PDA

View Full Version : دانلود برنامه چت (شبكه محلي)

Reza_Yarahmadi
شنبه 29 آبان 1389, 13:03 عصر
سلام به همه دوستان
حدود يك سال پيش براي يكي از دروس شروع به نوشتن برنامه چت (شبكه محلي) كردم ولي به دليل كمبود وقت نتونستم كاملش كنم. الان قصد دارم به كمك شما دوستان عزيز اين برنامه رو تكميل و همينجا بذارم.
لطفا برنامه زير رو دانلود و نگاهش كنيد ، هرجا نظري ، كمبودي ، نقصي ... هرچيزي داشت خبر بديد (اگر راه حل رو هم بگيد خيلي عالي ميشه :گیج:) تا تغييرات اعمال بشه. اگر هم دوستان خودشون زحمت كشيدند و تغييراتي توي برنامه دادند لطفا به صورت پيام خصوصي برام بفرستند تا تغييرات رو نام تغيير دهنده اعمال كنم و توي همين پست بذارم تا هميشه آخرين تغييرات توي همين پست باشه و زيادي تاپيك شلوغ نشه.

امكانات تا اين لحظه:
- ارسال متن با استايل دلخواه
- ارسال شكلك
- ارسال فايل (اصلاح شد)
- كم و زياد كردن دوستان
- اطلاع از وضعيت آنلاين - آفلاين دوستان
- امكان آف (Off) گذاشتن
- امكان تشكيل كنفرانس (چت كردن بصورت گروهي)
- ارسال پيامها تنها به شخص گيرنده
- امكان استفاده از IngnoreList
- امكان ثبت نام كاربران در هر جايي از شبكه
- استفاده از Chat Room (جديد)
- مديريت Chat Roomها (جديد)
- Log گيري سمت سرور (رمزنگاري اطلاعات Log) (جديد)
- استفاده از Archive در كنفرانس و Private Chat (رمز نگاري Archive بطوريكه فقط براي كاربر قابل رويت باشد) (جديد)

Reza_Yarahmadi
شنبه 29 آبان 1389, 13:06 عصر
ادامه فايلها.

seniamail
سه شنبه 30 آذر 1389, 23:03 عصر
سلام
آقای یاراحمدی از شما تشکر میکنم برای تهیه برنامه
اگر بشه این برنامه رو به کمک دوستان تکمیل کرد و به کابران اینترنت ایران عرضه کرد خیلی عالی میشه. چون به این طریق یک برنامه بومی شده برای زبان فارسی و فرهنگ و نیاز ایرانی داریم. و از طرفی هم از سرویسهای یاهو و گوگل بی نیاز میشیم.

mabbaszadegan
جمعه 03 دی 1389, 23:55 عصر
سلام دوستان
باید تمام فایلهای ضمیمه رو دانلود کنیم ؟

koorosh-soft
یک شنبه 24 بهمن 1389, 22:15 عصر
با چه ورژنی نوشتین من هرکار میکنم باز نمیشه

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 25 بهمن 1389, 10:21 صبح
با چه ورژنی نوشتین من هرکار میکنم باز نمیشه
با VS 2008 و SQL Express
منظورتون از باز نشدن چيه؟ سورس باز نميشه يا برنامه باز نميشه؟

Reza_Yarahmadi
شنبه 07 اسفند 1389, 14:43 عصر
از ادامه دادن كار خيلي نا اميد شدم! بيشتر از 700 نفر برنامه رو دانلود كردن ولي يك نفر هم حتي نگفت آقا چرا ارسال فايلش مشكل داره!! معلومه دوستان فقط برنامه رو ميگيرند و حتي تستش هم نميكنن چه برسه به اينكه بخوان بررسي كنند و نظر و كمك بدن.:ناراحت:

امكانات جديدي كه به برنامه اضافه شده :
- استفاده از Chat Room
- مديريت Chat Roomها
- Log گيري سمت سرور (رمزنگاري اطلاعات Log)
- استفاده از Archive در كنفرانس و Private Chat (رمز نگاري Archive بطوريكه فقط براي كاربر قابل رويت باشد)

