PDA

View Full Version : درج رکورد در جدولی که با یک جدول دیگر ارتباط دارد

Feremerz
شنبه 29 آبان 1389, 15:28 عصر
با سلام

من یه جدول استخدام دارم که به طور مثال فیلد های زیر است:

کد استخدام
نام
نام خانوادگی

و جدول سوابق شغلی: ( میتونه 3 تا سابقه شغلی داشته باشه)

کد
نام محل کار
از تاریخ
تا تاریخ
میزان حقوق
کد استخدام

حالا کسی که میخواد فرم استخدام رو پر کنه فرض کنید 2 سابقه شغلی داره، من برای اینکه بعد از اینکه اطلاعات کاربر رو وارد جدول کردم(کد استخدام بدست اومد) چطوری اون رو به جدول سوابق شغلی ربط بدم؟

بهترین راه چیه؟
به نظرتون بیام بالاترین کد از جدول استخدام رو بگیرم و اون رو به عنوان اخرین استخدام تلقی کنم و در جدول سوابق شغلی درج کنم؟

یا اینکه راه دیگه ای وجود داره

مثلا بتونیم از عمل درج یه خروجی بگیری (یه فیلد از رکورد درج شده مثلا فیلد کد استخدام)

ممنون میشم به سوالم کامل جواب بدین

tooraj_azizi_1035
یک شنبه 30 آبان 1389, 14:39 عصر
سلام،
سعی کن توی فرم اطلاعات اولیه کد ملی رو هم داشته باشی تا با تکیه به اون بفهمی که فرد قبلاً در محل کار شما استخدام شده یا نه بعد از اینکه مطمئن شدی که سابقه داره باید کد ملی رو تو جدول سوابق به عنوان کلید خارجی مورد استفاده قرار بدی. بعد هر پردازشی که می خوای رو رکوردها انجام بده. :بوس:

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 30 آبان 1389, 14:54 عصر
اگر بتونيد از روي اطلاعات كاربر كد منحصر به فردي درست كنيد (چيزي مثل شماره دانشجويي) بدست آوردن كد به اين روش مناسبتره. اگر همچين منطقي وجود نداره ميتونه كد رو Identity در نظر بگيريد و بعد از ثبت اطلاعات كاربر با خوندن مقدار Identity@@ مقدار كد استخدام به دست مياد.

Feremerz
یک شنبه 30 آبان 1389, 17:51 عصر
میشه بگین چطوری باید از @@Identity استفاده کرد؟

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 30 آبان 1389, 21:01 عصر
بعد از ذخیره کردن با یک Select @@Identity میتونید مقدار آخرین فیلد Identity که کد همون رکوردی است که تازه ثبت شده رو بدست بیارید. برای اینکه مشکلی هم پیش نیاد بهتره کل کار رو توی یک TransAction انجام بدید.