PDA

View Full Version : سوال: برنامه نويسي كه بعد از 30 روز باطل ميشه

mansourii
دوشنبه 01 آذر 1389, 12:00 عصر
سلام .
من يك برنامه اي طراحي كردم . ER رو كشيدم . موجوديت ديتابيس رو ترسيم كردم . كد نوشتم . دياگرام بندي كردم. روش سيستم تجاري رو روش پياده سازي كردم . بحث پشتيباني رو رديف كردم. Setup رو ساختم. برنامه رو فروختم اما يه مشكل بزرگ:

مشتري براي خريد نرم افزار من ، به من 3 فقره چك داده
تاريخ يكي از چك ها 23/10
اون يكي 25/11
و آخري 12/12/1389

من براي اينكه سرم كلاه نره و فردا دبه نكنه، برنامه رو زمان بندي كردم تا اينجا هم مشكلي نيست.
اما وقتي از زمان برنامه ميگذره برنامه قفل ميكنه و ديگه هيچ كاريش نميشه كرد . (حتما بايد برنامه رو Remove كرد و ديتابيس و پشتيبان گيري رو حذف كرد و از نو نصب كرد)
يعني اگه طرف چكش رو پاس نكنه برنامه Compelet بايد حذف بشه
يك مثال ميزنم:
طرف پول نميده و ميبينه اِ برنامه كار نميكنه . مياد و چكش رو پاس ميكنه و منتظره من يه كد به دستگاه بدم تا 30 روز ديگه كار كنه . اما تمام ديتابيس و بكاپ گيري حذف شده و بايد مشتري از نو همه كاراشو بكنه

نميشه يكاري كرد كه حداقل بكاپ هاش حذف نشه؟

اگه بد توضيح دادم بگيد يك مثال ديگه بزنم.

silverfox
دوشنبه 01 آذر 1389, 14:40 عصر
خودت مگه کدش رو ننوشتی که اینارو حذف کنه؟چیکار کردی؟

xminxmin
دوشنبه 01 آذر 1389, 15:39 عصر
جالبه ها... خب بنویس بک آپ ها رو حذف نکنه :بامزه::لبخند:

مشکل شما با یه فایل با پسوند مثلا DLL در پوشه System32 حل میشه :چشمک:

از فایل دیتابیس یه کپی بگیر توی پوشه System32 و به نام ویندوزی مثل mscab32.dll تغییر نام بده.:گیج:

mansourii
دوشنبه 01 آذر 1389, 16:55 عصر
يا من خيلي بد سوالم رو پرسيدم يا شما خيلي بد متوجه شديد (خارج از اين دوحالت وجود نداره)

:متفکر: اگه ميتونستم يكاري بكنم كه بكاپ ها حذف نشه كه انجام ميدادم!!

احساس ميكنم سر كارم گذاشتيد!! و از اين كار جدا متنفرم:ناراحت:

اولا برنامه رو من نوشتم اما برنامه SQLServer رو من ننوشتم! (من فكر ميكردم كه تا اين حد متوجه بشيد كه مشكل از بانك اطلاعاتي نه از نحوه كد نويسي)
مگه شما براي نسخه پشتيبان از چي استفاده ميكنييد؟
من معمولا از DBAttaching 7.2 استفاده ميكنم. البته اگه لازم بشه SQLDmo هم مينويسم.

من از شما درخواست كمك كردم كه اگه كار كرديد چطوري ميشه توي SqlServer2008 قسمت BackUp رو كمي تغيير داد اگه هم كار نكرديد مجبور به پاسخ سوال نيستيد
مطمعنا نميشه (يا من بلد نيستم/فكرشم نميكنم)

يكبار ديگه ميگم:
برنامه شروع به كاركردن ميكنه و هيچ مشكلي نيست ولي وقتي كد چند روزه ( كد چند روزه اينطور بوجود مياد كه: در بانك اسكيوال سرور 2008 وقتي ديتابيس رو ايجاد ميكني و كارهاتو روي سرش انجام ميدي يك قسمتي داره كه نميتونم توضيح بدم چطوري ( اگه خواستيد بگيد تا آموزش تصويريش رو براتون بذارم) يك روز رو از شما ميگيره و كد توليد ميكنه. وقتي اون كد رو توي برنامه نويسي استفاده ميكني اين مشكل به وجود مياد.) يعني هر موقع كه وقتش گذشت كل سيستم تارومار ميشه.!

اين رو هم ميدونم كه راه هاي زيادي داره اما من راحترين اون رو انتخاب كردم.
خواهش ميكنم جواب سوالم رو بديد!

xminxmin
دوشنبه 01 آذر 1389, 18:28 عصر
دوست عزیز !

راهی هم که شما می گید رو من نمی دونستم. اما با این تفاسیر که من دیدم انقدرا هم "راحت ترین" نیست و بلکه سخت هم هست!!!

