PDA

View Full Version : درخواست تابع API برای گرفتن نوع کول دیسک

loo30fer
سه شنبه 02 آذر 1389, 13:32 عصر
با سلام
من تابع API میخواستم برای گرفتن نوع فلش مثلا Silicon Power اگه امکانش هست تو نمونه برام بذارین آخه من تازه کارم ممنون :خجالت:

hedi
شنبه 06 آذر 1389, 21:27 عصر
شما باید از کامپوننت های مربوط به این کار استفاده نمایید در سایت Search کنید

Felony
شنبه 06 آذر 1389, 22:57 عصر
با سلام
من تابع API میخواستم برای گرفتن نوع فلش مثلا Silicon Power اگه امکانش هست تو نمونه برام بذارین آخه من تازه کارم ممنون :خجالت:

منظورتون از نوع فلش چیه ؟
اگر Volume Name کارتون رو راه میاندازه ( نامی که در Explorer برای درایو نمایش داده میشه ) کار سختی نیست ولی اگر منظورتون از نوع فلش نامی هست که موقع اتصال فلش به سیستم و شناساییش توسط ویندوز در System Tray نمایش داده میشه ، باید از WMI استفاده کنید ، میتونید یه درخواست WQL برای Win32_PhysicalMedia بفرستید و این نوع اطلاعات رو درخواست کنید .

اطلاعات تکملیلی Win32_PhysicalMedia (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa394346(VS.85).aspx)

یه کامپوننت بود به نام GLibWMI که یه سری از توابع WMI ویندوز رو به صورت متدهایی در دسترس قرار میداد ، یادم نیست امکان اجرای درخواست های WQL رو داشت یا نه ، اگر امکان پردازش درخواست های WQL رو داشته باشه احتمالا میشه باهاش یه کارهایی کرد ، البته خیلی ناقص بود و توسعه هم داده نشد و یه سری باگ هم داشت ، در کل چیز جالبی نبود ولی برای شروع خوب بود چون سورس باز بود .

@ در آخر با توجه به تازه وارد بودنتون ، پیشنهاد میکنم وقتتون رو تلف نکنید و حالا حالاها دنبالش نرید ، این نوع موارد چیزی نیست که یک شبه بتونید بهش دست پیدا کنید ، به قول گفتنی گاو نر میخواهد و مرد کهن ... !