PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن کامپوننت AjaxControlToolkit به ویژوال استدیو

elham1611
سه شنبه 02 آذر 1389, 03:33 صبح
با سلام
برای اضافه کردن کامپوننت AjaxControlToolkit ابتدا در قسمت toolbox یک tab جدید ساختم و با استفاده از choos items فایل AjaxControlToolkit.dll رو اضافه کردم که در نتیجه کامپوننت ها اضاف شد اما وقتی اجرا میکنم خطای زیر را میدهد چرا ؟ آیا باید چیز دیگهری هم نصب شود؟

Could not find any resources appropriate for the specified culture or the neutral culture. Make sure "AjaxControlToolkit.Properties.Resources.resources" was correctly embedded or linked into assembly "AjaxControlToolkit" at compile time, or that all the satellite assemblies required are loadable and fully signed.آدرس دریافت کامپوننت http://www.ASP.NET/ajaxlibrary/download.ashx
ممنون

elham1611
سه شنبه 02 آذر 1389, 03:44 صبح
فهمیدم باید scriptmanager هم به صفحه اضافه کنم. فعلا که میگه باید نسخه 4 باشه scripmanager .
سوالم اینه که آیا این کامپوننت های که از آدرس بالا گرفتم رایگان هستش؟ یا مثل telerink ممکنه از کار بیافتن؟

aminghaderi
سه شنبه 02 آذر 1389, 04:49 صبح
سوالم اینه که آیا این کامپوننت های که از آدرس بالا گرفتم رایگان هستش؟ یا مثل telerink ممکنه از کار بیافتن؟ سلام ، قبلا که رایگاه بوده الان هم ظاهرا رایگان هست چون یه افزونه جانبی محصوب نمی شه ، جز واجبات به حساب می یاد.
حالا چرا از Ajax Extension خود دات نت استفاده نمی کنید؟؟ همون آپ دیت پنل خودمون؟؟
اگر با 2005 کار می کنید پیشنها دارم اگر مجبور نیستید ، حد اقل از VS 2008 استفاده کنید ، چون داخل خودش نصب داره .
منظورم از اجبار توسعه یه نرم افزار قدیمی هست.
مثلا شما یه سیستمی رو با VS 2005 نوشتید ، حالا قراره بهش بخشی اضافه کنید ، خوب در این صورت راحت تر هستید از همون ورژن 2005 استفاده کنید . (البته شخصا عقیده دارم مجبوریم از ورژن محیط بسط نرم افزار تا اخر استفاده کنیم ، چون تغیر ورژن خیلی سخته حد اقل برای 2005 به 2008 من تجربش رو دارم .)

موفق باشید.

elham1611
سه شنبه 02 آذر 1389, 10:57 صبح
ممنون
یه سوالی دارم ورژن فریم ورک که عوض میشه چه اتفاقاتی میفته؟ آیا نحوه نوشتن دستوران در code behid عوض میشه یا امکانات دیگری اضافه میشه؟

Mohandes2009
سه شنبه 02 آذر 1389, 11:41 صبح
کنترل های AjaxControlToolki را به تنهایی نمی تونید استفاده کنید باید با دیگر کنترل های دات نت ترکیب بشه تا بتونید استفاده کنید....

elham1611
سه شنبه 02 آذر 1389, 15:23 عصر
یعنی چی که باید ترکیب بشه؟

aminghaderi
سه شنبه 02 آذر 1389, 19:48 عصر
ممنون
یه سوالی دارم ورژن فریم ورک که عوض میشه چه اتفاقاتی میفته؟ آیا نحوه نوشتن دستوران در code behid عوض میشه یا امکانات دیگری اضافه میشه؟
سلام.
نه خیلی زیاد تا حدی زیادی ماکروسافت سعی داره Backward رو رعایت کنه ولی من به عینه دیدم که وقتی یه برنامه با ورژن پایین تر نوشته می شه ، ورژن بالاتر در لود کردن پروژه مشکل پیدا می کنه و اینقدر خطا می گیره که مجبور می شید در تصمیم خودمون برای تغیر ورزن محیط بسط ، تجدید نظر کنید.

ولی محیط ها اینقدر رشد کرده اند که نیاز به تغیر فریمورک و محیط نباشه.
من قبلا با vb 6 برنامه می نوشتم (5 تا 6 سال پیش) خوب بعد اشنایی با دات نت بی خیال اون شدم.
ولی بعدها متوجه شدم که دوستان بعضا چه کارهای خارق العاده ای با اون انجام می دهند.
خوب این نشانگر این هست که محیط جواب گوی کار ما هست .
این مورد رو من صرفا برای توسعه نرم افزار های قدیم که خیلی بزرگ هست گفتم ، وگرنه اگر پروژه جدیدی هست بهترین گزینه انتخاب جدیدترین محیط (نسخه نهایی) هست.
به مراتب محیط VS 2008 خیلی بهینه شده و عالی بوده نسبت به محیط 2005 .
الانم که 2010 هست .
برای افزایش امکانات جدید ، 100% بهینه شده و دارای بخش های جدید و ساپرت اجکس و ... شده.
معمولا بعد انتشار نسخه جدید نرم افزار یه لیست از امکانات و قابلیت های جدیدش ارائه می شه که من متاسفانه وقت نکردم هنوز لیست مربوط به VS 2008 و VS 2010 رو پیدا و مطالعه کنم.