PDA

View Full Version : تشخيص كاربر تكراري در سيستم نظر سنجي ؟

gama118
شنبه 29 آبان 1389, 11:30 صبح
سلام

من تو سيستم نظر سنجي ميخوام اگه كاربر تكراريه نتونه راي بده
چيه چك كنم بهتره؟ آي پي ؟ نام كامپيوتر؟ ....؟

هر نظري دارين لطفا دستور سي شارپش رو هم بزاريد

ممنون

asp2.net
شنبه 29 آبان 1389, 11:38 صبح
یک فیلد را بعنوان ip کاربر قرار بده هر وقت کاربری بخواهد نظر بده بیاد ip کاربر را جستجو کنه اگر قبل" رای داد یک پیغام بده که شما قبلا" در این نظر سنجی شرکت کرداید.ولی اگه بار اولش باشه بیاد ip را در فیلد مربوطه ذخیره کند

alonemm
شنبه 29 آبان 1389, 11:40 صبح
توی این سیستم همه میتوند نظر بدن یا فقط کاربرانی که عضو سایت هستند؟
جواب رو بگید تا راهنماییتون کنم.

gama118
شنبه 29 آبان 1389, 11:49 صبح
همه ميتون نظر بده عضو و غير عضو

اگه آپ پي رو در نظر بگيريم فكر فكنم كسائي كه تو يه شبكه داخلي اينترنت شير كردند آي پي آونا مشترك باشه و اگه يكي راي بده بقيه نتونن راي بدن درسته؟

alonemm
شنبه 29 آبان 1389, 12:08 عصر
به نظر من از یک کوکی استفاده کنید.
که هر کاربری که نظر میده یک کوکی براش توی سیستمش مثل تا 1 روز باقی بمونه.
قبل از ثبت نظر هم میتونید با یک شرط چک کنید که اگه این کوکی در سیستم کاربر وجود نداشت بعد اجازه ثبت بدید.

gama118
شنبه 29 آبان 1389, 12:32 عصر
ممنون

كسي نظر ديگه اي نداره ؟

majnun
شنبه 29 آبان 1389, 12:40 عصر
کلا برای چیزی که میخواین راه 100 درصدی وجود نداره ،

ip ها هست که مشکلشون اینه شاید برای خیلی ها یکی باشه
کوکی هست که بالاخره از بین میره و دوباره میشه نظر داد

اگر میخواین فقط کاربرهای عضو باشن میتونید اینکارو بکنید ولی برای کاربران غیرعضو راه صددرصدی وجود نداره ولی با همون کوکی 1 روزه میتونی کاری کنی کاربر فکر کنه که دیگه نمیتونه نظربده و بیخیال بشه .... :لبخند:

gama118
شنبه 29 آبان 1389, 12:56 عصر
واسه نمايس نتيجه نظر سنجي مي خوام خودم صفحه رو درست كنم از كامپوننتهاي اماده استفاده نكنم
واسه نمايش درصد از چه كامپوننت دات نت استفاده كنم؟ يه چيزه ساده ميخوام

alireza_s_84
شنبه 29 آبان 1389, 12:59 عصر
سلام

من تو سيستم نظر سنجي ميخوام اگه كاربر تكراريه نتونه راي بده
چيه چك كنم بهتره؟ آي پي ؟ نام كامپيوتر؟ ....؟

هر نظري دارين لطفا دستور سي شارپش رو هم بزاريد

ممنون
سلام دوست عزیز:
بهترین راه حل استفاده از آدرس مک کارت شبکه کاربر هست. قبلا در این مورد بحث شده میتونید در پستهایی من جستجو کنید.
موفق باشید

alireza_s_84
شنبه 29 آبان 1389, 13:20 عصر
اینم لینک راهنمایی:
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=971036&postcount=9

pedram_ns
شنبه 29 آبان 1389, 15:06 عصر
همونطور که دوستان گفتن با ip مشکل هست چون در ایران ip ها بصورت داینامیک هست و شما هر بار به اینترنت وصل بشید یک ip به شما تعلق می گیره و کاربر با یک بار دیسکانکت شدن می تونه دوباره رای بده.

