PDA

View Full Version : تشخيص اعداد و حروف درون يك تصوير

aftabgarmabakhsh
شنبه 29 آبان 1389, 15:20 عصر
سلام دوستان
من توي پروژه ام 1 قسمت دارم كه كاربر مياد 1 سري عكس كه ظاهر يكسان و مشخصي دارن را اسكن ميكنه
حالا من مي خوام از توي اين عكسها يكسري شماره و اسم و... را تشخيص بدهم و توي بانك اطلاعاتي يا فايل اكسل ذخيره كنم

ميشه منو راهنمايي كنيد كه چطوري اين كار را انجام بدهم؟
تا جاييكه مي دونم،بايد از پردازش تصوير استفاده كنم ولي تاحالا كار نكردم

درموردش هم هرچي Search مي كنم، بيشتر آموزش تشخيص مربع و دايره و ... است

اساتيد محترم ، ميشه منو راهنمايي كنيد؟

مصطفی ساتکی
شنبه 29 آبان 1389, 20:05 عصر
این کاری که میخاید انجام بدید اسمش OMR .
البته کیفیت خروجی بر می گرده به میزان نویز برگه و Layout برگه و نوع کاغذ و پرینتر.
شما بایستی با پردازش تصویر آشنایی داشته باشید تا بتونید این کارو به خوبی انجام بدید چون نویز های موجود و بر طرف کردن آنها لم های خاص خودش داره

kamran00f
شنبه 29 آبان 1389, 21:08 عصر
این کاری که میخاید انجام بدید اسمش OMR .
البته کیفیت خروجی بر می گرده به میزان نویز برگه و Layout برگه و نوع کاغذ و پرینتر.
شما بایستی با پردازش تصویر آشنایی داشته باشید تا بتونید این کارو به خوبی انجام بدید چون نویز های موجود و بر طرف کردن آنها لم های خاص خودش داره

عذر میخوام اسمش OMR هست یا اشتباه تایپی بود؟ من اطلاعاتی ندارم فقط تا جایی که شنیده بودم اسمش OCR بود. نمیدونم چی چی Character Recogniser . شاید OMR هم یه چیزی باشه که من ازش خبر ندارم!

مصطفی ساتکی
شنبه 29 آبان 1389, 21:13 عصر
عذر میخوام اسمش OMR هست یا اشتباه تایپی بود؟
نه همون OMR =Optical Mark recognition
فيلدOcr خيلي پيچيده تر از Omr بوده. در Omr ها بيشتر بروي تشخيص Layout و علايم و لوگو تاكيد دارند.اين نرم افزار مي تونند يك يا چند خط نوشته رو هم بخونند و لزوماً دقتشون به اندازه Ocr ها نبوده و ديناميك عمل نمي كنند.

aftabgarmabakhsh
یک شنبه 30 آبان 1389, 12:21 عصر
ممنون
شما ebook يا سايت خاصي را ميشناسيد كه بتونه كمكم كنه؟

kamran00f
یک شنبه 30 آبان 1389, 13:23 عصر
نه همون OMR =Optical Mark recognition
فيلدOcr خيلي پيچيده تر از Omr بوده. در Omr ها بيشتر بروي تشخيص Layout و علايم و لوگو تاكيد دارند.اين نرم افزار مي تونند يك يا چند خط نوشته رو هم بخونند و لزوماً دقتشون به اندازه Ocr ها نبوده و ديناميك عمل نمي كنند.
آها گرفتم. پس OCR ها یه چیزی شبیه مجمعه ای از OMR هان که هر character رو یه mark در نظر میگیرن. فقط تو omr میشه مثلا شکل یه سیب هم به عنوان یه مارک در نظر گرفت که بگرده تو عکس پیدا کنه. ممنون راجع به omr نشنیده بودم. به اطلاعاتم اضافه شد :لبخند::قلب: