PDA

View Full Version : همزمان سازی ساختار بانک و نه داده ها

pi_plusplus
یک شنبه 30 آبان 1389, 11:15 صبح
با سلام و خسته نباشید.
ببخشید یه سوال داشتم. بانک من SQL SERVER 2000 هستش و من میخوام ساختار دو بانک اطلاعاتی روی دو سیستم مختلف رو یکسان کنم. (مثلا" روی یکی تابع یا رویه ای تعریف کرده ام یا فیلدی اضافه کرده ام که یادم رفته چی هست و میخوام بدون اینکه داده های درون بانک سیستم دوم تغییر کنه ساختار و تغییرات سیستم اول رو روی اون اعمال کنم.)
میخواستم بدونم اینکار شدنیه یا نه؟ و اگه میشه لطفا" راهنماییم کنید چطوری میتونم اینکارو بکنم؟
(اگه سوالم تکراریه خواهش میکنم لینک مربوط بهشو بهم معرفی کنید چون نمیدونستم چی رو باید جستجو کنم.)
ممنون

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 30 آبان 1389, 16:00 عصر
سلام. ما در خود SQL Server ابزاری برای compare کردن دو دیتابیس نداریم. شما میتونید یک Script از کل دیتابیسی که فکر میکنید کاملتر هست تهیه کنید و با استفاده از دستور if exists چک کنید ببینید اون شی مربوطه وجود داره یا نه. در صورتی که وجود نداشت تغییرات رو اعمال کنید. اگر یک Script از کل دیتابیس تهیه کنید خود sql با همین دستور چک میکنه اگر اون شی بود اول حذفش میکنه و مجددا میسازه. میتونید همین رویه رو برای توابع ، رویه ها،view ها به کار بگیرید. ولی برای جداول چک کنید اگر نبود تغییرش بدید.
موفق باشید

tooraj_azizi_1035
یک شنبه 30 آبان 1389, 16:11 عصر
سلام،
با این نرم افزار کار نکردم ولی احتمالاً کارتون رو راه میندازه: xSQL Object محصول شرکت xSQL Software.
یه جستجو بکنید انشاءالله نتیجه بگیرید. :قلب:

FastCode
یک شنبه 30 آبان 1389, 16:26 عصر
redgate sql comparer

amir65gh
یک شنبه 30 آبان 1389, 17:08 عصر
بهترین و کاملترین نرم افزار جهت همگام سازی دیتا بیس نرم افزار Godsw که شما میتونید با اون حتی دیتا بیسهای روی سرورهای مختلف را هم sync کنید.
موفق باشید.

pi_plusplus
چهارشنبه 03 آذر 1389, 08:41 صبح
با سلام و تشکر از جوابای سریع و خوبتون.
آقای صادقیان اسکریپ کلی برای توابع،رویه هاو ویو ها ایده خوبیه اما برای اضافه و کم کردن فیلدهای جداول جواب نمیده.
آقا امیر این نرم افزار که گفتین مطمئنید در زمینه بانک اطلاعاتیه؟ آخه من که سرچ کردم AntiSpyware بود!!
آقای عزیزی و FastCode نرم افزارایی که گفتینو دانلود میکنم ببینم میتونم ازشون استفاده کنم یا نه؟
ممنون از همگی.

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 03 آذر 1389, 08:46 صبح
آقای صادقیان اسکریپ کلی برای توابع،رویه هاو ویو ها ایده خوبیه اما برای اضافه و کم کردن فیلدهای جداول جواب نمیده.

چرا جواب نمیده؟؟
شما با استفاده از دستور Alter Table add column میتونید یک ستون رو اضافه کنید. من الان برای نرم افزار خودم از همین روش استفاده میکنم و مشکلی هم نیست.

pi_plusplus
چهارشنبه 03 آذر 1389, 09:36 صبح
درسته اما اسکریپت کلی کل جدول رو حذف می کنه و جدول جدید می سازه که با این کار اطلاعات از دست میره. اگه بخوایم از دستور آلتر استفاده کنیم باید کد اسکریپتو خودمون بنویسیم. اما مشکل من اینه که بانکم روی چند سرور نصبه و هر کدام درخواستای مختلفی دادن و روی بانکشون اعمال شده و حالا که میخوام همه رو همزمان کنم نمیدونم چیو به کدوم اضافه کردم؟