راحت ترین راه همونی بود که گفتم. بالاخره یه فایلی این دیتابیس داره یا نه؟

مشکل شما با یه فایل با پسوند مثلا DLL در پوشه System32 حل میشه

از فایل دیتابیس یه کپی بگیر توی پوشه System32 و به نام ویندوزی مثل mscab32.dll تغییر نام بده.

mansourii
سه شنبه 02 آذر 1389, 22:06 عصر
چي شد پس !!!!!!!!!!

تروخدا كمكم كنيد. ( يادم رفته )

MCSD خون ها كجاييد كه به فريادم برسيد. مطمعنم شما تو پايه 3 تو درس PublishDB خونديد.
بدبختي تو سايت Microsoft در مورد اين موضوع بحث نشده.!!
اگه كسي كمكم نكنه مجبورم از راه ديگه اي وارد عمل بشم. مجبورم معماري نرم افزارم رو بهم بريزم.
و يك طراحي صفحه كنم و مديريت رو بصورت WebPage با برنامه سازگار كنم كه اين كار پر هزينه و وقت گيره.

لطفا كمكم كنيد. ( اين كار به درد خودتون هم ميخوره ):ناراحت:

FastCode
چهارشنبه 03 آذر 1389, 16:59 عصر
MCSD
ربطی نداره.
MCDBA ها این رو خوندند.

یک بار به خودت زحمت بده
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms186865.aspx
رو بخون, اگر نفهمیدی یه پست دیگه بده بگو این رو خوندم و نفهمیدم.

یه تعداد سوال دیگه؟
چرا بکاپ ها رو encrypt نمیکنی؟
میدونستی اگر حذف بکنی به ضرر خودته؟ چون Undelte میشه.
اول encrypt کن به یک اسم دیگه.
بعد shred کن.(از یک کد معتبر استفاده کن.خوت for next ننویس.خیلی مهمه.خیلی مهمه.تاکید میکنم.)
بعد اسم فایل رو تغییر بده به اسم فایل اصلی.

این کار رو وقتی برنامه اجرا میشه با یک ترد دیگه انجام بده که سیستم کاربر گیر نکنه که متوجه نشه.

mansourii
پنج شنبه 04 آذر 1389, 09:59 صبح
یک بار به خودت زحمت بده
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms186865.aspx
رو بخون, اگر نفهمیدی یه پست دیگه بده بگو این رو خوندم و نفهمیدم.

هميشه عادت دارم اول خودم فكر ميكنم اگه نتونستم از سايت هاي مختلف اگه نشد با دوستان .اساتيد و معلمان مشكلم رو در ميون ميذارم. پس بنابراين توي سايت هاي مختلف رفتم. اون سايتي رو هم كه شما پيشنهاد كرديد رفتم اما درمورد مشكل من صحبت نكرده . (( اون هم يه راه حلهايي گفته، اما من جور ديگه اي مشكلم حل ميشه))
(( شما اولين نفري نيستيد كه مصداق اين سايت ها رو برام معرفي ميكنيد ))
كسي ميتونه مشكلم رو حل كنه كه با SQL Server 2008 و MSDN اون كاملا آشنايي داشته باشه.
(يادمه كه يك Function توي SQLServer تعريف ميكرديم. دياگرام بندي اصلي رو با كليد خارجي تركيب ميكرديم. بعد فانكشن رو بهش متصل ميكرديم. حاصل يك كوري بهمون ميداد كه با كمي تغييرات توي كد نويسيمون مينوشتيم. بعد روز رو بهش ميداديم (مثلا وارد ميكرديم 30 اون يك كدي بهمون ميداد كه ديتابيس تا 30 روز كار كنه) فكر كدم يك كد 18 رقمه ميداد.

واقا ازتون ممنونم كه سعي داريد كمكم كنيد! اگه كسي يادش مياد بهم بگه.

(( همه سايت هاي مفيد خارجي بانك اطلاعاتي رو رفتم. اما از شانس بد من درمورد اين موضوع اصلا بحث نشده ))

mansourii
پنج شنبه 04 آذر 1389, 18:04 عصر
:تشویق: مرسي :تشویق:

FastCode جون دستتون درد نكنه

تو اون سايتي كه معرفي كرديد نبود. اما يه خورده اين ور اون ور كردم تا آخر پيداش كردم
توي اين سايت بود.
http://www.microsoft.com/sqlserver/2008/en/us/default.aspx
همش هم مديون كمك شمام. دستتون درد نكنه.واقا خوشحالم.:تشویق:
پسوند ديتابيس شد GGF و پسوند بكاپ ها شد GGPX با فرمت سيستمي فايل
(( الان موقع اي كه روز طرف تموم ميشه بكاپ ها حذف نميشه بلكه ديتابيس قفل ميشه))

از همتون ممنون :بوس: