PDA

View Full Version : سوال: کیفیت تصاویر حاصل شده بعد از ریسایز کردن

idocsidocs
سه شنبه 02 آذر 1389, 15:26 عصر
فرض کنید ابعاد یه تصویر رو یه بار با اسکریپتهای پی اچ پی تغییر بدیم. یبار هم با کمک تگ img ابعاد تصویر رو تغییر بدیم و توی صفحه نمایش بدیم.

اگه در هر دو روش از یه تصویر استفاده کرده باشیم و ابعاد تصویر رو به یه اندازه تغییر داده باشیم، آیا کیفیت تصویر حاصل شده در هر دو حالت با هم تفاوتی می کنه؟

alonemm
سه شنبه 02 آذر 1389, 19:57 عصر
روش بالا درست هست.
و یک یادآوری وقتی شما یک عکس رو توی قالبی که با تگ نمایش عکس HTML ریسایز میکنید عکس اول به اندازه واقعی لود میشه بعد ریسایز میشه و لود صفحه رو کند میکنه.
من خودم توی پروژه هام اول از عکس ها یک نسخه کوچک در قالب خودم میسازم و با کلیک روی این عکس فایل عکس در سایز اصلی رو فراخوانی میکنم.

idocsidocs
سه شنبه 02 آذر 1389, 20:27 عصر
بله , شما وقتی با php یا کد سمت سرور عکس رو کوچیک می کنی , کنترل کیفیت رو در دست داری و میتونی از 0 تا 100 quality رو تعیین کنی.

وقتی با کد html تغییر سایز رو انجام میدی عکس رو حالت پیکسل پیکسل نمایش میده که اصلا خوب نیست.

یعنی شما فرض کن یه عکس 600 * 500 رو با html تغییر سایز بده , بعد تازه چهره یه آدم باشه.

بهترین کار استفاده از php است.

موفق باشید

می شه بگید موقع کار کردن با تصاویر، عدم استفاده از توابع کش چه تاثیری روی اسکریپتهای پی اچ پی دارن؟

idocsidocs
سه شنبه 02 آذر 1389, 20:28 عصر
روش بالا درست هست.
و یک یادآوری وقتی شما یک عکس رو توی قالبی که با تگ نمایش عکس HTML ریسایز میکنید عکس اول به اندازه واقعی لود میشه بعد ریسایز میشه و لود صفحه رو کند میکنه.
من خودم توی پروژه هام اول از عکس ها یک نسخه کوچک در قالب خودم میسازم و با کلیک روی این عکس فایل عکس در سایز اصلی رو فراخوانی میکنم.

می شه بگید موقع کار کردن با تصاویر، عدم استفاده از توابع کش چه تاثیری روی اسکریپتهای پی اچ پی دارن؟