PDA

View Full Version : چطور datagridرا ویرایش کنم؟

marmar
یک شنبه 16 مرداد 1384, 11:09 صبح
سلام

من می خواهم با type در یک text boxبا هر حرف که وارد می کنم datagrid به روز شود یعنی اگر رکوردی وجود دارد که اولش با نام همان حروفی که در textboxوارد کردم در data base(sql( وجود دارد آن رکورد در ابتدای datagrid به من نمایش داده شود

لطفا راهنمایی کنید :)

Farhad-Csharp
یک شنبه 16 مرداد 1384, 11:36 صبح
می توانی به جای استفاده از = از کلمه Like استفاده کنی مثلا:
??? select * from table1 where column1 like

رضا عربلو
یک شنبه 16 مرداد 1384, 12:06 عصر
یک Dataview را به عنوان DataSource به گرید وصل کن و با پراپرتی های Sort , Filter ان کار کن.

marmar
یک شنبه 16 مرداد 1384, 12:07 عصر
نه !!!!!!! دستور sql منظورم نبود این text box رو چیکارش کنم که با هر دفعه که یک حرف توش وارد می کنیم page load شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

marmar
یک شنبه 16 مرداد 1384, 12:16 عصر
ممنون آقای عربلو

اما این موردی که شما گفتید برای مراحل بعدی درست است
من الان نمی تونم با textboxکار کنم یعنی چطور باید بگم که اگه یک حرف جدید وارد شد بیا data view رو صدا کن؟

dot_net_lover2
یک شنبه 16 مرداد 1384, 12:23 عصر
اگر منظور شما این باشد که با وارد کردن هر یک حرف یک عمل انجام شود ، مشخص است که در Text Change مربوط به textbox باید عملیات فراخوانی آن عمل مورد نظر را انجام دهید.

marmar
یک شنبه 16 مرداد 1384, 13:18 عصر
من روی text change فکر کرده بودم اما وقتی ادامه برنامه رو داخل text change نوشتم یا حتی یه دستور خیلی ساده داخل text change نوشتم مثل "response.write" باز هم کار نکرد یعنی بعد از یک enter دستور response.writeرو اجرا می کند و همان لحظه که من حرف جدید را داخل text boxمی زنم این کار را برای من انجام نمی دهد و dataview را صدا نمی زند

لطفا راهنمایی کنید و اگر یک sample ساده از text changeدارید برام ارسال کنید (البته در web application)

marmar
یک شنبه 16 مرداد 1384, 13:51 عصر
سلام
من جواب سوال بالا رو در مورد textchangeنگرفتم
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر