PDA

View Full Version : share کردن برنامه

mahdisk1
جمعه 28 آبان 1389, 14:56 عصر
با سلام.
نرم افزاری که تهیه کردم رو نیاز هستش که چند نفر بتونن ببینن و کار کنن.
میدونم که برای این کار باید جداول رو حذف کنم و بجای جدول هام توی برنامه سیستم های جانبی لینک اونا رو قرار بدم
اما میخواستم قبل از اینکه برای نصب برم بدونم همین کار کفایت میکنه یا کار دیگه ای هم باید انجام بشه.
بازم ممنون میشم از اساتید فن که یاریم کنن.
ضمنا اینم بگم که توی اکسس 2003 کار میکنم

mahdisk1
جمعه 28 آبان 1389, 18:23 عصر
هیشکی نیس جواب بده!!!!!!!!!!!!!!!!
بابا اساتید یکی تونم به داد ما برسه خب :افسرده:

bita_ziba77
شنبه 29 آبان 1389, 08:48 صبح
با سلام
پست هاي زيادي (بسيار زيادي!!)در اين رابطه وجود دارد كه با جستجو به آنها مي توانيد دسترسي داشته باشيد.

با تشكر

mahdisk1
شنبه 29 آبان 1389, 19:58 عصر
با تشکر از بیتا-زیبای عزیز
متاسفاه هرجا رو که سرچ کردم هم تو نت هم این سایت چیز خاصی دستگیرم نشد.
عموما هم همین جمله گفته شده که "پست های زیادی راجع به این موضوع داده شده.سرچ کنین"
حالا اگه ممکنه یکی از دوستان لطف کنه یه توضیح مختصر بده
sql نميخوام كار كنم.بلد هم نیستم :افسرده: اطلاعات اکسس منم بیشتر تجربیه.
یه بانک اطلاعاتی ساختم که نیاز چند نفر که سیستم هاشون شبکه س بتونن باهاش کار کنن.
1نفر admin. 2نفر با قابلیت خواندن و نوشتن دیتا و 2 نفر هم با قابلیت فقط خواندن اطلاعات.
(تعریف قابلیت ها رو توی فرم هام انجام دادم) پس فقط دسترسی میمونه که نمیدونم دقیقا باید چبکار کنم.
مدت زیادی رو برنامه وقت گذاشتم و نمیخوام به همین راحتی از دست بدمش خب.
امکان اینکه اونو توی project تعریف کنم هم نیس.چون تمام کوئری ها رو باید دوباره طراحی کنم که نمیشه.
ممنون میشم اگه به زبان ما کم سوادها یکی اینو یکم توضیح بده :افسرده:

bita_ziba77
یک شنبه 30 آبان 1389, 08:34 صبح
با سلام
شما بايد در ابتدا يك اينترفيس از برنامه خود بسازي.(منظور از اينترفيس فايل اكسسي است كه فقط شامل جداول و گزارشات وفرم ها مي باشد و به بانك اطلاعات شامل جداول بر روي سرور متصل مي باشد)
براي ساخت اينترفيس به سادگي مي توان (در اكسس 2007) از منوي Database گزينه Access Database و سپس گزينه split را انتخاب نماييد و با انتخاب مسير مربوطه (بر روي سرور) جداول را از فرم ها و گزارشات جدا نماييد)
لازم به توضيح است شما بايد بخشي از سرور خود را انتخاب نماييد كه كاربران فقط اجازه Read و Write داشته باشند نه Modifiy تا نتوانند ديتابيس شامل جداول را پاك كنند.
حالا بعد از ساخت اينترفيس ها آنها را براي كاربران ارسال كنيد تا در كامپوتر خودشان ذخيره كنند (هر هنگام كه اينترفيس را باز مي كنندبه صورت اتوماتيك به جداول موجود بر روي سرور كانكت شده و مي توانند نسبت به ورود اطلاعات و ... اقدام نمايند .
سوالي در اين رابطه بود در خدمتم

با تشكر

ARData
یک شنبه 30 آبان 1389, 16:27 عصر
يه راهنمايي مي کنم براي کل سايت :

استفاده از Microsoft Groove 2007 Or 2010 . اشتراک گذاري فايل در کل دنيا توسط اکانت کاربري .
اگر دوستان نتونند استفاده کنند براي اينکار بزودي مقاله اي خواهم نوشت .

sajjad_kochekian
دوشنبه 01 آذر 1389, 00:24 صبح

استفاده از Microsoft Groove 2007 Or 2010 . اشتراک گذاري فايل در کل دنيا توسط اکانت کاربري .

