PDA

View Full Version : کار با فایلها در شبکه

ali190
دوشنبه 01 آذر 1389, 19:03 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید
من در حال نوشتن برنامه ای با vb6+sql server2000 هستم که یک سری اطلاعات رو در شرکت بین همه کارکنان به اشتراک بگذاره
بعضی از این اطلاعات فایل هستند (نامه - کاتلوگ - عکس - فیلم و....)
خوب 100 درصد خود فایل رو در دیتابیس ذخیره نمیکنم بلکه لینکها در دیتابیس ذخیره میشن
میخواستم بدونم چطور میتونم این فایلها رو در جایی قرار بدم که همه در صورت دسترسی داشتن به لینک فایل در دیتاابیس قادر باشن باهاش کار کنند؟
یعنی آیا باید من یک folder با دسترسی everyone درست کنم و همه فایلها رو اونجا نگهداری کنم؟
راه اصولیش چیه؟
ممنون میشم کمکم کنید

maryam_303isf_1371
دوشنبه 01 آذر 1389, 19:07 عصر
من هم این مشکل رو دارم ، ادرس فایل هارو ذخیره می‌کنم ولی بعدا نمی تونم فراخانی کنم

ali190
چهارشنبه 03 آذر 1389, 01:14 صبح
سلام
دوستان بیصبرانه منتظر نظرات راهگشای شما هستم
ممنون
یاعلی

Felony
چهارشنبه 03 آذر 1389, 01:37 صبح
راه دیگه ای جز این کار ندارید ، یا باید یه سیستم رو به عنوان سرور در نظر بگییرید و فایل ها رو رو اون نگه داری کنید و به کاربران اجازه دسترسی به سرور رو بدید یا باید روی یکی از سیستم ها یه پوشه بسازید و اون رو به اشتراک بزارید .

omid_student
یک شنبه 21 آذر 1389, 23:13 عصر
سلام
من راهکار برای کار با فایل ها دارم
شما میتونید در بانک دو فیلد که یکی برای داده فایل و دیگری برای نوع فایل ایجاد کنید و فایل ها را در آن ذخیره کنید و دوباره از آن ها استفاده کنید

ali190
دوشنبه 22 آذر 1389, 01:05 صبح
سلام
دوستان در مورد کار با FTP در این مقوله چیزی شنیدید؟
میگن میشه با FTP یه کارهایی با فایلها در شبکه کرد
ممنون میشم دوستان بیشتر توضیح بدند
یاعلی

joker
دوشنبه 22 آذر 1389, 08:28 صبح
از Map Drive میتونی استفاده کنی ،
منتها اینطوری همه ، به همه چیز دسترسی دارند( اگه اطلاعات محرمانه نیست به نظر من همین کار را بکن )

میتونی از سرویس IIS استفاده کنی وفایلها را وب بیس دانلود کنه برنامه است
از FTP میتونی
هرچیزی که یه جوری با فایلها کار کنه میتونی استفاده کنی ، حتی سرویس اختصاصی برای رد و بدل فایلها بنویسی (سومت )
از ...

از ساده به سخت نوشتم:) هرکدوم را دوست داشتی انتخاب کن و اجرا کن

ali190
دوشنبه 22 آذر 1389, 20:23 عصر
سلام
میشه نحوه کار با ftp رو شرح بدید؟