PDA

View Full Version : چگونه میتوان یه سر فایل تعریف شده توسط کربر راد در برنامه گنجاند ؟

Mostafa_G2
سه شنبه 02 آذر 1389, 14:48 عصر
سلام به تمام دوستان
من یه مشگلی دارم که یه مقدار اعصابم رو ریخته به هم , راستش میخوام یه کلاسی که تو یه فایل مجزا نوشتم رو به برنامه اضافه کنم , مثلا به خط زیر توجه کنید :

#include <iostream>

البته این جزء کتابخانه استاندارد C++‎‎‎‎ است
من یه کلاس در یه فایل مجزا با پسوند h درست کردم و ریختم توی پوشه include که توی فولدر اصلی برنامه هستش , خوب سوال من اینجاست با اینکه این کار رو کردم و تقریبا فایل header م همجا کوپی کردم و خط زیر :

#include "gradebook"

رو هم به برنامه اضافه کردم ولی باز توی کامپایل به مشگل بر میخورم و نمیتونم فایل header م رو به برنامه اضافه کنم
راستی من با کامپایلر DevCpp ورژن 4.9.9.2 کار میکنم

r00tkit
سه شنبه 02 آذر 1389, 15:03 عصر
چه errorری می ده

Mostafa_G2
پنج شنبه 04 آذر 1389, 14:46 عصر
چه errorری می ده

7 , 8 تا error میده ولی تمام این ارورها بخاطر یه خط
این هم عکسش

http://up.iranblog.com/Files0/4b0ee00adfc440bd8574.JPG

اگه میشه یه راه واسه اضافه نمودن یه سرفایل با پسوند h به برنامه devcpp رو بهم یاد بدید , من سرفایل رو خودم نوشتم , پس میشه یوزر دیفاند (تعریف شده توسط کاربر)
ممنون

r00tkit
پنج شنبه 04 آذر 1389, 15:23 عصر
سلام
همین الان یه پروژه درست کردم بعد یه فایل به پروژم اضافه کردم( کلیک روی پروژه بعد new file ) بعد داخل فایل جدید کد های header رو نوشتم فایل رو تغییر نام دادم به نام دلخواه و با پسوند .h بعد از تابع موجود درheader بعد از includeکردنش استفاده کردم در همهی مراحل هم فایل ها رو Save کن

از این بهتر نمی تونستم بگم

یه سر هم به اینجا بزن
http://www.uniqueness-template.com/devcpp/

m.soleimani
پنج شنبه 21 مهر 1390, 16:33 عصر
فعلا دارم یک سری مطالب رو دوره میکنم برای همین برام زیاد ورژن برنامه مهم نیست فاکتورهای دیگه برام مهمترن فعلا
منم جز چشم‌هات به فاکتور دیگه‌ای اشاره ندارم اگر مهم نیست که خود دانی. در مورد ورژن دوست عزیز الان از چه ورژنی از داس داری استفاده می‌کنی؟:لبخند:

این کار رو کردم یعنی #include "driver.h" نوشتم ولی نوع خطایی که میداد هیچ فرقی نکرد

کجا اضافه کردی ؟ توی فایل استفاده کننده تابع و تعریف کننده هر دوجا باید تعریف بشه.

با cin و cout مشکلی نداره
توی کتاب‌خانه قدیمی iostream.h گویا خودش تعریف شده.

با این توصیفات به نظرتون راه حل چیه؟
یه پروژه تازه درست کن و از نو این دو سه خط رو توش بنویس شاید به اشتباه چیزی رو پاک کردی. شایدم توی تنظیمات برنامه « نیست خیلی پیشرفتس » دست بردی برگردون به حالت دیفالت.

شاد و پیروز باشید./

m.soleimani
پنج شنبه 21 مهر 1390, 16:39 عصر
سلام به تمام دوستان
من یه مشگلی دارم که یه مقدار اعصابم رو ریخته به هم , راستش میخوام یه کلاسی که تو یه فایل مجزا نوشتم رو به برنامه اضافه کنم , مثلا به خط زیر توجه کنید :

#include <iostream>

البته این جزء کتابخانه استاندارد C++‎‎‎‎‎ است
من یه کلاس در یه فایل مجزا با پسوند h درست کردم و ریختم توی پوشه include که توی فولدر اصلی برنامه هستش , خوب سوال من اینجاست با اینکه این کار رو کردم و تقریبا فایل header م همجا کوپی کردم و خط زیر :

#include "gradebook"

رو هم به برنامه اضافه کردم ولی باز توی کامپایل به مشگل بر میخورم و نمیتونم فایل header م رو به برنامه اضافه کنم
راستی من با کامپایلر DevCpp ورژن 4.9.9.2 کار میکنم

دوست عزیز توی فایل h. خودتون در پایان نام کلاس حتمن دقت کن از ; استفاده کنی این نرم‌افزار ارورهای گنگ زیاد میده البته چون فکر نمی‌کنه که کسی هم ممکنه از این اشتباهات انجام داده باشه برای نمونه یه کد ساده برات نوشتم با همین نرم‌افزار که می‌تونی دانلوش کنی و ببینی که چه جوری نوشته شده./