اگر میشه بیشتر راهنمایی کنید

bita_ziba77
دوشنبه 01 آذر 1389, 16:22 عصر

دوستان گرامي
با سلام
هم اكنون جهت استفاده گروهي و Share نمودن اطلاعات در شركت ها و سيستم هاي اتوماسيون از Sharepoint استفاده مي گردد و Microsoft Groove جهت اشتراك گذاري فايل ها به صورت جزيي و در سطح مقدماتي استفاده مي شود و در مقايسه با محيط Sharpoint در سطح پايين تري مي باشد.
و از اكسس 2007 به بعد به دليل وجود Sharepoint بود كه قسمت هاي مرتبط با تعيين Permission به فرم ها و ... حذف گرديد.
علي ايحال اگر سوالي در رابطه با Sharepoin بود در خدمتم.

با تشكر

ARData
دوشنبه 01 آذر 1389, 17:34 عصر
آفرين بهترين گزينه همينه ولي من که قول آموزش Groove رو به کاربران داده بودم به قولم عمل کردم شما هم آموزش SahrePoint رو بذارين ممنون ميشيم ...
اينم قول بنده :

http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://ardata.persiangig.com/Groove%202007%20Educations.rar

معایب SharePoint
- نیاز به پیاده سازی و یک مدیر سرور دارد
- مبتنی بر وب بوده و طراحی صفحه وب لازم دارد
- هزینه بر است () گران بودن
- عدم امکان دسته‌بندی شخصی و سلیقه¬ای برای کارمندان سازمان
- عدم وجود امکان جستجوی قدرتمند
- کاربر تقریبا حرفه‌ای می‌طلبد

bita_ziba77
دوشنبه 01 آذر 1389, 18:21 عصر
آفرين بهترين گزينه همينه ولي من که قول آموزش Groove رو به کاربران داده بودم به قولم عمل کردم شما هم آموزش SahrePoint رو بذارين ممنون ميشيم ...
اينم قول بنده :

http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://ardata.persiangig.com/Groove%202007%20Educations.rar

معایب SharePoint
- نیاز به پیاده سازی و یک مدیر سرور دارد
- مبتنی بر وب بوده و طراحی صفحه وب لازم دارد
- هزینه بر است () گران بودن
- عدم امکان دسته‌بندی شخصی و سلیقه¬ای برای کارمندان سازمان
- عدم وجود امکان جستجوی قدرتمند
- کاربر تقریبا حرفه‌ای می‌طلبد

با سلام
دوست گرامي شما درباره معايب Sharepoint مواردي را مطرح كرديد كه متاسفانه اشتباه است:
مورد اول :يپاده سازي sharepoint بسيار ساده بوده و حتي مي توانيد بر روي كامپيوتر خود (بدون داشتن Server مجزا و با نرم افزار Microsoft Virtual PC) آن را نصب نماييد.
مراجعه به لينك زير:
http://pspcommunity.org/blogs/arash/archive/2009/04/10/setup-sharepoint-server-2007-on-virtual-pc-2007-step-by-step.aspx
مورد دوم : با داشتن نرم افزار Microsoft Office SharePoint Server نياز به طراحي صفحه وب نمي باشد
مورد سوم: شما مي توانيد نرم افزار آن را به راحتي و با مبلغ ناچيز خريداري نماييد.
مورد چهارم :يكي از مزاياي Sharepoint موتور جستجوي پيشرفته آن مي باشد
مورد پنجم : با توجه به محيط انعطاف پذير آن حتي كاربران مبتدي نيز مي توانند از كليه امكانات آن استفاده نمايند.

