PDA

View Full Version : سوال: چگونگی آپدیت سایت؟

dbdbdb
شنبه 29 آبان 1389, 14:28 عصر
سلام.
من یک مبتدی ام.میخوایستم بدونم یک سایت را بعد از ایجاد چگونه آپدیت میکنن مثلا فرض کنید مدیر وب سایت که یک کاربر معمولی چگونه سایت را آپدیت می کند.

2-هر وقت که بخواهد پست جدیدی بزند این پست شامل چندین عکس و متن و.... است این اطلاعات چگونه در دیتابیس ذخیره می شود.

blackcats
شنبه 29 آبان 1389, 14:43 عصر
سلام
دوست عزیز من فکر میکنم اول بهتره شما یکم مطالعه داشته باشید در ضمینه طراحی و برنامه نویسی سایت تا یکم دید پیدا کنی و یه تعداد سایت های پرتال مثل همین سایت رو با دید یک طراح نگاه کن و بعد شروع به کار کن.

alonemm
شنبه 29 آبان 1389, 14:52 عصر
برای قسمت مدیریت که مدیر سیستم با لاگین کردن به سیستم وارد میشه.
و میتونه امکاناتی مثل درج خبر داشته باشه.
(این دو قسمت هر کدوم دارای بحث های جداگانه هستند که با جستجو توی تالار و داشتن اطلاعات پایه میتونید این پروژه رو پیاده سازی کنید.)

dbdbdb
شنبه 29 آبان 1389, 22:26 عصر
حالا اگه من بخوام تو بخش مدیریت از Fckeditor استفاده کنم این اطلاعات در دیتابیس باید تو چه قالبی ذخیره بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟//

na3er-faraji
شنبه 29 آبان 1389, 22:38 عصر
حالا اگه من بخوام تو بخش مدیریت از Fckeditor استفاده کنم این اطلاعات در دیتابیس باید تو چه قالبی ذخیره بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟//

از یکی از دو نوع text و nvarchar(max) استفاده کن.

dbdbdb
شنبه 29 آبان 1389, 23:23 عصر
سلام.
با تشکر از زحمات دوستان .
حالا اونوقت مدیر سایت اگه پست جدید زد که حتما هم شامل یک یا چندین عکس با مکان های متفاوت است اون و باید چیکارش کرد

na3er-faraji
یک شنبه 30 آبان 1389, 08:15 صبح
عزیزم عکس ها آپلود میشه رو سایت و آدرسش تو دیتابیس ذخیره میشه. وقتی شما از یک ادیتور استفاده میکنید مثلا وقتی یک عکس میزارید خودش یک دستور html میده و در حقیقت شما باید دستور html رو توی بانک ذخیره کنید. موفق باشید.