قابليتهايي كه در برنامه بعدي اضافه خواهد شد:
- ارسال و دريافت صدا (call)
- ارسال و دريافت Webcam
- ارسال و دريافت صفحه نمايش (Desktop Monitoring)

sara_traveler
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 11:14 صبح
سلام دوست عزیز
ممنون از برنامه مفیدتون
اما برای من زمان اجرا فایل اسمبلی رو خطا می ده
میشه لطف کنید کمک کنید
باتشکر

babak2000
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 14:36 عصر
دوست عزیز Reza_Yarahmadi
مر30

من برنامه شما را استفاده کردم اگه امکانش هست یه مقدار در مورد برنامه توضیح بدی و چگونگی اتصال آن به سرور

من روی لوکال تونستم وصل بشم ولی از روی یک کامپیوتر دیگه نتوستم IP را هم ست کردم همینطور پورت مورد نظر(1800)

در ضمن بانک را داخل Sql Server بردم و کانکشن استرینگ را هم تغییر دادم

در کل برنامه خیلی زیبای هست و معلومه خیلی براش زحمت کشیدی

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 19:23 عصر
من برنامه شما را استفاده کردم اگه امکانش هست یه مقدار در مورد برنامه توضیح بدی و چگونگی اتصال آن به سرور

من روی لوکال تونستم وصل بشم ولی از روی یک کامپیوتر دیگه نتوستم IP را هم ست کردم همینطور پورت مورد نظر(1800)
قبل از هرچیزی با Ping کردن مطمئن بشید که بین کامپیوترهای کلاینت و سرور ارتباط برقرار است. برای کامپیوتر سرور باید تنظیمات فایروال به درستی انجام شده باشه. برای تست کردن این موضوع فایروال کامپیوترها رو غیر فعال کنید بعد برنامه رو تست کنید.

babak2000
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 07:19 صبح
قبل از هرچیزی با Ping کردن مطمئن بشید که بین کامپیوترهای کلاینت و سرور ارتباط برقرار است. برای کامپیوتر سرور باید تنظیمات فایروال به درستی انجام شده باشه. برای تست کردن این موضوع فایروال کامپیوترها رو غیر فعال کنید بعد برنامه رو تست کنید.

دوست عزیز همانطور که گفتم IP و Port را ست کردم پورت مورد نظر روی فایروال باز شده و پینگ ping هم جواب میده ولی کانکش برقرار نمیشه

برنامه کلاینت به بانک متصل میشه ؟ یا به برنامه سرور ; اگه امکانش هست یه توضیحی درباره چگونگی کارکرد برنامه بدین

درضمن Help برنامه هم کار نمیکنه

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 18:09 عصر
برنامه کلاینت به بانک متصل میشه ؟ یا به برنامه سرور ;
برنامه کلاینت به بانک کاری نداره و فقط سرور با بانک در ارتباط است ، کلاینت فقط به سرور متصل میشه.

اگه امکانش هست یه توضیحی درباره چگونگی کارکرد برنامه بدین
برنامه سرور رو روی کامپیوتر سرور اجرا کنید.
برنامه کلاینت رو اجرا کنید و روی Set Server کلیک کنید و آی پی کامپیوتر سرور رو بدید.(به پورت دست نزنید چون پورت سرور توی کد ست شده).
روی Sign Up کلیک کنید و یک یوزر ثبت کنید.
با یوزر و پسورد ثبت شده لاگین کنید و ...
برای استفاده ، توضیح دیگه ای نداره و بقیه اش تقریبا شبیه Yahoo Messenger است. اگر بازم مشکل دارید ، از سمت برنامه نیست و مربوط به تنظیمات شبکه ای شماست. برای تست این موضوع هم میتونید با استفاده از Virtual Machin ها یک سیستم مجازی درست کنید و اونو به عنوان کامپیوتر سرور در نظر بگیرید.

