PDA

View Full Version : پخش فایل صوتی + نمایش تصویر بر اساس زمان

فؤاد
شنبه 23 فروردین 1382, 01:59 صبح
با سلام

من دنبال یه روش هستم برای اینکه بشه یه فایل صوتی پخش کرد و برای محدوده های زمانی خاص نمایش یک تصویر رو مشخص کرد

مثلا

بین ثانیه 0 تا دقیقه 5 تصویر الف
بین دقیقه 5 تا دقیقه 10 تصویر ب
و .....

و هر وقت کاربر زمان را تغییر داد ( کم یا زیاد کرد ) تصویر نیز تغییر کند

ممنون میشم اگه یه مثال برام بفرستین

فواد

شنبه 23 فروردین 1382, 13:58 عصر
منظور تو واضح نیست تو می خواهی یک امکان شبیه ویدیو سی دی ها ایجاد کنی مثلا 9 تصویر نشان دهد به فاصله 5 دقیقه به 5 دقیقه یعنی تصویر اول دقیقه 0 و تصویر دوم دقیقه 5 وبه همین ترتیب.
من خوشحال می شوم کمکت کنم.
:wink: :) :D :lol: :P

فؤاد
پنج شنبه 28 فروردین 1382, 23:08 عصر
با سلام

ببین من دقیقا من همچین برنامه ای میخام

... من صفحات یه کتاب رو اسکن کردم و و متن قرائت شده این صفحات رو نیز توی یک فایل صوتی ام پی تری دارم

حالا میخام یه برنامه بنویسم که بیاد و این فایل صوتی رو نمایش بده و تصویر متنی که داره میخونه رو نیز نمایش بده

کاربر بتونه صدا رو به عقب یا جلو بکشه و با توجه به نقطه اون کلمات تصویر هم تغییر کنه

ممنونم - فواد

Voldemort
جمعه 29 فروردین 1382, 08:37 صبح
فواد عزیز شما می توانید زمانهای رفتن به صفحه بعد از فایل MP3 را در فایلی ذخیره کنید و در ابتدای برنامه آن را در یک آرایه قرار دهید. سپس با استفاده از یک تایمر دائما بررسی کنید ببینید آیا به زمان مورد نظرتان رسیده است یا خیر اگر رسیده بود تصویرتان را عوض کنید. مثلاً فرض کنیم فایل صوتی شما حاوی صوت مربوط به 3 صفحه است. آن را اجرا کرده و با کتاب مقایسه می کنیم. فرضاً در تانیه 200 به صفحه 2 می رود و در ثانیه 350 به صفحه 3 . حالا در برنامه می توانید بررسی کنید اگر مقدار Timer به 200 رسیده باشد تصویر صفحه 2 را نمایش دهد و به همین ترتیب تا انتها
با این روش با چند مقایسه ساده می توانید محل آن را در زمان عقب یا جلو بردن صوت هم بدست آورید
در ضمن این روش برای صفحات بالا هم جوابگو است فقط قسمت پیدا کردن زمان تعویض صفحات را باید مکانیزه کنید یعنی برنامه ای هم برای آن بنویسید
یک راه بهتر هم وجود دارد و آن استفاده از نرم افزارهای Video Editors می باشد. مثلاً شما در Ulead Video Studio به راحتی می توانید صوت را قرار داده و مطابق با آن تصاویر مورد نظر را هم در کنارش بگذارید و در نهایت یک فایل با فرمت مورد نظرتان (Avi,Dat,Mpg,… ) را تحویل بگیرید

فؤاد
شنبه 30 فروردین 1382, 01:02 صبح
اقا یه دنیا ممنون ( شما میدونی از کجا میشه یه مثال گیر آورد ؟ )

فواد

Voldemort
سه شنبه 02 اردیبهشت 1382, 18:38 عصر
فواد عزیز این ایده خودم است و متاسفانه فکر نمی کنم بتوانی مثالی برای آن پیدا کنی البته من سعی کرده ام خیلی واضح و روشن توضیح دهم. کافی است که هر چه را که گفتم به کد تبدیل کنید. در ضمن هنوز روی حرف خودم هستم که چرا این کار را با یک Video Editor انجام نمی دهید. هم ساده تر و هم کارآیی بیشتر

yasaman1059
پنج شنبه 08 شهریور 1386, 06:45 صبح
استفاده از video ocx برای نمایش تصویرwebcame
زبان برنامه نویسی من vb.net می باشد

moradiput
جمعه 27 اردیبهشت 1387, 23:20 عصر
چگونه در وي‍‍‍‍زوال بيسيك گراف رسم كنيم