PDA

View Full Version : دوره های سیسکو

میلاد قاضی پور
سه شنبه 02 آذر 1389, 21:06 عصر
سلام . میخواستم بدونم آیا برای شرکت در این دوره ها پیش نیازهایی هست از لحاظ علمی یا اینکه هرکس در دوره ها شرکت کنه و تلاش کنه میتونه موفق بشه . آیا همه چیز از اول آموزش داده میشه یا اینکه مثلا برای شرکت در دوره های امنیت شبکه لازمه صد در صد در مورد شبکه ها اطلاعاتی داشته باشیم .
آیا دوره ی امنیت شبکه با امنیت تفاوت داره ؟
مدرکی که میدن به اندازه ای که بشه باهاش به سهولت مندس شد و کار پیدا کرد اعتبار داره یا به قول بزرگی کاغذ پاره ای بیش نیست ؟
آیا کشورمون در حال حاضر به متخصصین اینچنینی نیاز داره یا بعد از آموزشهای ارائه شده و دریافت مدرک باید بازم در اروپا ازش استفاده کنیم ؟
چه شرکتها و نهادهایی به متخصصین سطح بالایی مثل فارغ التحصیلان دوره های سیسکو نیاز دارند (دولتی ، سرویس دهنده ها ، وزارتخانه ها و...)؟

JaguarXF
پنج شنبه 04 آذر 1389, 04:56 صبح
آیا برای شرکت در این دوره ها پیش نیازهایی هست
TCP/IP رو باید بدونی . همچنین بهتر هست ابتدا کار با شبکه در ویندوز رو بدانی .از مدارک ماکروسافت . دستورات لینوکس هم بدانی که بهتر . تئوریهای شبکه رو هم همین طور تا حدی حداقل دوره لیسانس آشنا باش.

میلاد قاضی پور
پنج شنبه 04 آذر 1389, 10:55 صبح
حد اقل لیسانس؟ پس باید خودم قبل از مراجعه کلی تلاش کنم . منظور از کار با شبکه در وندوز اگه شبکه کردن سه چهار تا کامپ باشه میتونم اما اگه اطلاعات اضافیه من هنور دانشجوی پودمان شبکه هستم .فقط هم جزوه میگن . اگه کتاب خوبی برای یادگیری شبکه در اون سطح باشه ممنون میشم معرفی کنید .

saied_hacker
شنبه 06 آذر 1389, 10:47 صبح
من هم میخام برم و تحقیق کردم و به نظرم بهترین اموزشگاه سایبر تک هست و یه قسمت مشاوره خوبی هم داره

برو اونجا:
http://www.cybertech-ir.com/

به من گفتن اینجوری برو جلو(فکر کنم!):
Network+
CCNA
CCNA Security

CCNP Route
CCNP Switch
CCNP Tshoot

CCNA Voice

MCITP

میلاد قاضی پور
شنبه 06 آذر 1389, 17:16 عصر
به من گفتن اینجوری برو جلو(فکر کنم!):
Network+
CCNA
CCNA Security

CCNP Route
CCNP Switch
CCNP Tshoot

CCNA Voice

ممنون از شما اما فکر کنم اون ccna security که اون وسط اومده اضافی باشه . با گذروندن ccna میتونید مستقیما route دوره ببینید . البته من خودم اطلاعات کمی دارم اما طبق بررسی های چند روز گذشته به این نتیجه رسیدم .

hghyami
شنبه 06 آذر 1389, 17:24 عصر
والا اینکه لیسانس می‌خواد و غیره جالبه. دورهی ms یا دونستن ms یا linux چه ربطی‌ به cisco داره چون ۲ تا داستان کاملا جدا از هم هستند و هیچ ربطی‌ هم به هم ندران. اگر می‌خوای تخصصی cisco کار کنی‌...