درضمن Help برنامه هم کار نمیکنه
بابا من یک نفرم و فقط مواقعی که سرم خلوت میشه روی این برنامه کار میکنم. این یه ذره وقت رو هم ترجیح میدم صرف اضافه کردن امکانات جدید به برنامه کنم تا اینکه واسه برنامه راهنما تهیه کنم.یه ذره بهم حق بدید که برنامه باگ و ایراد داشته باشه ، این برنامه یک برنامه حرفه ای و تجاری نیست ، یک برنامه آموزشی و سورس بازه.

$M03N$
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 20:02 عصر
سلام، اول از همه آقا دست درد نکنه، حرف نداره، اما یه سوال، فکر میکنید بشه این سیستم را روی شبکه اینترنت هم پیاده سازی و استفاده کرد، اگه میشه کسی نظری داره که چطوری ؟؟؟؟

amatur_barnamenevis
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 11:45 صبح
سلام
من يه مشكل دارم اونم اينكه وقتي يه برنامه كلاينت ميخواد وصل بشه به سرور برنامه هنگ ميكنه اين در حالتي هستش كه قبلا يه برنامه كلاينت به سرور هست و مي تونه بهش متن ارسال كنه و متن ارساليش رو دوباره ببينه ولي وقتي دومين كلاينت ميخواد وصل بشه و دكمه اتصال رو ميزنم فرمش ميره توي هنگ اينم كد سمت سرور هستش اگه كد كلاينت لازمه اونم بذارم؟؟

//Run Servet
private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
MessageBox.Show("Server IP Address:" + ip + " Port Number: " + pi.Port, "Your Setting is Set", MessageBoxButtons.OK);
connection = new Socket(AddressFamily.InterNetwork, SocketType.Stream, ProtocolType.Tcp);
connection.Bind(pi);
connection.Listen(10);
Thread nakh1 = new Thread(new ThreadStart(listening));
nakh1.Start();
run.Enabled = false;
serverconnect.Text = "Connection is Connected";

}

private void listening()
{
newclient = connection.Accept();
client = (IPEndPoint)newclient.RemoteEndPoint;
newclient.Send(msgserver);
Thread nakh2 = new Thread(new ThreadStart(daterecieve));
nakh2.Start();
}
private void daterecieve()
{

while (true)
{
while (true)
{
length = newclient.Receive(data);
if (length > 0)
{
text = System.Text.Encoding.UTF8.GetString(data, 0, length);
text2 = Encoding.ASCII.GetBytes(text);
newclient.Send(text2);
break;
}

}
fillTextBox(text);
}
}

BrightStar23
چهارشنبه 28 تیر 1391, 17:31 عصر
سلام
پروژه ی دانشگاهی من ساختن نرم افزار چت به صورتی که 2 کلاینت بتونن با هم چت کنن و برای هم فایل ارسال کنن و من ابتدا هیچ اطلاعاتی در این مورد نداشتم بعد از یک سری سرچ در اینترنت فهمیدم که باید برنامه نویسی socket programming رو یاد بگیرم و یه نرم افزار چت بین کلاینت و سرور رو گرفتم و روش کار کردم البته چون من برنامه نویسی نکردمو فقط یه مقدار C#‎‎ بلدم خواستم اگه لطف کنین راهنماییم کنین چون واقعا به راهنماییتون احتیاج دارم و تنها نمیتونم کاری کنم.
پروژم به زبان C#‎‎ باید باشه و یک سرور وجود داشته باشه که پیام کلاینتها رو به هم انتقال بده و کارای دیگرو انجام بده یعنی سرور وظیفه برقراری ارتباط بین کلاینتها رو داره.. من تا حالا برنامه نویسی نکردم،میدونم که چقدر برای این پروژه زحمت کشیدین اما خواهش میکنم اگه میشه کمکم کنین چون باید پروژمو تا 1ماه دیگه تحویل بدم اما از اونجایی که تا حالا برنامه نویسی نکردم نمیتونم خیلی برنامرو پیش ببرم،خواهش میکنم کمکم کنین با دیدن برنامتون فهمیدم که پروژه من برای شما در حد آب خوردنه،خواهشا اگه میشه این لطفو بکنین..
بازم ممنون میشم اگه لطف کنین و کمکم کنین.

xrezax
پنج شنبه 16 آذر 1391, 06:27 صبح
میشه گام به گام توضیح بدین چطور sql را اینپورت کنم و برنامه را اجرا کنم

xrezax
پنج شنبه 23 آذر 1391, 21:57 عصر
کسی نیست .....

