیکی محل کار ما هست که تا صد متری نرسیده به محل کار با WLan لپتاپ یا موبایل ما یک خط انتن میده میخاستم ببینم که اگر یک WLan دیگه بخریم که دارای آنتن باشه و با انتن نصبش کنم میتونم انتن دهی اون رو تقویت بکنم و تا محل کار هم کانکت بشم ..؟

منتظر جواب شما هستم.

vcldeveloper
جمعه 28 آبان 1389, 16:10 عصر
اگر قابلیت Bridge شدن داشته باشه (که معمولا دارند)؛ بله، می تونید. البته باید در تنظیماتش مشخص کنید که این Access Point نیست.

همچنین، اگر همون Access Point اول آنتن جدا شونده داشته باشه، معمولا می تونید با نصب یک آنتن قدرتمند تر روی اون، بردش را تا حدودی افزایش بدید. استفاده از استاندارد n به جای g هم در افزایش برد موثر هست، البته به شرطی که همه دستگاه های متصل به اون از استاندارد n پشتیبانی کنند.

razeghi_loved
شنبه 29 آبان 1389, 06:57 صبح
ممنون می شم وقتی تست کردی جواب رو در این قسمت قرار بدی و بگی چه مارکی و چند آنته خریدی؟

ICT Man
چهارشنبه 03 آذر 1389, 18:57 عصر
سلام دوست من
باید عرض کنم که آنتی که میخوایی رو AP نصب کنی باید با توان خروجی AP مطابقت داشته باشه
مثلا اگه AP شما 100 mv توان خروجی داشته باشه برای نصب یک آنتن که 500 mv ( حدود 12db ) توان داره باید به خروجی AP یک بوستر ببندی که توان رو 5 برابر میکنه حدودا 40 تومنه
بعد وصلش کنی به یه آنتن با توان 12db (حدود 70 تومن ) اینطوری بردت حدود 700 تا 750 متر زیاد میشه که البته دیگه نمیتونی با wifi لپ تاب وصل شی
باید با یه usb wifi وصل بشی که حدود 40 تومنه

پیشنهاد من استفاده از یک AP Repiter هست که میتونی تو محل کارت نصبش کنی و IP ها رو ست کنی باهاش اینطوری یه خط آنتن رو میگیره و تقویت میکنه و برات میفرسه
با لپ تاب هم میتونی کانکت بشی بهش

اگه از توضیحات خوشت اومد یه تشکر بزار :چشمک:
راستی این تلفن منه که اگه خواستی میتونم تو محدوده شیراز یا بوشهر برات نصبش کنم:لبخندساده:
09386492817

shahin59
دوشنبه 08 آذر 1389, 17:00 عصر
salam dostan
age momkene be man ham ye komaki bokonid
man to alman daram zendegi mikonam va be khatere karam jaye moshakhasi nadaram va be in elat mikham betunam az wlan haye atraf estefade konam.lotfan be man komak konid ta betunam be ramze rooter ha dast peida konam va az onha estefadekonam ta be internet vasl besham.man ziad vared nistam lotfan tozihateton rodar hade mobtadi be man bedid mamnoon misham

vcldeveloper
سه شنبه 09 آذر 1389, 01:22 صبح
salam dostan
age momkene be man ham ye komaki bokonid
man to alman daram zendegi mikonam va be khatere karam jaye moshakhasi nadaram va be in elat mikham betunam az wlan haye atraf estefade konam.lotfan be man komak konid ta betunam be ramze rooter ha dast peida konam va az onha estefadekonam ta be internet vasl besham.man ziad vared nistam lotfan tozihateton rodar hade mobtadi be man bedid mamnoon misham

سلام،

سوالتون به موضوع این تاپیک که درباره افزایش برد یک شبکه WLAN هست، مربوط نمیشه. در ضمن، ما نمی تونیم اینجا به شما کمکی برای کشف رمز شبکه های WLAN اطراف تون بکنیم. اگر شبکه ایی رمزگاری شده، اگر امکان استفاده از آن برای شما وجود داره، می تونید به مالک شبکه تقاضای کلمه رمز مناسب برای ورود به شبکه را ارسال کنید. اگر شبکه آزاد هست، بدو نیاز به رمز ورود، می تونید ازش استفاده کنید. اگر شبکه ایی رمزگزاری شده، و شما هم به رمز ورود آن دسترسی ندارید، یعنی اون یک شبکه خصوصی هست. ورود شما به اون شبکه بدون داشتن مجوز لازم، یا کمک به شما برای ورود به اون شبکه جرم محسوب میشه، و پیگرد قانونی داره، چه در ایران و چه در آلمان.

ICT Man
سه شنبه 09 آذر 1389, 18:10 عصر
فکر کنم بهتره برای این سوال به بخش امنیت شبکه مراجعه کنید