۱. N+
۲. زبان english خوب
۳. حوصله و وقت کافی‌
در ضمن اون route و switch یکی‌ هست... یعنی‌ اینطوری نیست که شما یا ccna route بگیری و یک ccna switch

razeghi_loved
شنبه 06 آذر 1389, 23:55 عصر
حق با دوستان هست شما اول برو ماکروسافت رو یاد بگیر البته زیاد به لینوکس نداری یعنی در دوره های CCNA و CCNP اصلاً لازم نداری اما اگر از تمام سیسکو یی ها بپرسی بهت می گویند که پله اول دوره های ماکروسافت هست بعد برو سیسکو تازه می فهمی چی به چی هست در ضمن تو ایران اگر لیسانس نداشته باشی هیچ مدرکی به دردت نمی خوره
من خودم تو سایبرتک هستم اما نمی تونم بگم استادم کی هست اما می تونی قبل از انتخاب استاد بری سر کلاس و یه جلسه ببینی که کدوم استاد بهتر هست مکانش هم خیابان میرعماد هست بین بهشتی و مطهری
به ترتیب بهت می گم
Net+
msce یا MCITP
CCNA
CCNP
CCIP
و دیگه
CCIE
که رویای خیلی هست
البته امتحان های سیسکو در ایران بر گزار نمی شود

میلاد قاضی پور
دوشنبه 08 آذر 1389, 07:09 صبح
البته امتحان های سیسکو در ایران بر گزار نمی شود

پس بعد از تموم شدن دوره ها چه اتفاقی میفته ؟ باید برای امتحان و دریافت مدرکش بریم خارج(شنیدم دبی) ؟
بعدش اگه بخوام به توصیه شما عمل کنم و اول دوره های مایکروسافت برم با چه ترتیبی و چه دوره هایی باید برم ؟ ضروری هست یا میشه بدون اون هم موفق شد ؟
چون من شهرستانم اگه بخوام برای دوره های فشردش هم بیام تهران کلی باس پیاده شم !

razeghi_loved
دوشنبه 08 آذر 1389, 07:24 صبح
این رو من نمی گم تمام استادهای سیسکو هم می گند بهتره اول از ماکروسافت شروع کنید تا دید به شبکه پیدا کنید بعد وارد سیسکو بشین تا بفهمین داره چه اتفاقی می افته . خدایش هم راست می گفتند من تا وقتی ماکروسافت می خوندم می گفتم سیسکو چی بابا اما الان فهمیدم که تمام شبکه سیسکو هست و ماکروسافت نقشه یه ابزار رو بازی می کنه. البته با این وجود برای من ماکروسافت که ظاهر جالب داره شیرینتر هست و کامند زیاد نیست بزنی اما سیسکو آدم بیچاره می شه تا همه کامند ها رو حفظ کنه . در ضمن در خیلی از کشورها هم موقعه گرفتن سیسکو کار می گند باید مدرک ماکروسافت رو داشته باشی می تونی با یه جستجو در مورد شغل ها و پیش نیاز ها به این مطلب برسی . اگر می تونی ماکروسافت رو خودت بخون و امتحان رو تو ایران بده که بیشتر جاها می گیرند. بعد برو دبی یا ارمنستان برای امتحان دادن سیسکو فقط یکی از این دوتا کشور رو بریا البته فکر کنم مالزی هم باشه اصلاً به هیچ وچه ترکیه نرو ....
در بعضی موقعه ها این امتحان سیسکو در ایران هم بر گزار می شه بسته به اون شخص داره که نمایندگی سیسکو رو داره فعلاً تو ایران تعطیل شده البته تا چند ماه پیش هم بود اما باز بسته شد.
اما بهتره بری خارج مدرکت درست حسابی تر هست

acilios
دوشنبه 08 آذر 1389, 09:25 صبح
با سلام خدمت دوستان.
یه سوال دارم ، برای بازار کار در ایران کدام مدرک کاربرد بیشتری داره ؟ منظورم اینه که آینده شغلی کدوم بهتره ؟ سیسکو یا مایکروسافت ؟؟
ممنون.

