PDA

View Full Version : راه اندازی سرویس آپلود فایل

Netsky
چهارشنبه 03 آذر 1389, 00:58 صبح
سلام دوستان .
یه مدتیه به فکر من و یکی دوتا از دوستام زده یه سرویس آپلود رایگان فایل راه بندازیم .
ولی میخام قبلش شما دوستان اگه تجربه ای دارید در اختیار بنده بگذارید .
چقدر هاست نیاز داریم ؟
هزینه طراحی وبسایت حدودا چقدر میشه ؟
تجهیزات دیگه ای هم لازمه ؟
و کلا هر نکته دیگه ای که در این رابطه به ذهنتون میرسه .

سپاس ...............

ARC
چهارشنبه 03 آذر 1389, 17:42 عصر
سلام
من قبلا یکی داشتم که به کمک بخش فیلترینگ بسته شد. :دی
چیزی که خیلی مهمه کنترل 24 ساعته روی فایل های آپلودی هست من فقط 24 ساعت وقت نکردم سایت رو چک کنم سایت بسته شد.
بسته به این که بخواید چه نوع فایلی رو اجازه آپلود بدید هاست مورد نیازتون فرق داره مثلا اگر فقط عکس باشه و فلش میتونید با 1-2 گیگ هم شروع کنید ولی چیزی که هست اینجور سایت ها معمولا پهنای باند زیادی مصرف میکنه مثلا سایت خود من 10 گیگ عکس و فلش بود ولی در ماه 200 تا 250 گیگ پهنای باند مصرفی بود.
نرم افزار برای این کار زیاده و نیاز به طراحی ندارید اونی که خیلی زیاد استفاده میشه فکر کنم multi host یه چیزی شبیه این اسمش بود اگر توی سایت های اسکریپت بگردی پیداش میکنی.
قبل از شروع به 2 تا چیز خوب فکر کن:
1. همیشه باید وقت چک کردن سایت رو داشته باشی بخصوص وقتی بازدید ها زیاد بشه 24 ساعته بایت چک کنی و فایل ها (مثل عکس و ...) که با قانون مشکل داره رو پاک کنی اگر وقت این کار رو نداره یا یک نفر هستی بهتره دنبالش نری .....
2. فکر آینده سایت رو هم بکنی و با توجه به اون پیش بری مثلا اگر الان با 2 گیگ هاست شروع کردی و فردا نیاز به 10 گیگ بود بازم بتونی اضافه کنی چون کاربر وقتی رفت روی یک سرویس اگر اون سرویس نتونه اون چیزی رو که میخواد فراهم کنه میره از جای دیگه استفاده میکنه پس اگر توان خرید هاست زیاد نداری بهتره از همین حالا تایین کنی که مثلا فقط عکس آپلود کنن و با حجم کم.

این رو هم بگم نمی خوام نا امیدت کنم ولی این رو الان بدونی بهتره تا فردا گرفتارش بشی سایت های عمومی داخل ایران خیلی دردسر داره چون مدام باید چک کنی ببینی کسی چیزی نگه که با ایران و قانونش مشکل داشته باشه و قوانین درستی در این زمینه نیست و همین قوانینی هم که هست هنوز قاضی ها زیاد وارد نیستن یکی مثل همین جریان آقای شیرازی مدیر بلاگفا.
یکی ار دوستام مدیر یک سایت آپلود فایل رو به من معرفی کرد می گفت که این آقا به خاطره یک سر فایل نزدیک بود تا پای چوبه دار هم بره دیگه راست یا دروغش رو در جریان نیستم ولی اکثر فایل هاستینگ های ایرانی تقریبا یک سالی هست که جمع کردن رفتن ولی کسانی هم هستن که هنوز دارن ادامه میدن یا تازه شروع کردن.