SHD.NET
پنج شنبه 23 آذر 1391, 22:04 عصر
سلام
آقای یاراحمدی از شما تشکر میکنم برای تهیه برنامه
اگر بشه این برنامه رو به کمک دوستان تکمیل کرد و به کابران اینترنت ایران عرضه کرد خیلی عالی میشه. چون به این طریق یک برنامه بومی شده برای زبان فارسی و فرهنگ و نیاز ایرانی داریم. و از طرفی هم از سرویسهای یاهو و گوگل بی نیاز میشیم.

برنامه بومی شده داریم . اما کسی ازشون پشتیبانی نمی کنه
مثل L4i messenger . اما شما وقتی سراغ نرم افزار برید روم های خیلی کمی داره

:چشمک:\\\موفق باشید///:چشمک:

SHD.NET
پنج شنبه 23 آذر 1391, 22:05 عصر
سلام، اول از همه آقا دست درد نکنه، حرف نداره، اما یه سوال، فکر میکنید بشه این سیستم را روی شبکه اینترنت هم پیاده سازی و استفاده کرد، اگه میشه کسی نظری داره که چطوری ؟؟؟؟

میشه روی اینترنت پیادش کرد . فقط کافیه بانک SQL رو روی یه سرور پر قدرت و پرسرعت قرار داد .

firoozi90
پنج شنبه 23 آذر 1391, 23:21 عصر
سلام ممنون از زحماتتون
چرا نرم افزار موقع اجرا خطا می ده؟

bad_lucky
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 12:54 عصر
با سلام
میدونم تاریخ پست ماله چند سال پیشه.
امام دیدم پروژه امکانات خوبی داره گفتم آقای یار احمدی اگه لطف کنن دوباره آپ کنن خیلی ممنون میشم.
پروژه ایراد داره .

sln پروژه کلاینت وجود نداره و وقتی فرم ها رو ایمپورت هم میکنی تو یه پروژه دیگه فرم ها نمایش داده نمیشن .
با تشکر

elinazz
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 13:40 عصر
سلام
من یه برنامه کلاینت و سرور ساده با سوکت پروگرم دارم.
می شه برنامه کلاینت و سرور رو توی یک پروژه نوشت و به طور همزمان اجرا کرد؟
من می خوام هر دوشون تو یه پروژه اجرا بشن ولی چون تو اجرای سرور منتظر در خواست کلاینت میمونه نمیشه کلاینت رو اجرا کرد.

aria_68
جمعه 05 تیر 1394, 05:51 صبح
کپی یاهو مسنجره ولی قشنگه و میشه گسترشش داد

aria_68
جمعه 05 تیر 1394, 06:04 صبح
سلام
من یه برنامه کلاینت و سرور ساده با سوکت پروگرم دارم.
می شه برنامه کلاینت و سرور رو توی یک پروژه نوشت و به طور همزمان اجرا کرد؟
من می خوام هر دوشون تو یه پروژه اجرا بشن ولی چون تو اجرای سرور منتظر در خواست کلاینت میمونه نمیشه کلاینت رو اجرا کرد.

/************************************************** ********************/
سلام بهتره هر برنامه رو یه پروژه مجزا کنید چون موقع لیسنینگ سرور تا ارتباط کلاینت، نرم افزار سرورتون هنگ میکنه
راه دیگشم اینه که از الگوریتم مولتی تردینگ استفاده کنید و برای سرور غیر یه گلاینت تعریف کنید. گرچه تا اتصال اولین کلاینت باز سرور تو هنگه:اشتباه: ..

aria_68
پنج شنبه 10 فروردین 1396, 15:13 عصر
من یه سری کد قبلا برا ارسال فایل نوشته بودم اونو استفاده کردم جواب داد