razeghi_loved
دوشنبه 08 آذر 1389, 11:02 صبح
نظر شخصی می دم کاری به دیگران ندارم تو ایران شاید از هر 10 شرکت بزرگ که تو ایران کار می کنند شاید یکی روتر و سویچ و یا کلاً محصولاً سیسکو رو داشته باشند 90 درصد همه با ویندوز کار دارند طرف می ره آخرین مدل سرور رو می خره اما جاش یه سویچ دلینک معمولی کار می زاره
البته در شرکت هایی مثل ISP ها و شرکت هایی که کلاً کارهای اینترنتی و روتینگ رو انجام می دهند 90 در صد از محصولات سیسکو استفاده می کنند یا اگر هم از محصولات سیسکو استفاده نکنند مارکی استفاده می کنند که قابل کانفیگ باشه و زیاد به ماکروسافت کاری ندارند
در ضمن وارد شدن به این شرکت ها کار هر کسی نیست.

میلاد قاضی پور
سه شنبه 09 آذر 1389, 08:14 صبح
جالبه .این مدارک با چیزی که من فکر میکردم به کلی فرق دارن . در مورد شاخه امنیت چطور؟ اونطوری که من دیدم "امنیت" نه تو زیر شاخه ماکروسافته نه سیسکو. امتحاناش تو ایران برگزار میشه ؟ پیش نیاز اون چی هست . تو سایتها براش فقط مدرک نتورک پلاز رو به عنوان پیش نیاز نوشتن . حتما لازمه اون مدرک رو بگیریم؟

razeghi_loved
سه شنبه 09 آذر 1389, 10:18 صبح
امنیت چی ما یه نوع نداریم security pack یا security + یا security linux اینها هر کدام جدا هستند خوب نتورک پلاس لازمه چون باید بدونی TCP چیه UPD چیه کابل کیه و از این حرفا در ضمن برای security pack شما باید MCSE core pack رو هم رفته باشی چون احتیاج می شه بهش من درحال حاظر دارم security pack می خونم درس بسیار جالب و شیرنی هست اما از نظر کاری هم خودم هم استادم به کسی پیشنهاد نمی کنیم چون خیلی دردسر داره باید چند سالی همینطوری کار کنی تا جایی برای امینت استخدام بشی و کار کنی مواظب باش تو چاه نیوفتی

vahid_
پنج شنبه 11 آذر 1389, 13:30 عصر
به نظر من اگه ماکروسافتو کامل بدونی و یه کم هم سیسکو بلد باشی رو هوا می برندت اما اگه دو تا شو بلد باشی تو ایران که هیچی خارج هم می تونی کار کنی.:تشویق:

razeghi_loved
پنج شنبه 11 آذر 1389, 14:26 عصر
دستت درد نکنه اگر کار سراغ داری به ما خبر بده الان از اول سال 89 دنبال کار هستم اما کسی به من کار نمی ده
ICDL لازمه کسی هست که با سیستم کامپیوتری کار می کنه دارم
+net لازم کسی هم که می خواهد شبکه کار کنه رو دارم
MCSE برای کسی که می خواهد شبکه ماکروسافتی کار کند اون هم دارم
Security ماکروسافت هم دارم
CCNA هم دارم
CCNP route هم دارم
دیگه چی باید بخونم که کسی کار بهم بده
همه این ها یک طرف که حدود 3 سال از وقت منو گرفته
دیپلم من هم یک طرف
آقا جون تو ایران همه چشم به مدرک شما دارند نه تجربه کاری و بلد بودن کار فقط بلد باش سیستم رو روشن کنی بهت می گند آقا مهندس این چی کاری بود کر دی به ما هم یاد بده
به خدا من تازه کار نیستم الان 5 سال هست تو خیلی از شرکت ها خصوصی و دولتی کار کردم اما کسی اصلاً درک نمی کنه چی بلد هستی چی بلد نیستی فقط مدرک دانشگاهی مهم هست
البته سرم به سنگ خورد دارم دانشگاه هم می رم اما واقعاً دیگه کشش ندارم