PDA

View Full Version : دكمه "نسخه قابل چاپ" در صفحات خبر

gama118
دوشنبه 01 آذر 1389, 12:03 عصر
سلام

تو سايت هاي خبري در صفحاتي كه متن خير نمايش داده ميشه يه گزينه نسخه قابل چاپ داره
من متن خبر رو ريختم تو يه Td حال ميخوام اين گزينه رو براش بزارم كه كاربر بتونه چاپش كنه بايد چي كار كنم؟

raziee
دوشنبه 01 آذر 1389, 13:11 عصر
برای چاپ میتونید از CSS استفاده کنید.
<link href="YourPathStyle.css" rel="stylesheet" type="text/css" /><link href="YourPathPrintStyle.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="print" />
در این جا کار بر هرگاه درخواست چاپ بده CSS مربوط به پرینت در خروجی مشاهده خواهد شد.
---------------------
میتونید از طریق جاوا اسکریپت قسمتی رو که برای چاپ دارید در یک window جدید بریزید و اون window رو چاپ کنید.

من خودم از راه اول بیشتر خوشم میاد.

maxpayn2
دوشنبه 01 آذر 1389, 13:12 عصر
یه راه اینه که یه دکمه با همین نام بزاری که وقتی روش کلیک میشه بره به یه صفحه دیگه که توی اون صفحه مثلا یه لیبل داری که متن خبر مورد نظر رو نشون میده و یه دکمه که با کلیک روی اون صفحه چاپ میشه ، نکته اینه که توی صفحه دوم هیچی غیر از متن خبر مثلا منو ، تبلیغات و ... نداری

iman_ad
دوشنبه 01 آذر 1389, 19:07 عصر
من همیشه مستر پیج و تم با هم تغییر می دم
با تغییر مستر پیج منوها و با تم استایل تغییر می دم
البته راه های مختلفی هست

alonemm
دوشنبه 01 آذر 1389, 19:10 عصر
یه راه اینه که یه دکمه با همین نام بزاری که وقتی روش کلیک میشه بره به یه صفحه دیگه که توی اون صفحه مثلا یه لیبل داری که متن خبر مورد نظر رو نشون میده و یه دکمه که با کلیک روی اون صفحه چاپ میشه ، نکته اینه که توی صفحه دوم هیچی غیر از متن خبر مثلا منو ، تبلیغات و ... نداری
من هم توی چندتا سایت که طراحی کردم و قسمت مقالات و اخبار داشت و دکمه نسخه قابل چاپ داشت همانند بالا یک صفحه با یک سبک نوشت داری معمولی بدون عنصرهای گرافیکی داشتم که برای چاپ آماده بود و از یک کد جاوا اسکریپت استفاده کرده بودم که تا صفحه لود میشد پنجره چاپ مرورگر رو باز میکرد.

gama118
سه شنبه 02 آذر 1389, 10:05 صبح
من متوجه نشدم يعني بايد يك صفحه جديد داشته باشم و بصورت دستي اطلاعات رو بريزم تو صفحه و از دكمه چاپ خود مروگر استفاده كنم ؟
مورد دوم چاپ اطلاعات گريد هستش اونو بايد چيكار كنم؟