در مورد کوکی کمی بهتره ولی برای کاربران عادی. یک کاربر می تونه کوکی ها رو پاک کنه و دوباره رای بده.

روش گرفتن ایمیل طرف جالب نیست!

این روش دوستمون رو هم باید امتحان کرد دید چطوره؟

یک مسئله کلی هم که در مورد رای گیری و نظرسنجی مطرحه اینه که شما شاید بتونید یک کامپیوتر رو مجبور کنید که یکبار رای بده ولی ممکنه چند نفر از کامپیوتر استفاده کنن.
علاوه بر شما بردار، خواهر ، پدر و مادرتون هم حق دارند رای بدن!

silverfox
شنبه 29 آبان 1389, 16:16 عصر
این روش ها با تاخیری که میندازن باعث میشه که با یه سیستم اتوماتیک تعداد رای تاثیر گذار نشه داد یا یه بیکار هی ریفرش نکنه رای بده اگه یکی انقدر بیکاره که چندبار بیاد و رای بده مودم رو قطع و وصل می کنه یا کوکی رو پاک می کنه باید با جامعه آماری زیاد تاثیرش رو کم کرد 10تا بیشتر و کمتر تاثیری نداره اینطوری....
اگه اینقدر مهمه اونوقت ممکنه طرف بره پای چند تا سیستم رای بده ممکنه رایش بر اساس نظرش نباشه الکی گفته باشه :دی در کل سایت های بزرگ هم از همین روش ها استفاده می کنن ولی با جامعه آماری زیاد به نتیجه درست می رسن...

alonemm
شنبه 29 آبان 1389, 22:53 عصر
این روش ها با تاخیری که میندازن باعث میشه که با یه سیستم اتوماتیک تعداد رای تاثیر گذار نشه داد یا یه بیکار هی ریفرش نکنه رای بده اگه یکی انقدر بیکاره که چندبار بیاد و رای بده مودم رو قطع و وصل می کنه یا کوکی رو پاک می کنه باید با جامعه آماری زیاد تاثیرش رو کم کرد 10تا بیشتر و کمتر تاثیری نداره اینطوری....
اگه اینقدر مهمه اونوقت ممکنه طرف بره پای چند تا سیستم رای بده ممکنه رایش بر اساس نظرش نباشه الکی گفته باشه :دی در کل سایت های بزرگ هم از همین روش ها استفاده می کنن ولی با جامعه آماری زیاد به نتیجه درست می رسن...

پس برای اینکه به این مشکلات نخوریم همونطور که گفتم بهتره که فقط کاربران عضو بتونند نظر بدن.

gama118
یک شنبه 30 آبان 1389, 10:14 صبح
آخه اگه قرار باشه كاربرا عضو شن و راي بدن هيچكي راي نمي ده چون كسي حال اينكه واسه راي دادن عضو شه رو نداره

سئول دوم چطور نتجه راي را بصورت نمودار ميله اي نشون بدم ؟ خد دات نت كامپوننت نمودار داره كه بتون ركورد ها رو بهش وصل كنم؟

alonemm
یک شنبه 30 آبان 1389, 10:23 صبح
اگه از ورژن 4 دات نت استفاده کنی خودش یک کنترل به نام Chart داره.
به لین زیر هم یک نگاه بنداز:
http://www.asp.net/community/control-gallery/browse.aspx?category=7

gama118
یک شنبه 30 آبان 1389, 11:39 صبح
ورژن 3.5 هست دات نت 2005
اين نداره ؟ بايد چيكار كنم؟
من هاستم تا 3.5 رو ساپورت ميكنه

alonemm
یک شنبه 30 آبان 1389, 12:13 عصر
لینکو دیدی ؟