در نهايت سايت زير مي تواند موارد مبهم در رابطه با Sharepoint را برطرف نمايد:
http://pspcommunity.org/blogs/
با تشكر

mahdisk1
دوشنبه 01 آذر 1389, 19:33 عصر
از پاسخ دوستان ممنونم.
پس من که از اکسس 2003 استفاده میکنم فایل رو روی سرور قرار بدم. بعدش بیام از توی منوی tools\database utilities\split رو انتخاب کنم و فایل ایجاد شده رو در اختیار یوزر های دیگه قرار بدم؟
درسته ؟
اینکار کفایت میکنه و نیاز به کار دیگه ای نیست یعنی؟

bita_ziba77
سه شنبه 02 آذر 1389, 10:31 صبح
از پاسخ دوستان ممنونم.
پس من که از اکسس 2003 استفاده میکنم فایل رو روی سرور قرار بدم. بعدش بیام از توی منوی tools\database utilities\split رو انتخاب کنم و فایل ایجاد شده رو در اختیار یوزر های دیگه قرار بدم؟
درسته ؟
اینکار کفایت میکنه و نیاز به کار دیگه ای نیست یعنی؟

با سلام
دوست گرامي شما بايد فايل حاوي گزارشات و فرم ها را در اختيار كاربران قرار دهيد نه فايل ايجاد شده توسط دستورtools\database utilities\split زيرا فايلي كه پس از SPLIT كردن ساخته مي شود فقط شامل جدلول بوده و بايد در سرور قرار گيرد.
همچنين اقدامات امنيتي از جمله بستن شيفت و گذاشتن پسورد بر روي كدهاي خود را فراموش نكنيد.
همچنين فايل شامل جداول و فرم ها كه از طريق لينك به جداول موجود بر روي سرور متصل است را مي توان بر روي كامپيوتر شخصي استفاده كرد و نياز نيست حتما بر روي سرور قرار گيرد (استفاده از فايل بر روي كامپيوترهاي شخصي باعث افزايش سرعت خواهد شد)

با تشكر

HPARHIZI
سه شنبه 02 آذر 1389, 14:50 عصر
من از همین روش استفاده میکنم و راضیم فقط مشکل اینه که مجبورم به clinte ها مجوز read-write رو بدم .
تنها مشکل اینه که کاربران ممکنه فایل اصلی رو delete کنن .

ضمنا تفاوت این روش با استفاده از share point یا microsoft grove چی میتونه باشه و کدوم بهتره

bita_ziba77
سه شنبه 02 آذر 1389, 16:04 عصر
من از همین روش استفاده میکنم و راضیم فقط مشکل اینه که مجبورم به clinte ها مجوز read-write رو بدم .
تنها مشکل اینه که کاربران ممکنه فایل اصلی رو delete کنن .

ضمنا تفاوت این روش با استفاده از share point یا microsoft grove چی میتونه باشه و کدوم بهتره

با سلام
اگركاربران permission Read/write داشته باشند فقط كاربران مي توانند نسبت به خواندن و نوشتن اطلاعات اقدام نمايند و نمي توانند فايل را پاك كنند مگر اينگه كاربران سطح دسترسي Modified و يا Full Control داشته باشند.

با تشكر

bita_ziba77
سه شنبه 02 آذر 1389, 16:11 عصر
با سلام
تفاوت share point با microsoft grove بسيار زياد است. همانطور كه در پست هاي قبلي توضيح دادم در share point امكانات بسيار زيادي جهت ساخت انواع سايت و تعيين دسترسي بدون نياز به حتي 1 خط كد نويسي وجود دارد.
شما در Sharepoint مي توانيد انواع گردش هاي اطلاعاتي بسازيد ، فرمهاي الكترونيكي با Infopath ساخته و به بانك اكسس متصل نماييد ، جداول را با هر گونه View و يا سطح دسترسي در آن قرار دهيد و بسيار امكانات ديگر .
ولي microsoft grove يك محيط جهت Share اطلاعات در سطح مقدماتي مي باشد.
مطالب ذكر شده تجربه شخصي بنده با كار كردن در محيط Sharepoint مي باشد.

با تشكر