PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن اطلاعات به بانک بدون postback (بارگذاری مجدد)

elham1611
جمعه 28 آبان 1389, 21:16 عصر
با سلام

یک Gridview دارم که در اون کاربر میتونه هر سطری رو که خواست به لیست علاقه مندیهاش اضافه کنه. یا به عبارتی کد سطر رو در جدولی ذخیره کنه.

http://www.photothru.com/photo_filedbi%5CAA%5C6F%5CF6%5CAA6FF6%5Cthumbnail% 5CAA6FF6_132B7FF1D795_1.jpg

واسه این کار یک سطری از نوع template گذاشتم و یک ImageButton در داخل اون کدش هم در زیر نوشتم

<ItemTemplate>
<asp:ImageButton ID="ImageButton1" runat="server" CausesValidation="False" CommandName="Select" ImageUrl="star-off.png" Width="15px" />
</ItemTemplate>

و در behind code هم کد سطر رو به بانک اضافه میکنم

اما :: وقتی کاربر روی علامت ستاره (همون ImageButton ) صفحه refresh میشه یا postback اتفاق میافته . من میخوام این اتفاق نیافته و فورا به بانک اضافه بشه. آیا امکانش هست؟ مثلا با دستورات javascript این کار رو کرد ؟

ممنون / الهام ط

alonemm
جمعه 28 آبان 1389, 21:24 عصر
دوست عزیز برای این کار شما میتونید از ajax استفاده کنید.
گرید رو داخل یک Updatepanel بزارید مشکلتون حل میشه.

elham1611
جمعه 28 آبان 1389, 21:50 عصر
ممنون اگر خاطراتون باشه شما من رو در این زمینه راهنمایی سودمندی کرده بودید من تازه کارم .
به طور کلی فقط میشه از آجاکس استفاده کرد؟ خوده دات نت راهی برای این قبیل کارها درست نکرده؟ با جاواسکریپت نمیشه؟

silverfox
جمعه 28 آبان 1389, 22:37 عصر
با .net چون سرور ساید هست نمی شه ولی راهش رو درست کرده دیگه control های Ajaxی رو اضافه کرده...با جاوا اسکریپت می شه که میشه همون Ajax حالا می تونید خودتون پیاده سازیش کنین...

alonemm
شنبه 29 آبان 1389, 10:48 صبح
ممنون اگر خاطراتون باشه شما من رو در این زمینه راهنمایی سودمندی کرده بودید من تازه کارم .
به طور کلی فقط میشه از آجاکس استفاده کرد؟ خوده دات نت راهی برای این قبیل کارها درست نکرده؟ با جاواسکریپت نمیشه؟
دوست من :
برای اینکه شما بدون اینکه صفحه بازسازی بشه با سرور رابطه داشته باشید و یک رویداد رو اجرا کنید باید از تکنولژی مثل Ajax استفاده کنید و این رابطه رو برقرار کنید.
که خود دات نت هم در ویژوال استادیو در قسمت پنل ابزار و تب Ajax این امکانات رو برای برنامه نویسان فراهم کرده.