PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در مورد انجمن گفتگو <-- ویژوال بیسک 6 --!>

Samsam2010
شنبه 29 آبان 1389, 21:54 عصر
سلام
دوستان برای پیاده سازی یک انجمن گفتگو(شبیه مای بی بی یا وبلوتین) به راهکار احتیاج دارم لطفا اگر در این ضمینه تخصصی دارید بزارید تا استفاده کنیم

لازم به ذکر است انجمنی که من مد نظرم است باید به صورت برنامه لوکال نصب شود (یعنی با وبی 6 پیاده سازی بشه)

javadt
یک شنبه 30 آبان 1389, 00:45 صبح
يعني يك شما ممي خواي يك فروم با vb راه اندازي كني ؟!!براي شبكه ديگه؟

Samsam2010
دوشنبه 01 آذر 1389, 11:32 صبح
سلام
ممنون که توجه کردید شما!
من می خوام یک فروم با vbبنویسم که این فروم به صورت محلی (مثل برنامه های exe) روی سیستم مورد نظر نصب بشه و نمی خوام به کاملی فروم های آنلاین باشه فقط ارسال پست و چند کار دیگه که باید یه دیتا بیس آنلاین براش داشته باشیم

در واقع این فروم می خواد روی سیستم به شکل برنامه نصب بشه و قابلیت ارسال پست و ضمیمه فایل رو داشته باشه حالا در بالا گفتم شبیه وبلوتین نه به پیشرفتگی اون !!

مشکل من در این زمینه چند چیز :
1- دیتا بیس آنلاین رو چطوری تحت اختیار برنامه ام بذارم
2-برای ساختن فروم بعد از ارسال پست جدید چطوری یک تکست باکس به صورت داینامیک ایجاد کنم و مرتب کنم

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 02 آذر 1389, 00:52 صبح
چرا کاری رو که باید با برنامه نویسی وب انجام داد، میخواید با یک برنامه Desktop انجام بدید؟!!!
قطعاً برای Send و Receive مطمئن اطلاعات، مشکلات زیادی خواهید داشت. اصلاً صفحات وب که به عنوان UI مشترک کاربران هست رو چطور میخواید طراحی کنید؟ با HTML ؟!

Samsam2010
سه شنبه 02 آذر 1389, 05:47 صبح
سلام و خسته نباشید

چرا کاری رو که باید با برنامه نویسی وب انجام داد، میخواید با یک برنامه Desktop انجام بدید؟!!!
دلیلش اینکه نیاز دارم ! فرزند آدم (ع) از روی نیاز کارهای خارق العاده انجام می ده !
اما به لحاظ فنی فکر نکنم کار غیر ممکن باشه !؟

قطعاً برای Send و Receive مطمئن اطلاعات، مشکلات زیادی خواهید داشت.
بله حق با شماست برای ارسال و دریافت امن دردسرهای زیادی وجود داره

اصلاً صفحات وب که به عنوان UI مشترک کاربران هست رو چطور میخواید طراحی کنید؟ با HTML ؟!

من UI (اگر اشتباه نکرده باشم User Interface) رو می خوام با ویژال بیسیک کار کنم نه با HTML حالا اگر دوستان دیگر هم نظری دارند که من رو در پیشبرد هدفم کمک می کنه دریغ نفرمایند

parselearn
سه شنبه 02 آذر 1389, 14:48 عصر
از یک جهاتی فکر کنم این روش سرعت لود بهتری نسبت به صفحات وب داشته باشه
چون دیگر خبری از کدهای HTML نیست.
و شما باید توابعی برای کوئری گرفتن از سایت اصلی ایجاد نمائید
شرط درست کردن این برنامه هم این است که سایت خودتون باشه

کوئری ارسال میشه و خروجی در کلاینت پردازش میشه
شما مطالب رو میگیرد
در صورتی که تصویری داشته باشه باید مختصات را داشته باشید

ولی خب فکر نکنم بتونید از یک وبلاگ ساده فراتر برید
چون امکانات وب پویا هستند. اما ویندوز استاتیک

کلا کار جالبی نیست

وب اومده تا جای کلاینتهایی مانند ویندوز و لینوکس رو بگیره
نمونش هم سیستم عامل گوگل کروم

اما خب در صورتی که سایتی داشته باشید و بخواهید دسترسی به مطالب را ساده تر کنید روش خوبی هست